Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Perinçek mi, Kürkçü mü?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Sandalye çoğu şeyi yazmış.
Ben kalan kısmına devam edeyim.
Öncelikle şu açıklamayı yapayım. Çünkü burada dertleri üzüm yemek değil, bağcı dövmek olan malum bazı arkadaşlar yüzünden adamı savunur bir adam şeklinde algılanıyorum. Bu doğru değil. Her şeyden önce ben Kemalist'im. O ise bir BİLİMSEL SOSYALİST. Ama MİLLİ DEMOKRATİK DEVRİM'e inanan (MEHMET ALİ AYBAR'ın çizgisi)bir bilimsel sosyalist. Yani Cumhuriyet Devrimi'ni, onun kazanımlarını ve tabii ki Atatürk'ü seven, sayan, yaptıklarına sahip çıkan bir anlayışa sahip.

Ben onun geçmişte söylediği ve yaptığı pek çok şeyi onaylamıyorum. Ama özellikle 1995 senesinden beri takip ettiğim kadarıyla söylediklerine ve bu söyledikleri hakkındaki samimiyetine inanıyorum. 1995'ten beri söyleminde, yazdıklarında, partisinin davranışlarında hiçbir yanlış görmedim. 1970li yıllarda Kıbrıs konusunda, Kemalizm konusunda ve hatta sözde Ermeni soykırımı konusunda çok fazla saçmalamış. Ama o günlerde 20 li yaşlarını yaşayan ve argümanları sadece sosyalist dünya görüşü ile sınırlı olan, yaşadığı dönem itibariyle pek çok yanlışı Atatürk'e ve Kemalizm'e mal etme hatasını yaşayan bir genç olduğunu anlamak gerekir diye düşünüyorum. Tıpkı aradan geçen onca seneye rağmen bu sene ki 1 Mayıs'ta olan biten her şeyin sorumlusu Kemalizmmiş gibi Taksim Meydanı'na KAHROLSUN FAŞİST KEMALİST DİKTATÖRLÜK diye yürüyen dangalak sözüm ona solcular 40 sene önce çok daha fazlalardı. Olan biten her yanlıştan Atatürk'ü ve Kemalizm'i suçlarlardı. Zamanla Atatürk'ü ve Kemalizm'i daha iyi tanıdı. Tanıdıkça Milli Demokratik Devrim çizgisinde ki bir bilimsel sosyalist oldu. 1989-1991 arası dönemde PKK'nın her türlü günahına rağmen devlete ve ülkeye kazandırılabileceğine inandı. Bu bence yanlış bir davranıştı ama neticede dediğim gibi, ben onun avukatı değilim, o günlerde ki yazıları ve tavırlarını "PKK'yı ABD ve AB'nin maşası olmak durumundan Türkiye'nin kontrolü altına almaya çalışmak" şeklinde özetleyebileceğim bir şekilde açıkladı. Ama bu tavrın neticesi düşündüğü gibi olmadı.

Sağlam bir Kemalist olduğuma inanıyorum. Sonuç olarak yukarıda dediğim gibi özellikle 1995'ten beri takip ettiğim bu adamın ve hareketinin bu süre içerisinde bir yanlışını görmedim. Aksine pek çok kez MİLLİ olduğunu iddia eden ya da Atatürk'ün partisinde siyaset yapan kişilerin yapması, söylemesi gerekenleri onun hareketinin söyleyip, savunduğunu gördüm.

Bedri Baykam'ın yazdıklarının içinde yanlışlar da var. Bunların başında Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı gibi aydınlarla ihtilafı olduğu konusu geliyor. Uğur Mumcu ile çocukluk arkadaşı. Uğur Mumcu'nun ağabeyi Ceyhan Mumcu'da her ikisine abilik etmiş. Yıllardır Ceyhan Mumcu'da partisinin genel başkan yardımcısı. Aynı şekilde ismi geçen aydınlarla herhangi bir tartışmasından haberim yok ama neticede Ceyhan Mumcu ile dostlukları somut bir gerçek.

