Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatip Dicle'nin milletvekilliği düştü

hedehodohop

Öne çıkan mesajlar

nileppezdel said:

Hakkaten en AKP düşmanı adam olarak şu kararları destekliyorum, teröristler migirsin meclise sırf AKP 330 alamasın diye?

Eee o zaman bir suru kisinin oyunu calmayi nasil acikliyorsun? Once o adami secime sokmayacaktin o zaman. Benim de hosuma gitmiyor ama su haliyle diyarbakir'da demokrasi yok demek, cok igrenc bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Tamam olay iğrenç ama teröristlerin meclise girmesi kadar iğrenç değil. Teröriste oy vereni de teröriste yardım suçundan içeri alırım şahsen, onların oylarının çalınması pek problem değil. Teröriste vermişler sonuçta oylarını vatan hainleri
Bu adam terörist , bdp bu adamı destekliyor bdp de terörist , doğuda halkta bdpyi destekliyor halkta terörist.Doğu anadolu komple terörist lan !
Sosyal ağlarda paylaş

bravo ysk ya laf atan arkadaş

MADDE 53. - (1) Kişi, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak;

a) Sürekli, süreli veya geçici bir kamu görevinin üstlenilmesinden; bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğinden veya Devlet, il, belediye, köy veya bunların denetim ve gözetimi altında bulunan kurum ve kuruluşlarca verilen, atamaya veya seçime tâbi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten,

b) Seçme ve seçilme ehliyetinden ve diğer siyasî hakları kullanmaktan,

c) Velayet hakkından; vesayet veya kayyımlığa ait bir hizmette bulunmaktan,

d) Vakıf, dernek, sendika, şirket, kooperatif ve siyasî parti tüzel kişiliklerinin yöneticisi veya denetçisi olmaktan,

e) Bir kamu kurumunun veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşunun iznine tâbi bir meslek veya sanatı, kendi sorumluluğu altında serbest meslek erbabı veya tacir olarak icra etmekten,

Yoksun bırakılır.

(2) Kişi, işlemiş bulunduğu suç dolayısıyla mahkûm olduğu hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar bu hakları kullanamaz.

(3) Mahkûm olduğu hapis cezası ertelenen veya koşullu salıverilen hükümlünün kendi altsoyu üzerindeki velayet, vesayet ve kayyımlık yetkileri açısından yukarıdaki fıkralar hükümleri uygulanmaz. Mahkûm olduğu hapis cezası ertelenen hükümlü hakkında birinci fıkranın (e) bendinde söz konusu edilen hak yoksunluğunun uygulanmamasına karar verilebilir.

(4) Kısa süreli hapis cezası ertelenmiş veya fiili işlediği sırada onsekiz yaşını doldurmamış olan kişiler hakkında birinci fıkra hükmü uygulanmaz.

(5) Birinci fıkrada sayılan hak ve yetkilerden birinin kötüye kullanılması suretiyle işlenen suçlar dolayısıyla hapis cezasına mahkûmiyet hâlinde, ayrıca, cezanın infazından sonra işlemek üzere, hükmolunan cezanın yarısından bir katına kadar bu hak ve yetkinin kullanılmasının yasaklanmasına karar verilir. Bu hak ve yetkilerden birinin kötüye kullanılması suretiyle işlenen suçlar dolayısıyla sadece adlî para cezasına mahkûmiyet hâlinde, hükümde belirtilen gün sayısının yarısından bir katına kadar bu hak ve yetkinin kullanılmasının yasaklanmasına karar verilir. Hükmün kesinleşmesiyle icraya konan yasaklama ile ilgili süre, adlî para cezasının tamamen infazından itibaren işlemeye başlar.

(6) Belli bir meslek veya sanatın ya da trafik düzeninin gerektirdiği dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırılık dolayısıyla işlenen taksirli suçtan mahkûmiyet hâlinde, üç aydan az ve üç yıldan fazla olmamak üzere, bu meslek veya sanatın icrasının yasaklanmasına ya da sürücü belgesinin geri alınmasına karar verilebilir. Yasaklama ve geri alma hükmün kesinleşmesiyle yürürlüğe girer ve süre, cezanın tümüyle infazından itibaren işlemeye başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

nileppezdel said:

Tamam olay iğrenç ama teröristlerin meclise girmesi kadar iğrenç değil. Teröriste oy vereni de teröriste yardım suçundan içeri alırım şahsen, onların oylarının çalınması pek problem değil. Teröriste vermişler sonuçta oylarını vatan hainleri
Bu adam terörist , bdp bu adamı destekliyor bdp de terörist , doğuda halkta bdpyi destekliyor halkta terörist.Doğu anadolu komple terörist lan !
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Karar son derece yanlış,bu kararın seçimden önce verilmesi gerekiyordu olay zaten akp'nin 330'u bulması ile alakalı gibi geliyor.Daha bunun ergenekon sanıkları var,onlarla alakalı da böyle bir şarlatanlık çıkarsa şaşırmam.Şuan 327 oldu koltuk sayıları e şuan tutuklu bulunan ergenekon sanıklarını da düşürürlerse tam 330 ediyor.Hiç uğraşmadan direk anayasayı referandum'a götürebilecekler.

eğer akp'nin işiyse, akp iyi trollemiş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...