Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKP için çıldırma topiği

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

halkın yarısını cahil diye etiketlemek kolay, chp nin daha çok çalışmasını beklerdim, internet dışında gerekirse, ev ev, kahve kahve gezip neler yanlış, neler yapılmalı herkese tek tek anlatmasını beklerdim. normalde hiçbir partiye güvenmiyorum, chp de buna dahil ama chp nin içinde muharrem ince falan gibi adamlar varken, ister istemez gidip oyumu chpye attım ben mesela. tek sebebi de yalovaya 3-4 günlük gitsen muharrem inceyi en az 6-7 kere görüyorsun çünkü adam gidiyor oturuyor bi kahveye anlatıyor, giriyor bir okula sorun dinliyor. benim kafamdaki milletvekili tasviri bu, yarın öbür gün ben milletvekili olsam, şunları yapmasam kendimden tiksinirim. chp nin tamamı demiyorum ama %50 si böyle yapsa çok farklı sonuçlar çıkardı ortaya diye düşünüyorum. biraz da kendinde bulmalı insanlar suçu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

sabahtan beri soruluyor bak, bir kişide çıkıp şu yüzden oy veriyorum demedi lan, önce bi onu açıklayın merak ediyorum "hizmet yaptılar ama" dan fazlasını duymak istiyorum ben.
olay sadece "hizmet yaptılar rereröre" değil.insanların beynini inanılmaz iyi yıkıyorlar.onun dışında bazıları akp yi osmanlıyı yeniden doğuracak insanlar olarak görüyorlar ki bu adamlar inanılmaz korkutucu.sırf bu tip heriflerden rahat %20-%25 oy alıyordur akp
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

onun dışında bazıları akp yi osmanlıyı yeniden doğuracak insanlar olarak görüyorlar ki bu adamlar inanılmaz korkutucu.sırf bu tip heriflerden rahat %20-%25 oy alıyordur akp

keza bu insanlar bildiğin fanatik taraftar gibi kutlama falan yapıyorlar sanayi mahallesinde, sloganlar havada uçuyor. hele sandıklar açılmaya başladığında "ahh, uuh, nasıl öttürdük" nidalarıyla takip etmeleride pek hoştu.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

Bella said:

sabahtan beri soruluyor bak, bir kişide çıkıp şu yüzden oy veriyorum demedi lan, önce bi onu açıklayın merak ediyorum "hizmet yaptılar ama" dan fazlasını duymak istiyorum ben.
olay sadece "hizmet yaptılar rereröre" değil.insanların beynini inanılmaz iyi yıkıyorlar.onun dışında bazıları akp yi osmanlıyı yeniden doğuracak insanlar olarak görüyorlar ki bu adamlar inanılmaz korkutucu.sırf bu tip heriflerden rahat %20-%25 oy alıyordur akp

Şu çok doğru bir tespit
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğunuz no lifersınız, burdan başka arkadaşınız...

Asfaha neyse şakirt edebiyatını bi kenara bırakıcam, onun yerine akp nasıl oy alıyor onu anlatmaya çalışayım. İstanbulda yada maraşta bir fabrika işçisi gözünden bakarsanız, harcama imkanları arttı ve hayat şartları gelişti. Belediyeler yıllardır köyden farksız olan yaşama alanlarını elden geçirmeye başladı (bkz. yenidoğan, bkz. sarıgazi), ekonomi onlara göre istikrarlı çünkü cari açığın ne olduğunu bilmiyorlar, haliyle kendilerini "güvende" hissediyorlar.

İlk defa bir hükümet manevi değerlerine önem verdiğini gösteriyor. Eğitim düzeyi bu kadar düşük olan bir toplumun sığınabileceği tek yer maneviyat, bu açıdan tatmin oluyorlar hatta kendilerini dışlanmış hissetmiyorlar artık. Hatta bi yazar "kendilerini hayatın içinde hissediyorlar" diye yazmıştı.

Sizinle en büyük farkları eğitim ve kültür, e onu da vermeyen zaten devlet oldu. Köy enstitülerinin kapatılmasından darbelere sağ/faşist hükumetlerin yönetimlerin cahil bıraktığı ve gerektiğinde kullandığı bir kitle belki ilk defa kendi yansımasını görüyor seçimlerde. Haliyle gidip ona oy veriyor, bide üstüne herşeyin daha da iyiye gideceğine inanıyor.

Türkiye'nin asıl sorunu özgürlüklerin kısıtlanması ve bağlantılı akp topicleri değil şu anda, 2 büyük problem var. Biri cari açık ki akpnin tüketim/zenginlik döngüsü yüzünden iyice büyüdü son dönemde. İkincisi de nevruzda güneydoğuda "milyonlar" toplayan kürt sorunu. O yüzden hayatın sonu değil yani, o kadar karalar bağlamayın heh. Asıl sıkıntı daha önümüzde.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

bu adamı gördükçe uzun vadede umudum var.
forgiver bile seneler içinde bilinçlendi.belki inkar edecektir bilemem.3-4 sene önceki forgiver nerde şimdiki forgiver nerde.
hatırlayanlar hak verecektir.
forgiver said:

...

ne kadar trol yazdın bilmiyorum ama tek fark
4 sene öncesiyle aynısınız
ben 2. kez yazmıyorum aynı şeyleri
Sosyal ağlarda paylaş

Delyyyy said:

Esnaf said:

onun dışında bazıları akp yi osmanlıyı yeniden doğuracak insanlar olarak görüyorlar ki bu adamlar inanılmaz korkutucu.sırf bu tip heriflerden rahat %20-%25 oy alıyordur akp

keza bu insanlar bildiğin fanatik taraftar gibi kutlama falan yapıyorlar sanayi mahallesinde, sloganlar havada uçuyor. hele sandıklar açılmaya başladığında "ahh, uuh, nasıl öttürdük" nidalarıyla takip etmeleride pek hoştu.

maltepede de böyle...
ahaahahah
Recep Tayyip Erdoğan diye naralar atıyor görmeniz lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...