Solcuları ispiyon ettiği konusu eksik ve biraz amacından saptırılmış bir durum. Her dönem dik bir adam. Hatta bu forumda benimle bıdı bıdı tartışan kişilerin de bilmediğine inandığım bir bilgi vereyim. Babası 5 dönem milletvekilliği yapmış, Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak Demirel'in yardımcılığını yapmış bir adam. Kendi dikliği ve DEVGENÇ liderliği babasına parti içinde sorun çıkartmaya başlayınca babası,"oğlumun siyasi görüşüne karışmam"diyerek istifa etmiştir. Onun yerinde zamane gençlerinden birisi olsa,"ulan babam Demirel'den sonra AP'nin başına geçer, başbakan olur, ülkeyi yönetir. Ne işim var lan benim solla,devrimcilikle? Takılayım babamın peşine"derdi ama o dememiş.
80 öncesi dönemde hem solda ve hem de sağda teröristler var. Gazetesinde tüm bu solcuların da, sağcıların da isimlerini yayınladı. Bu yüzden ne sağcılar, ne solcular sevmez.

Not:
vaperon gibi adamlara uyma.
Hayatın gerçeklerini siyah ve beyaz olarak algılayan bir çete mensubu kendisi.
Şaşırtır seni.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim cahilmisiniz, doğu perinçek bilimsel sosyalizmi destekleyen mükemmel bi adam.

ben bu adama oy verebilmek için izmire giderim ne milliyetçi duygularıyla hareket ediyosunuz size ne milliyetten maksat dünya insanına barış örneği teşkil edelim.

zamanında adnan menderesi asan zihniyet bunlar, hepsi cahil. gelmiş apoyla gül resmini gösteriyo yuh ya
Sosyal ağlarda paylaş

Vaperon...

cetintas said:

1. Çünkü burada dertleri üzüm yemek değil, bağcı dövmek olan malum bazı arkadaşlar yüzünden adamı savunur bir adam şeklinde algılanıyorum. Bu doğru değil.
2. Her şeyden önce ben Kemalist'im. O ise bir BİLİMSEL SOSYALİST.
3. Ben onun geçmişte söylediği ve yaptığı pek çok şeyi onaylamıyorum.
4. 1970li yıllarda Kıbrıs konusunda, Kemalizm konusunda ve hatta sözde Ermeni soykırımı konusunda çok fazla saçmalamış.
5. 1989-1991 arası dönemde PKK'nın her türlü günahına rağmen devlete ve ülkeye kazandırılabileceğine inandı. Bu bence yanlış bir davranıştı

Evet, o kadar simsiyah bakıyorum ki bir yazı içinde onunla ilgili farklı düşündüğüm bu kadar şeye vurgu yapmışım.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Hatta sana bir gül gönderiyorum...

-al sana çiçek aldım..

abi nasıl bir çiçek vermedir o yaw. erkek erkeğe niye çiçek verir ki zaten?
epic fail bi sahne abi. şu garip yaratıkla bi grup adamın küvette olduğu ve üstten süt döktükleri zamazingo gibi bişi olmuş bu..

tam bi what the fuck is this shit sahnesi
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam çetintaş bile farklı oldugumuz o kadar nokta var sadece adamı bu kadar terslemeye luzüm yok bu ülke süleyman demireller refah partileri gördü şuan 10 senedir durum ortada bu adam onların yanında melek kalıyor ama tabii farklı oldugumuz bır çok nokta var demiş

Şimdi çetintaşın şu soyledıgını bir paragraf ile özetlememe ragmen anlamayan varsa bence siyasi polemige girme hakkını kaybetmeli rozeti ve silahı elinden alınmalı.

Haklıdır haksızdır ben sadece vatani görevimi yapıp çetintaşı normal insan diline çeviriyorum hepimiz anlıyalım dıye 'SOZ BOLMOYOSUNUZ BON BOLOROM BUNLORO' degil artık konu.
Sosyal ağlarda paylaş

çetintas kardeş, sana bir ağabey tavsiyesinde bulunayım. burada insanlara çete suçlaması yapacak kadar ne dediğini bilemeyecek bir hale gelmişsen rica ediyorum git bir bardak soğuk birşeyler iç serinle. konunun ilk mesajında çete diye girişmişsin işe, efendilik edilmiş birşey denmemiş; sonra durup yine tekrar etmişsin. biraz düşün lafının vardığı yeri.
Sosyal ağlarda paylaş

işçi partisini önemsemiyorum, perinçek de umrumda değil.

ama her perinçek lafı geçtiği topicte
"here is a picture and your argument is invalid" tribi atarmışçasına "apo ile perinçek" resmi konulmasını anlamsız ve gereksiz buluyorum.
adamın oraya ne için gittiğini bilmeden "aha adam apo sempatizanıymış" gibi bir hava yaratılıyor.

http://i.imgur.com/1kuui.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...