Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni dönemde CHP

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

Adamların şakirt tayfasının girmediği delik kalmadı abicim ülkede. Aynısını CHP'nin yapması lazım işte. Örgütlenmesi, kenetlenmesi, birbirini kollayan ve virüs gibi etrafa yayılan bir mentalite olusturması lazım. Bas etmenin tek yolu bu.

AKP tarafında Tayyip tek başına hükümdarlık sürerken, diğerleri onun yerini alabilmek icin ugrasmıyor. CHP'de koltuk sevdası yuzunden her secim oncesi ve sonrası istifa sesleri bitmek bilmiyor. Herkes baskan olmak, tek adam olmak pesinde. Bir kisi de cıkıp birlik olalım demez mi arkadas.

katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili baykal,

öyle altı ayda iktidara gelinecekti, oldu canım.

ulan senin döneminde barajın altında kaldın, aziz yıldırım gibi gitsem mi, nolur beni tutun gitmeyeyim falan yaptın. kaç senedir sadece izmirde miting yapıp aynı %20yi alır yatarım şeklinde takıldın.

yemin ediyorum en yiyici, en düzenbaz dediğimiz beğenmediğimiz yobaz partilerden daha büyük bela bu adamlar. fırsat buldular yükleniyolar. akp medyası da tabi bunu servis ediyor bol bol, amaç chp seçmenini de ikiye bölmek.

olay atatürk laiklik vs demek değil, olay halka da pay vereceğim diyerek atatürk gibi davranmak. hala da "ama baykal türbana karşı, kk partiyi fetocu sağcı yaptı" diyerek baykalı destekleyen de konken oynayan ev teyzesidir, kendi yaşamını dayatma meraklısıdır o da.

anlayalım artık bu ülkede üç insandan ikisi sağcıdır, muhafazakardır. (hatta daha fazla da ben gevşek yazdım yine). öyleyse tkpli gençler gibi SİZ APTALSINIZ, LÜTFEN ÖĞRENİN DOĞRUSU BU, HEMEN OY VERİN diyerek oy toplamaktansa seçmene götüm götüm yanaşıp ikna etmen lazım. hele bir iktidar ol,
hele biraz bir şeyleri değiştirecek gücün olsun, ondan sonra barajı mı düşürürsün, vatandaşı mı eğitirsin, dokunulmazlık mı kaldırırsın, yaparsın. yeter ki sen kendi içinde ve parti içinde gücü eline geçirince davayı satma.

saçma sapan bölük pörçük yazdım ama anlayın işte. kızdım anasını satiyim. baykal ve tayfası kökten ulusalcıydı da ne yaptı kardeşim. akp'nin tek vasat üstü alternatifi diye 2002 ve 2007de oy aldı chp.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de hatırlarsanız baykal seçimlerden sonra üç gün saklanır, ondan sonra AMA OYUMUZU %1 ARTIRDIK BU DA Bİ BAŞARI diye açıklama yapardı.

şimdi çıkıp da "kimse kendini kandırmasın oyumuz düşmüştür" demek ne ulan?

kusura bakma kardeşim seçmen kandıracaksan da git daha aptal olanını kandır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Eger KK giderse su haliyle CHP tam anlamiyla yok olur 2023 AKP gerceklesir. Belki de amaclari budur valla bilemedim.

Aynen öyle.KK'yı desteklemeyen grup KK'nın az da olsa bu basarısını kıskanıp b.k atıyorlar.Bence CHP önümüzdeki secimlerde daha guclu bir teskilata ve kadroya sahip olacak.

Tabi soyle bir sey de var,bu halka ne kadar sey desende bir kulagından girip digerinden cıkıyor.Her ne kadar CHP guclense de bu cahil halk degismeyecegi icin bu durum stabil olarak ilerler
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

AKP tarafında Tayyip tek başına hükümdarlık sürerken, diğerleri onun yerini alabilmek icin ugrasmıyor. CHP'de koltuk sevdası yuzunden her secim oncesi ve sonrası istifa sesleri bitmek bilmiyor. Herkes baskan olmak, tek adam olmak pesinde. Bir kisi de cıkıp birlik olalım demez mi arkadas.

soyle birsey var orda, rte cok iyi bir diktator

parti icinde kendine muhalif guclu isimleri birbirine kirdirtiyor, iki bakana birbiri ile celisen gorevler veriyor hoop bunlar birbirleri ile cekismekten muhalefet etmeye zaman bulamiyorlar, hemde rekabet ortami yarattigi ve "yeriniz guvende degil ahrcarim" mesajini surekli verdigi icin psikolojik olarak deli gibi calisiyor adamlar

wikiliks de dogruladi zaten bu spekulasyonlar ile soylentileri, akp icinde 3 farkli gurup var

-rte nin belediye doneminden calisma arkadaslari liberal bir gurup

-milli gorusten gelen takunyali bir gurup

-merkez sag partilerin kalanlarinden gelen ne oldugu belli olmiyan gurup

bunlarin arasinda deli bir cekisme var, iste amerika ile tezkere krizi o ortamda cikti, gene habur krizinde milli goruscu ve merkez sag guruplar liberallere hucum ettiler, geri adim atildi
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Sparkcaster said:

