Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

07/06/2011 Metrobus Cilesi ( CAPS'li )

di

Öne çıkan mesajlar

yok valla en başından beri "trafikten şerit alarak yapılan ayrı yol üstünde lastik tekerlekli taşıtla yolcu taşımak aslında akp öncesi geliştirilen bir fikir. akp'nin tr'de ilk olarak uyguladığı, yeni bir fikir değil. alakası yok. bu çağa uygun bir fikir ise hiç değil. yapıyorlar ama sadece günü kurtarabilirler. o da belki.." diyorduk biz.

dolayısı ile en başından beri hatalı olanın üstüne yükleniyorduk.

hiç kıvrılmadık, bükülmedik yani. dansöz olmadık çok şükür.
Sosyal ağlarda paylaş

jowu said:

Aylardir sorunsuz sekilde kullaninca hic tebrik yok, her gun saatler kazanirken iyi degil ama bir gun ufak bi sorun olunca hemen iktidara yuklenmek de ayip ya.

dasaaa said:

yok valla en başından beri "trafikten şerit alarak yapılan ayrı yol üstünde lastik tekerlekli taşıtla yolcu taşımak aslında akp öncesi geliştirilen bir fikir. akp'nin tr'de ilk olarak uyguladığı, yeni bir fikir değil. alakası yok. bu çağa uygun bir fikir ise hiç değil. yapıyorlar ama sadece günü kurtarabilirler. o da belki.." diyorduk biz.

dolayısı ile en başından beri hatalı olanın üstüne yükleniyorduk.

hiç kıvrılmadık, bükülmedik yani. dansöz olmadık çok şükür.

in ya face
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

sabah uzunçayır akşam zincirlikuyudan 34A ya binmeyen adam gelip metorobüs çok şükela demesin burada. Metrobüs ızdırabın tanımıdır.

Abi Uzun Cayir'dan binenler -adim atabilecekleri metrobus geldigi takdirde- cok daha insancil sekilde biniyorlar. Sogutlucesme'de insanlari cignemeden binemiyorum resmen. Aksamlari da Ayvansaray duraginda (Eyup) adim atabilecegim kadar bos metrobus bulamiyorum. 40-45 dk falan bekliyorum ya da once Zincirlikuyu, oradan Sogutlucesme yapiyorum mecburen. Yine millet birbirini cigniyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

@Mighty_THoR

Kaç yıldır düzenli olarak bu hattı kullanıyorsun? Şükredesin diye sormuyorum(sonuçta metrobüs uzun vadede iyi bir çözüm değil zaten) ama metrobüsten önceki bu güzergahlardaki durumu nekadar bildiğini merak ettim.

@di

Önce biraz geri gidip direk Yeni Kapı yapsan daha iyi olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

açıldığından beri, kullanıyorum, daha doğrusu kullanmak zorunda bırakıldım zira birçok otobüs hattı seyrekleşti.

tabi sadece metrobüs de sorun değil metrobüs e gitmekde ayrı bir sorun, karşıya geçmek için kullanılan alternatif hatlar ortadan kalkınca insanlar mecburen metrobüse hücum ediyor bu seferde metrobüs hattından geçen otobüslerde yer yok.

en basit örnek şayet sabah 10 dakika geç çıkarsam,metrobüse toplu taşıma ile gitme şansım kalmıyor çünkü otobüsler benim durak ve sonrasında dolu oldukları için durmuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:

Ana duraktan binerken bile birbirimizi ezmeden insan gibi binemiyoruz diyorum sen bana ana duraklardan birine gitsene diyorsun.

Denesem bile bir durak ileri gidemiyorum zira yine adim atacak otobus gelmiyor.

Hani abartmiyorum, ciddi anlamda yari bos bir 34A gelmezse adim atilamayacak durumda oluyor otobusler. Kapilari bile acmiyorlar.

Metrobus gelip de evimin onunden gecen hatlar kaldirilmadan once -ki evim ile metrobusun alakasi yok- cok daha rahat gidip geliyordum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekim 2010 - Şubat 2011 , ptesi - cuma , söğütlüçeşme - perpa yaptım. Kavgasız haftam yoktu sçeşmede . En son mail attım iett ye adam cevap yazmış derdini güvenliğe anlat diye. 34A bekliyorum üst üste 4 tane 34 geliyor şalter atıyor , arkadaki dallamalar ilelesene bilader diyor adama anlatamıyorsun farklı hattın metrobüsünü beklediğini. 34 ile 34A nın nereden kalktığı belli değil tamamen random kalkıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Rock said:

Ana duraktan binerken bile birbirimizi ezmeden insan gibi binemiyoruz diyorum sen bana ana duraklardan birine gitsene diyorsun.

Hani abartmiyorum, ciddi anlamda yari bos bir 34A gelmezse adim atilamayacak durumda oluyor otobusler. Kapilari bile acmiyorlar.

