Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the economist'ten türkiye seçimleri değerlendirmesi

yav

Öne çıkan mesajlar

Kürtçü olmak ile solcu olmak arasında ki farkı hepimiz biliyoruz.
İnsanlar sizin zihniyetiniz yüzünden milliyetçi olamıyor. Her kürtçü solcu degildir FAŞİSTTİR ben diyorum ki 'yaşasın kürtler gelin türkleri kovalım buralardan' diyen adam ayrı 'gelin hep beraber kardeşçe yaşıyalım' diyen adam farklı.

O ince çizgiyi çoktaaan aştı kk
Sosyal ağlarda paylaş

Bdp teskilatida defile yalmak icin boy gosteriyor chp mitinginde evet bu daha mantikli bdp ye ait otobuslerle chp mitingine tasinanlarda sadece defileyi seyretmeye gelen masum sivil halk kemaline her zamanki gibi konularla bi alaksi yok ben sadece pankartlari okudun abi havalarinda geziyormortalikta bi masadan kurutlmak icin diger masaya sarilmak i ih olmaz tutmaz o is
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Kürtçü olmak ile solcu olmak arasında ki farkı hepimiz biliyoruz.
İnsanlar sizin zihniyetiniz yüzünden milliyetçi olamıyor. Her kürtçü solcu degildir FAŞİSTTİR ben diyorum ki 'yaşasın kürtler gelin türkleri kovalım buralardan' diyen adam ayrı 'gelin hep beraber kardeşçe yaşıyalım' diyen adam farklı.

O ince çizgiyi çoktaaan aştı kk

Dolayısıyla hiçbir Kürtçü solcu olamaz.
Solcu insan milliyetçi olabilir ama şucu-bucu-Türkçü-Kürtçü olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Net bir şekilde yazmışım solcu olmakla kürtçü olmak arasında ki farkı biliyoruz diye ama bilmiyormuşuz onu ögrendim. Yine dua edin akpye karşıtım sonra devam edelim bence siz akpyi sevmiyen chpli ben akpyi sevmeyen mhpli yeterli sanırım.

Birde 10 yıldır internette imla veya noktalamaya dikkat etmedim bu hatamın farkındayım ama konuyla gram alakası olmadıgından burda kaale almıyorum şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Net bir şekilde yazmışım solcu olmakla kürtçü olmak arasında ki farkı biliyoruz diye ama bilmiyormuşuz onu ögrendim. Yine dua edin akpye karşıtım sonra devam edelim bence siz akpyi sevmiyen chpli ben akpyi sevmeyen mhpli yeterli sanırım.

Birde 10 yıldır internette imla veya noktalamaya dikkat etmedim bu hatamın farkındayım ama konuyla gram alakası olmadıgından burda kaale almıyorum şimdilik.

alakası var.
yazdığın anlaşılmıyor çünkü. Noktalama işaretleri yazıya renk katması için böle şirin görünsün diye değil, yazılanların anlam kazanması içindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefondan yazsigim icin dikkat edemiyorum bu inanip inanmama olayi degil bariz ortada yasanmis bir olay ha diceksin ki biz zamaninda resmen pkk ile secim isburligi yapipda leyla zanalari meclise sokan bir chp ye bile oy verdik kemale mj vermiceZ o sizin genisliginiz ayrica yazilarin hic birinde akp ile ilgili bisi yokken neden surekli akpye cevirmeye calisiosun al birini vur otekine yaparak kemali dogru bir secimmis gibi gosteremezsiniz adam ben masayim diye bagiriyor aleni
Sosyal ağlarda paylaş

Napiim ya hep msnin suçu :D elimde degil cidden farkındayım düzeltmem lazım bir de burayı boşver hepiniz beyni olan adamlarsınız okuyup anlıyorsunuz yazdıklarımı sıf trollugune duzeltıyorsunuz da bildigin hocaya boyle çeviri projemi verdim hatun geri döndü bana

İngilizceden çevirmişsin ama neceye çevirmişsin onu anlamadım.

Diye :D baya rezil durumlar yani, alışın bana sevin beni
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada akpnin bıraktığı enkaz falan denilmişte önceki yerlerde,
enkaz falan yok. Yani bi ecevitin geldiği dönemde ki durumlar yok.

Zaten özelleştiremelerden sonra, hükümet vs değişikliğiyle ekonomide fazla bi değişim beklemeyin. Değişebilecek kadrolar belli bunun dışında hiçbir şekilde etkilenmeyecek yerde şu an ekonomimiz.
Özelleştirme FTW.

Yani yok mhp geldi chp geldi diye sallanmaz ortalık, istikrarda bozulmaz. AKP kadrosu yerine CHP kadrosu kazanır, tek değişen isimler olur.
Sosyal ağlarda paylaş

nae;
bak akp dönemi
http://www.youtube.com/watch?v=dQMPa7d6WFg

senin dedigin chp donemi degil, klasik akp'li safsatalarina inanip yemissin. shp donemi. 1991 yilinda. 20 yil once. o zamanlar bu kadar sert degildi dep'liler, ve katilanlar da sunlardi: leyla zana, hatip dicle, orhan dogan, ahmet turk, sirri sakik, selim sadak.

bu isimlerin hepsi daha sonra vekillik de yapti. yani sen istedigin kadar susturmaya calis, bu insanlar zaten meclise girecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bişi yazmak istiorm, uzan uzadıya wot döşicem bi ara bununla ilgili ama,
AKP bir çok şeyi kısıtladı, saçma sapan hareketler yaptı. OK
ama bazı konularda, hem millet olarak hem kafa olarak gayet güzel gelişmeler yaşandı bu dönemde, geriye dönüp bakmayınca farketmiyor insan.
AKP'nin bu saçmalıklara rağmen ciddi anlamda oy kaybetmesi zor, çünkü sizin çevrenizde olmayan insanlara kattıkları şeyler çok fazla.
Ama tabi menderes hükkümetinin son zamnları gibi zorba yoluna gitmeye başladılar, bu çok zarar veriyor.

ayrıca,
KK maşa falan değil. Herif tüm eski chp yi sepetledi
en güçlü adamları alt etti.
Kurultay konuşmasını dinlediniz mi? Ben en son rauf denktaşı canlı dinlerken ( bi 10 sene önce ) böyle olmuştum. O kurultay konuşmasıydı zaten benim aklımı çelen, bu adama inancımı netleştiren.
CHP, guneydoğudan oy alamaz. KK bunu bıldıgı halde, MHP nin oylarına yönelmiyor.
Neden?
Çünkü oy almak için işin bokunu çıkarmıyor, inandığı düşündüğü neyse onunla devam ediyor adam. Tamam diyarbakır ona oy vermesin, ama o gene de bazı bariz olan adaletsizlik-yanlış anlaşılma-hak vsvs olayranı göz ardı etmiyor.

AKP nin şu anda yaptığı tek şey, MHP nin oylarını çalmak
Sosyal ağlarda paylaş

Asker homojen bir yapıda değil. Hangi askeri hizaye çekti? Atatürkçü Cumhuriyeti savunan ülke çıkarlarını savunan askerleri hizaya çekti. Buna karşılık gerçekten hizaya çekmesi gereken Amerikancı darbeci paşaların maaşını yükseltti. Oy deposu olarak kullandı. Kör olmayalım bu kadar. AKP yapısı sebebiyle darbelerden hesap soramaz ki. Kenan Evrenin çocukları bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...