Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laboratuar eti

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Kasaptan da alsan farkeden birşey yok ki et yine aynı et. Kullanılan yine suni yem. Konu açılmışken 2 hafta önce markete gittim kasada iken şöyle bir göz gezdirdim ne kadar abur cubur kola varsa hepsi en ön planda alabildiğine cafcaflı duruyor. Diğer marketleri düşününce hepsinde aynı eskiden (10 15 yıl önce) çikolatayı bulmak için arardık şimdi ise sağlıklı şeyleri bulmak için aramamız gerekiyor düşünün artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Kasaptan da alsan farkeden birşey yok ki et yine aynı et. Kullanılan yine suni yem. Konu açılmışken 2 hafta önce markete gittim kasada iken şöyle bir göz gezdirdim ne kadar abur cubur kola varsa hepsi en ön planda alabildiğine cafcaflı duruyor. Diğer marketleri düşününce hepsinde aynı eskiden (10 15 yıl önce) çikolatayı bulmak için arardık şimdi ise sağlıklı şeyleri bulmak için aramamız gerekiyor düşünün artık.

Yok abi ben özellikle bildiğim kasaptan alıyorum Antalya bölgesinde olduğum için genelde kırsal bölgede otlatılan hayvanların etini satan kasaplar var azda olsa onlardan alıyorum. Bu gıda emperyalizmini görmemek mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

mcdonalds hamburgerleri 25 cente indirsin, tek başına iktidar olsun diye.

mcdonalds ve BK in standart hamburger cheeseburgerleri falan ufacık olm :(, az yiyin negzel işte diyip bizi düşünüyorlar falan tamam ama minicik genede, büyük menülerden yemezsen böle "doydum oh, yani ıı sanırım :/" diyip çıkıyorsun hep.

zaten parayı (ortalama %500 kar sdf) fries ve koladan kazanıyorlar hep, burgerlerin öyle çok bi etkisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Hepiniz paşa paşa yiyeceksiniz bebelerinize yedireceksiniz veya etsiz kalacaksınız bu kadar basit. Et yedirmem ulan da bir yere kadar denebilir çünkü insan gelişiminde et önemli bir yer yani büyüyünce vejeteryan olmak ile et yemeden büyümek çok farklı şeyler.

kreatinsizlikten sipastik olan çocuklar gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Tamamda eti zaten üretçek olsalar bile normal et olacak bu. Haliyle onu uzun süreli saklamak için içine bir takım kimyasallar koymak zorunda olacaklar. Bu kimyasalları zaten marketden et alan insanlarda yiyor. O yüzden toz haline getirilmesi mümkün olduğu için spirulina veriyorlar adamlara. Yapay et üretiminin nasadakilere bir faydası yokki. Adam zaten normal eti bile toz haline getirebilecek olsa onu alır normal etden getirir toz haline. Yapay et yapay tatlandırıclar gibi birşey. Yapay eti sana bana kakalarlar işte. Hayvancılık istedikleri kadar kar vermediği için böyle bir işe girişmiş kapitalist dünya. Bunun sağlıkla ne alakası var. Sağlığımızı düşünecek olsalar bile zaten şu an bile birsürü şeyin değişmesi lazım sektörde ben marketten hiçbirşey almıyorum açıkcası bir tek süt alırım onuda mecbur kaldığım için. Etimi filan kasaptan alırım hep. Sorun burda nasa değil dasaa :D

salak işte abi nasa. diyor ki gerizekalılar. günde bu kadar gram et üretecek bir sistemimiz olsa, bol sayıda astronotu marsa götürecek olsak 3sene. her gün onlara yeticek kadar et üretebilsek, kendi kendine yeter bir sistem olsa böylece diyor bu aptal nasa işte. bildiğin gerzek bu adamlar yahu! toplu halde üret, dondur.. adamın aklına gelmiyor ki.. ilkokul2 terk hepsi zaten.

aradım obamayı hepsini kovdurtucam şimdi!
Sosyal ağlarda paylaş

Yapay et üretimi farklı mevcut etin uzun süre saklanması için araştırma yapmak farklı. Aradaki farkı anlayamıyormusunuz hacılar?

Uzaya gidecek adamın et alma ihtiyacı protein gereksinimi için onuda zaten mükemmel bir bitkisel protein olan spirulina ile karşılıyorlar. Nasanın ne alakası var şimdi yapay et üretimi ile?
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Yapay et üretimi farklı mevcut etin uzun süre saklanması için araştırma yapmak farklı. Aradaki farkı anlayamıyormusunuz hacılar?

Uzaya gidecek adamın et alma ihtiyacı protein gereksinimi için onuda zaten mükemmel bir bitkisel protein olan spirulina ile karşılıyorlar. Nasanın ne alakası var şimdi yapay et üretimi ile?

ben de onu diyorum yahu! salak bunlar.. ne işiniz var lan et üretimi ile! neden para veriyorsun lan nasa in vitro et üretimine.

abi, senin dediklerinin tam tersi olacak şekilde dünyada bu işe en çok para yatıran, ilk para yatıran, en sağlam sonuçları alan nasa. ve adamlar dar alanlarda günlük kişi başı bilmem kaç gr et üretecek sistemler üzerinde kasıyorlar en az 20senedir. 10senedir lab'da et üretmeye uğraşıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...