Metrobus gelip de evimin onunden gecen hatlar kaldirilmadan once -ki evim ile metrobusun alakasi yok- cok daha rahat gidip geliyordum ben.

Bana göre ters seyahet ediyorsun. Ben sabah Ümraniyeye gidip akşam MKöye dönüyorum. Normalde servisim var ama bir nedenden(son bir kaç haftadır bol bol) otobüs ve metrobüs kullandım. Altunizadeden metrobüse yürümek(kabul abuk sabuk yerlere yerleştirilmiş çok durak var) veya diğer duraklara giden otobüslerin yol uzunluğu dışında pek bir sorun olmuyor. İş çıkışı olduğu için tabiki kalabalık ama ana durakta genelde oturacak yer kalmadığında uzun yol gidecek olanlar binmiyor.

Netrobüsle beraber hangi ara hatların kalktığını bilmiyorum, ama karşıya gidip gelen araçlardan 500'lülerin çoğu duruyor sanırım. Hatta sabah servisi kaçırmış olursam metrobüsle uğraşmak yerine direk 522'ye biniyorum, çok kalabalık ta olmuyor. 15-20dk'de bir geçiyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Genele vurursan rezalet bi sistem.

O kadar söylendi metrobüs sisteminin o hattın yolcu talebini doğru düzgün karşılamasına imkan yok diye. Bu hattın talebini ancak metro sistemi kaldırabilir, o da uzun vadeli bi proje olduğundan yanaşmadılar, metrobüs gibi çakma bi sistem getirmek daha kolaylarına geldi çünkü.
Üstüne bi de metrobüs geldi diye bi sürü otobüs hattını kaldırdılar, kaldırmadıklarının otobüs sayısını azalttılar. Bütün o hattın yolcu yükünü metrobüse yüklendi haliyle.

Haliyle insanları sığır taşır gibi tıkış tıkış bir metrobüse muhtaç bıraktılar, ki bu şanslı olanlar için geçerli. Ara duraklarda insanlar binemiyolar bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:

di said:

Rock said:

Bana göre ters seyahet ediyorsun. Ben sabah Ümraniyeye gidip akşam MKöye dönüyorum. Normalde servisim var ama bir nedenden(son bir kaç haftadır bol bol) otobüs ve metrobüs kullandım. Altunizadeden metrobüse yürümek(kabul abuk sabuk yerlere yerleştirilmiş çok durak var) veya diğer duraklara giden otobüslerin yol uzunluğu dışında pek bir sorun olmuyor. İş çıkışı olduğu için tabiki kalabalık ama ana durakta genelde oturacak yer kalmadığında uzun yol gidecek olanlar binmiyor.

Netrobüsle beraber hangi ara hatların kalktığını bilmiyorum, ama karşıya gidip gelen araçlardan 500'lülerin çoğu duruyor sanırım. Hatta sabah servisi kaçırmış olursam metrobüsle uğraşmak yerine direk 522'ye biniyorum, çok kalabalık ta olmuyor. 15-20dk'de bir geçiyor sanırım.

Umraniyeye mi metrobusle gidip geldin ? Hangi saatlerde gidip geldin ?

Neyi ispatlamaya kasiyorsunuz bilmiyorum da gayet boktan, hayatimizi cileye ceviren sistem.

Birbirimizin ustune cikiyoruz ciddi anlamda diyorum sen kalkip bana ne anlatiyorsun. Ha bir de ters gidip geliyorsun demissin, gidecegim yon belli neyin tersi bu ?

Hani bildiginiz zorla savunuyorsunuz ki olmuyor, yetemiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:

toggie said:

metrobusun savunulacak hicbir tarafı yok, bosuna kasmayın.

Hangi şehirdensin toggie?

Şartnamelerini YSK'nın hazırladığı oy pusulası ihalesiyle ilgili haberle ilgilenenler yazıyı okuyabilir. Radikal

Radikal'de haberin detayını okudum da acaip komik.
Şartnameyi değiştirmişmişler de bu saye de 11 milyon 900 bin Lira'dan bu rakama inilmişmiş...Ulan kardeşim?!?!Birileri "ne oluyor lan?" demese devletin-ne devlet bizim 11 milyon Liramızı kimin neresine gidecekti? Bir deseler ya...
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Bu arada bu aletler nasıl bu kadar çok bozulabiliyor ben de onu anlamıyorum ya.

Metrobüs yeni çıktığı zamanlarda işte bunu denetlemek için hollandadan adam mı ne yollamışlardı. Bu adamlar gelmiş işte incelemiş filan. Sonra "olm bunlar insan taşımak için, sığır taşır gibi doldurulmaz bu" diyip gitmişler.
Olay da böylece kapanmış.
Soruna yeterli bi cevap olmuştur diye tahmin ediyorum^_^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...