Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanser Skandalı

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

babamı 8 yıl önce kanserden kaybettim, eşimin babası kanser ve kemoterapi görüyor, kesinlikle trollenecek konu değil bu! gerçekten doğru olma olasılığı varmı bunun? yada bu maddeden bir ilaç üretilmiş mi deneme yapılan bir yer varmı? kanseri tedavi etmek mümkünken bunun yapılmaması olasılığını düşünmek istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Senelerdir yok muydu böyle bir söylenti, kanserin ilacını bulmuşlar ama kanser ilaçlarının pahalılığından ötürü üretmiyorlamış diye.

Sonra babam kanser oldu, kemoterapiye her gittiğimizde aklıma geliyordu bu söylentiler, eğer gerçekten doğruysa bu adamların yatacak yeri yok diye içimden küfürler saydırıyordum. Atlattık çok şükür, ancak hala her kontrolde tüylerim diken diken oluyor. Allah kimseye vermesin bu hastalığı da korkuyu da.

Steve Jobs için pankreas kanseri diyorlar, adam besin zincirinin son noktasında, karaciğer nakli falan yaptırttı. O bile kemoterapi alıyorsa kolpadır diye düşünüyorum bu haberler.

İlaç sektörü bence de kamulaştırılmalı veya patentlerin süresi çok kısaltılmalı/kaldırılmalı ama çok ütopik tabi asla gerçekleşmez. Adamların para kazanması için insanların hasta olması lazım, bindikleri dalı neden kessin milyar dolarlık şirketler..
Sosyal ağlarda paylaş

Hatırlıyoruum Ali Kırca Atv'deyken her mart ayından sonra 2-3 ayda bir şöyle bir haber cıkıyordu:

"Kanser hastalarına büyük umut! Kansere çözüm mü??!!1!

Kanser hastalığını yenmenin yolu bulundu!! ama sadece meme kanseri olan kadınların zırt türündeki B hastalığına sahip bayanlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

yau 100 yıldır aynı geyik 3 ayda bir patlıyor sağda solda. evet bazı kanser türlerinde thc'nin tümörleri ufalttığı bilinen bir gerçek ama bazı kanser türlerini tetiklediği ya da hızlandırdığı da bir başka gerçek.

biliyoruz yani, şeyfan firmaların masum halktan sakladığı bilgi falan değil bunlar, teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

rahim ağzı kanserinin de aşısı çıkıyordu falan çıktı yada önceden iğne vurulması falan
hatta hıncal uluçun bu konu ile çok güzel köşe yazısı vardı

var zaten onun aşısı. bazı kanserleri bakteri ya da virüsler tetikleyebiliyor, rahim ağzı kanseri de onlardan. smear testi midir nedir yaptırıyor işte hatun kişiler artık, ona göre iğnedir vs yiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

cannabinoid konusunu bilmiyorum da, amerika'da 12 eyalette falan kanser hastaları medical marijuana kartı alabiliyorlar.

kemoterapi'den sonra iştahsızlık/aşırı kilo kaybı/kusma vs. gibi dertleri baya azalttığı biliniyor, tabii ki medical grade marijuana (her cins değil ve 0 böcekli) + (vaporizer kullanıyorlar, duman vs olmadığı için herkez kullanabiliyor vs.)

ilaç olarak nasıl kullanılıyor bilmiyorum

ingilterede de damla olarak satılıyor aynen reçeteli, suya damlatıp içiliyor THC eksraktı

israil'de sadece marijuana türevlerini 35-40 senedir araştıran bir adam vardı, tel aviv univ.'de sanırım baya bir makalesi vardır.

mantıksız değil yani pek
Sosyal ağlarda paylaş

Sebep? Hani medicinal marihuana diye bire şey zaten var, neden şu maddenin patenti alınamasın ki? Daha doğrusu patent nalaka? Bitkide zaten olan bir madde deil mi? Gidip hindistan cevizi sütünün patentini mi alıyor millet? Bitkideki madde, ayıklar kullanırsın buna kimsenin laf etme hakkı zaten olmamalı. Hani neresinden baksan sanovabiçlik hareket izin vermemeleri eğer gerçekse
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Sebep? Hani medicinal marihuana diye bire şey zaten var, neden şu maddenin patenti alınamasın ki?

allahın bitkisi işte, dünyada heryerde yetişiyor hatta bildiğim kadarıyla, neyin patentini alacaksın? tıbbi olanı da aynı bitki işte, kafa yapıcı etken madde oranı düşük tek olayı o.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuyu geçen sene bu zamanlar gene tartışmıştık. eğer ki birisi çıkıp dese; "kanseri iyileştiren ilaç yaptık, tedavi diğer ilaçlarla toplamda 100bin lira tutuyordu, bu ilacı da 120bine satıyoruz"; "ulan çok pahalıymış, almayalım" diyecek kişi ya da tedavi bedelini ödemeyecek sosyal sigorta kurumu çıkar mı dünyada?

kanseri iyileştirmemek bir firmaya niye para kazandırsın anlamıyorum kısaca. iyileştirip daha çok bile kazanabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

1 ilaçla tadavi yerine yıllarca 10 ilaç satmak daha karlı geliyor firmalara. Ayrıca gerçek anlamda bir tedavi çıksa merak etmeyin illa ki açıklanır.

ilk cümlenin olayı işte

gerçek anlamda bir tedavi çıkarsa illa açıklanır evet, ama ilk cümledeki zihniyet sürdükçe "gerçek anlamda bir tedavi" için araştırma ve ödenekler kısılıyor, haliyle çıkma ihtimali çok daha düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...