Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"ama öldü efendim"

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

ben videoda göremedim de burdan anladığım kadarıyla hem videoda görenler var korumanın taşla düşürüldüğünü hem de canlı gözlerle görenler, doğru mudur? bu konuya bi açıklık getirsek.

Videoda görülen etrafa taş atılırken aniden hızlanan bir otobüsün üzerinde ayakta dururken düşen bir polis.

Sence hangi nedenle düşmüş olması daha muhtemel? Eylemsizlik kanunun göz önünde bulundurunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece AKP için geçerli o olay, diğer parti liderlerinin en ufak hataları, en ufak uçuk vaatleri çok acımasızca eleştirilirken AKP ne derse doğru, yapılabilir, mümkün gösteriliyor.

Şu olaylar başka bir partinin seçimlerinde olsaydı, örneğin MHP, adamların ne kafa tasçılığı kalırdı, ne katilliği kalırdı... İtham eden bir numaralı adam da başbakanın kendisi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

taş atıp atmadığından bağımsız, taş atınca ölmesi mi gerekiyor?

o da var tabii, adama göre kendisini eleştiren herkes provokatör, eşkiya, terörist, vatan haini, idamlık kişiler...

mardox said:

ben emekli öğretmenin taş attığını bilmiyodum?

önce ortalığı sakinleştirmeye çalıştığını sonra da polis tahriki sonucu zıvanadan çıkıp sadece bağırdığını biliyorum. gerçekten fiziksel zarar veren bir eylemde bulundu mu yoksa yine seçim öncesi tayyipin beyninde mağdurum edebiyatı bölgesi mi çalışmaya başladı?

bu tayyip erdoğan ne dediğini bile bilmiyor ki.

ölen öğretmenin taş attığını bilmiyor, bilse de umursamıyor.

adam illa kendisini ezilmiş, mağdur göstermek zorunda hissediyor.

diyor ki, "bak adam bana taş attı, beni mağdur etti, ama ben dik durmaya devam ediyorum".
sürekli bir mağdur edebiyatı, sürekli kendini güçlü gösterme sevdası.

yahu adam insanlar taş atmasın diye uğraşmış, bu tuhaf da onu suçlu göstermeye çalışıyor.

"bilmem. ben bir öğretmenin eline taşı yakıştıramıyorum".

...
Sosyal ağlarda paylaş

inanan da suç abi..

karar verecek adamda beyin süzgeci var olacak bir kere. her bilgiyi doğru kabul edip ezberlemeyecek. tıkalı da omayacak, yeni bilgi nüfuz edecek beyine.

adama diyorlar ki reklamarlda "bolu tünelini biz yaptık" adam diyor ki "akape süper lan! bolu tüneli!!" adama diyorlar ki "hızlı tren! wuu süper" adam sorgulamıyor bile, ulan iki kere devirdiniz treni.. bununla gurur mu duyulur? demiyor. "hızlı tiren süper bişi!" diyor sadece. reklam diyor ki "uçaklar var!! halk da binebilsin!!!" adam düşünüp de ulan, tabii uçaklar olacak asdfasdfasdf bu tüm dünyada yaygınlaşan bi trend bilet fiyatları ucuz taşımacılık konsepti. 2000krizi gibi ağır bir kriz yaşanmamış olsaydı çok daha hızlı yer ederdi elbette sanki wright kardeşler bunlar anasını satayım yaa demiyor "uçaklar! yaşasın uçuyoruz!!!" diyor..

her olayda, allahın her olayında bu garip düşünce yapısı...
bakış açısı falan da değil, keza bakma yok abi, ne bakması görmesi? adama söylüyorlar, adam kabul ediyor.

sonra nice garip düşünceye sahip insan çıkıyor ortaya.

süzgeç diyip geçmeyeceksin önemli bi aparat vallahi. kendi görüşünü oluşturabilmek ve gelen bilgiyi sorgulamak bu ülkede gerçekten süper güç oldu artık.
net söylüyorum, nadir bulunan bir özellik haline geldi.

artık adamların bunu özellikle yaptığına da inanmıyorum, yapamıyorlar. yok yani adamda böyle bir yeti.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...