Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni dönemde CHP

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonrasındaki konuşmasında baykal'dan kalma teşkilata ağır göz dağı verdi malum, "hepsini tek tek çağırıp hesap soracağım gerekirse değiştireceğim" dedi. ki bu bekleniyor zaten seçim olduğu için uğraşamamıştı Kemal Kılıçdaroğlu bunlarla.

Yılmaz Özdil tayfası dişlerini göstermeye başladı Baykal ve ulusalcı isimlerin tasfiyesiyle alakalı. Yılmaz Özdil açık açık istifaya çağırmaya başladı, Canan Arıtman, Güngör Mengi de katıldı bunlara. Tekrar Baykal olmasa bile Kemal beyi indirip Ulusalcı damarı daha güçlü birini oturtmak isteyecekler.

Üstüne eskiden merkez sağda olup bu seçimde CHP listelerinden girenlerin Süleyman Demirel'in listesi olduğu ve akp'yi güçsüzleştirmek için 20 kişilik bir grupla partiden istifa edeceği ve Haberal'ın liderliğinde yani bir oluşum kuracağı haberleri var.

Kazanlar fena kaynamaya başladı, temiz bir kurultaydan başkası çare olmayacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

"baykal başlamış bile konuşmaya" said:

Kılıçdaroğlu'na "kendini kandırma" sözleriyle seslenen Baykal, sonuçları şöyle yorumladı: "Ortada CHP adına bir başarı yok. Benim genel başkanlığım döneminde yapılan son ankette CHP'nin oyu yüzde 29'du. Şimdi ise yüzde 26'ya indik. Biz oy kaybettik, AKP oyunu artırdı. Sorunu çözmek istiyorsak önce hastalığı doğru teşhis etmeliyiz. Başarılıyız deyip kendi kendini kandırmak büyük hatadır. Ortada bir başarı yok."

BAYKAL'DAN ELEŞTİRİ YAĞMURU

Baykal, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından yakın kurmayları ile biraraya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Yenişafak gazetesinin haberine göre Baykal, Kılıçdaroğlu ve beraberindeki isimleri ise eleştiri bombardımanına tuttu.

"Örgüte 1 kuruş para vermediler. Ellerini kollarını bağladılar, çalıştırmadılar. Seçim kampanyası döneminde seçmene hiçbir mesaj verilmedi. 'Çık televizyona tartışalım' denildi. Eldeki birkaç proje de iyi anlatılamadı. Genel başkan tek adam şovuyla kampanyayı götürdü. Adaylar medyanın yönlendirmesiyle belirlendi. Hiçbiri doğru düzgün çalışmadı. Bizim zamanımızda oylarımız yüzde 28 olarak görülüyordu. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın, seçimden hüsranla çıktık"
Sosyal ağlarda paylaş

aha bu da zülfü livaneli

said:
Nasıl oldu, kim yaptı, nasıl başardı bilmiyorum (çünkü günlük siyasetle ilgilenmiyorum) ama Süleyman Demirel’in ve TOBB gibi çevrelerin adayları, CHP’nin seçilecek sıralarından aday gösterilerek milletvekili oldu. Grup kuracak sayıya da erişimiş durumdalar.

Hüsamettin Cindoruk denemesi başarıya ulaşamayınca yılların tecrübeli kurdu Süleyman Demirel bambaşka bir siyaset manevrası ile TBMM’de grup kuracak sayıya ulaştı.

Şimdi bu milletvekilleri CHP’den ayrılıp ya mevcut DP’ye geçmek ya da yeni bir parti kurmak için gün sayacaklar.

Bu işin uygun zamanlamasını da yine Demirel ayarlayacak.

Çünkü hareketin manevi lideri o.

Resmi genel başkanının ise Profesör Haberal olması ihtimal dahilinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Haberal veya ince gelirse chp %35 falan alır ki bu şaka degil. Bu harbiden kör gözle bakan chpli mantıgı degil zira bu seçimlerde chpye bile vermedim mhpye verdim %10un altında kalmasınlar dıye ama ciddiyim o ikisi biri başta biri yardımcı %35 görür chp yada barajın altında kalır o derece radikal süper bir degişiklik tam ihtiyacımız olan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Haberal veya ince gelirse chp %35 falan alır ki bu şaka degil. Bu harbiden kör gözle bakan chpli mantıgı degil zira bu seçimlerde chpye bile vermedim mhpye verdim %10un altında kalmasınlar dıye ama ciddiyim o ikisi biri başta biri yardımcı %35 görür chp yada barajın altında kalır o derece radikal süper bir degişiklik tam ihtiyacımız olan.

hangi 10% oy verecek peki chp'ye onlar gelince?
Sosyal ağlarda paylaş

chp nin içinde çalkalanma olması oy kaybettirmez ama kk nın bu çalkalanma sonrası düşmesi kaybettirir. Daha fazla oya çıkması bence sadece akp nin hata yapmasıyla mümkün. Hatadan kasıt ekonomik saçmalaıklar. Atara, kesere; şeriat geliyora duyarlı kesimin sayısı belli oldu, daha artmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Millet artık boş konuşanlra oy vermiyor daha gerçekçi vaatler bekliyor.

Hükümet olmadan vaatten başka bir şey veremiyorsun ama zaten ve bu ülke çiller gibi politikacılar yüzünden vaatlerden baya bir soğudu. o yüzden hükümet bir hata yapmadan CHPnin büyük bir sıçrama yapması zor gibi geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

KK o söylemlerle hiç bir oy alamaz. Millet artık boş konuşanlra oy vermiyor daha gerçekçi vaatler bekliyor. Onlar ne veriyorsa biz 2 fazlasını diyerek olmaz bu işler. Bu kafayla gittiler yılmaz özdil'in dediği gibi ampüldü avize oldu adamlar. asdfd

http://www.swfcabin.com/swf-files/1269236582.swf

gerçekçi vaat kanalistanbul mu?
Sosyal ağlarda paylaş

muharrem ince cok vizyonsuz kimse kusura bakmasin

KK oyu ne olursa olsun turk demokrasisi icin bir sans, gecen okudum arastirma yapmislar zaten baya ciddi bi oran deniz baykalin hala CHP genel baskani oldugunu saniyormus, pek cok seyi acikliyro bu sanirim hani eminonu roportajalrinda cikan tipler gercek

ev ev calisamsi lazim chp nin, kemal amcam cidden calisti, chp nin 20 senedir gitmedigi yerlere gitti filanda bir tek KK ile olmuyor bu isler, AKP orgutleri net bi sekilde CHP orgutlerine takiyor ve bunu soyleyince "biz gonullu calisiyoruz, onlar parali" diyorlar

ulan adamlar sifirdan kurdu partiyi, kapi kapi gezdi aldi o ilk iktidara getiren oyu, sen para vermiyorlar anca bu kadar diyorsan bastan kaybetmissin hic ugrasma zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...