Yalnz said:

akp düşer ya. O kadar ahım şahım değil bu ülkede daha önceleri kimler %50'ler almıştı unutuldu birer birer.

unutulmadı öldürülüp partisi kapatıldı

CYP ZİĞNİYETİ ASTIKESTİ DARBE YAPDI ASDI YOKSA %100 %150 ALIRDI

ŞİMDİYE TÜRKİYE DÜNYA LİDERİ OLMUŞUDU.

kardeş ne diyosun, friendly fire açık kalmış yine bir seçim sonrası

belki 50 sene önce insanlar daha az aptallardı ama 60 ta darbe olmayıp tekrar seçim olsa halk yine adnan menderese oy verirdi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şuan olan chp başa geçse ne yazar akpnin türbansızı resmen adamlar ben demiyorum ki şu chp seçimlerde başarılı olmaz olur hatta 2023e kadar çabalarsa böyle başa bile geçer ama şu chp başa geçse benim için çooook bişi degişmez he özgürlük falan belki ama ekonomik sosyal yapı tamamen kırılır parçalanır adamlar siyasi parti degil resmen kendilerini düşündüklerinden ele geçirdiler partiyi başa geçseler kendi sıkıntı yaşadıkları konulara odaklanıcaklar geri kalan kesimi unutup.

Yani şu kadroyla chp %100 ile iktidar olsa farketmez bana. Ben eski begenilmeyen sevilmeyen chpnin başa geçmesini istiyodum onlar beni temsil ediyor. Neyse artık ldpliyim zaten cem toker başgan kral adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

borsacılara ve iş adamlarına yönelik bir ekonomi politikası izleniyor, gazeteler "istikrar sürsün" diyor, +%5 oy.

abi biraz gözünüzü açın ya,
ntv, akp yancısı, ferit şahenk marmaray projesinin ihalesini aldı
habertürk, akp yancısı major, ciner nükleer santral, hes tarzı ihahleler alıyor
hürriyet, son 1 ay arka sayfasında akpnin reklamını verdi, chpnin reklamı son gün o da 3. sayfada

hangi basın ? hangi medya.
avrasya tv mi kaldı
ağzını açıp konuşabilecek muhalefet yapan mı kaldı hapse girmeyen
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ulusalcı lafı uyduruk geliyor bana. Ben kendi adıma Milliyetçiyi tercih ediyorum. Çok rahatsız olan varsa Atatürk Milliyetçiliği diyeyim. Yeni CHP vurgusunun CHP'ye başarı getirdiğine inanmıyorum. CHP'nin kendine hedef olarak 35%'i seçmesi gerektiğine ve merkez sağda bir partinin veya MHP'nin güçlenmesini beklemesi gerektiğine inanıyorum. Bu ülke SÜNNİ İSLAM'ın her şeyin üzerinde olduğu ve tutulduğu bir ülke. Önüne gelenin altına yatan kadın sinema oyuncuları bile yeri geldi mi Eyüp Sultan'a gidip iki tane kurban kesme motifini sık kullanıyorlar. Neden? Ya da aynı şekilde Hacca gitme ya da Umreye gitme motiflerini kullanıyor biz de oyuncular, sanatçılar, işadamları, politikacılar, yazarlar, çizerler. Neden?
Din ve özellikle de SÜNNİ İSLAM bu ülkede çoğunluğun damarlarında kanla birlikte dolaşıyor. Asla solcu, sosyal demokrat ya da Kemalist olmadı bu ülke nüfusunun çoğu. Bu nedenle stratejiler, planlar CHP için uzun dönemli yapılmalı. Kaza ile iktidar ele geçirildiğinde de işe tarikatlerden, ağalık-beylik düzeninin ortadan kaldırılmasından, eğitimde devrim yapılmasından başlamak gerekiyor.

Sonuç olarak bence Kemal Kılıçdaroğlu bu kadar medya desteğine rağmen ve bu kadar geleneksel CHP tabanına sırtına dönmeyi göze alarak yaptığı Kürt açılımı, türban açılımı, liberal açılım, ABD açılımı, AB açılımı gibi açılımlardan sonuç alamamıştır. Başarısızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkede sol nası iktidara geldi hatırlayın. bir birinin aynı bir sürü sağ parti vardı.

anap %15-20 civarı
dyp %15-20 civarı
mhp %10
refah partisi %10-15 civarı

ufak partiler de bir sürü alıyordu millet partisi falan vardı hala var da şu anda bitik.

solda dsp ve shp vardı. oylar ikisi arasında gidip geliyordu. bi ecevite bi baykal/erdal inönü gidiyordu oylar. bu sayede sol ya iktidar ya iktidar ortağı oluyordu.

2001'de tüm bu merkez sağ bitti. mhp bitti. refah saadet fazilet ne varsa onlar bitti.

akp hepsini topladı, hala da toplamaya devam ediyor.

solun iktidar için tek şansı sağın bu kadar bölünmesi tekrar. o da tayyip erdoğan ölmeden, hatta arınç-gül ikilisi de ölmeden imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...