Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köylüleri yaklaştırıp vurduk

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1050013&Date=21.05.2011&CategoryID=77

said:
Karabasan “O anda mevzimizde dürbün vardı. Ancak dürbünle bakmak aklımıza gelmedi. Benim yaklaş diye bağırmam üzerine yaklaşmaya başladılar ve üzerlerinde silah görmedim. Ancak teröristlerin silahlarını gizlediğini düşündüğüm için bunların da silahlarını gizlediğini düşündüm. Kolları kabarıktı. Ancak sağlı sollu dağılmaya başlayınca biz terörist olduklarını değerlendirdik. İlk önce ben havaya ateş ettim. Önceki şahsın dereye atladığını gördüm. Kendilerinin el bombası mesafesinden fazla yaklaşmasını istemedik. Kendileri 30 metre kadar yaklaşmıştı. Ben dur dedikten sonra bu şahıslar dağılmaya başladı. Bu hareketliliği görünce ben kendime ait silahla ateş etmeye başladım” dedi. Ancak Karabasan, “Yaklaşın diye bağırdım” şeklindeki ifadesini avukatlarının uyarısı üzerine, “Ben şahıslara yaklaş deyince yaklaşmadılar, dağılmaya başladılar” diye düzeltti.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1050013&Date=21.05.2011&CategoryID=77

said:
Karabasan �O anda mevzimizde dürbün vardı. Ancak dürbünle bakmak aklımıza gelmedi. Benim yaklaş diye bağırmam üzerine yaklaşmaya başladılar ve üzerlerinde silah görmedim. Ancak teröristlerin silahlarını gizlediğini düşündüğüm için bunların da silahlarını gizlediğini düşündüm. Kolları kabarıktı. Ancak sağlı sollu dağılmaya başlayınca biz terörist olduklarını değerlendirdik. İlk önce ben havaya ateş ettim. Önceki şahsın dereye atladığını gördüm. Kendilerinin el bombası mesafesinden fazla yaklaşmasını istemedik. Kendileri 30 metre kadar yaklaşmıştı. Ben dur dedikten sonra bu şahıslar dağılmaya başladı. Bu hareketliliği görünce ben kendime ait silahla ateş etmeye başladım� dedi. Ancak Karabasan, �Yaklaşın diye bağırdım� şeklindeki ifadesini avukatlarının uyarısı üzerine, �Ben şahıslara yaklaş deyince yaklaşmadılar, dağılmaya başladılar� diye düzeltti.

olayı zamanında yanlışlık olmuş, hep olabilir diyenlere gelsin bu çelişkili ifadeler.

onu sen diosun aga, biz demiyoruz

gecmiste yapilan yanlisliklar ustunden bugunki yanlisliklari savunan kafa baska yerde yok
Sosyal ağlarda paylaş

cemil çiçek'in bşka bi olay için yaptığı bi yorumu vardı, güzeldi bayağı.. doğrudan dediğini alıntılıyorum:
Bir atasözü var da... Ne kadar söylesem doğrudur, "tezekten terazi olursa dirhem neden olur?" Herkes de ona iyi bir baksın.

şimdi terazisi doğru tartanlar ile tart(a)mayanları ayırmak lazım. onnçün edit gelmesi iyi olmuş. gereksiz tartışma engellenmiş en azından. terazisi doğru tartan her türlü yanlışlığı eleştiriyor nihayetinde.
Sosyal ağlarda paylaş

1.Önce askere git.
2.PKKlı şerefsizlerle bir çatışmaya gir.
3.Hiç istemem ama olur da sigaranı paylaştığın, aralarda ana-avrat küfrederek şakalaştığın ama akşam yemeğini paylaştığın,çatışmada götünü kolladığın-kollayan silah arkadaşını şehit ver...

Ondan sonra bakalım böyle Radikal'den alıntı yapıyor musun, yapmıyor musun? Onlar insan. Genç insanlar. İçinde bulundukları şartlarda hata yapabilirler.

Bu haberlerin amacı hep aynı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kötülemek, suçlu ilan etmek.

Tuzağa gelmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Onlar insan. Genç insanlar. İçinde bulundukları şartlarda hata yapabilirler.

İşte hata burda zaten. Ortada hata yokmuş gibi davranılıyor o yüzden bu noktaya parmak basmak önemli. Orda bulunmaya hazır olacak kadar eğitim almamış insanların oraya asker olarak gönderilmesi yine Askerin hatasıdır ve bu hata hayatlara mal olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

1.Önce askere git.
2.PKKlı şerefsizlerle bir çatışmaya gir.
3.Hiç istemem ama olur da sigaranı paylaştığın, aralarda ana-avrat küfrederek şakalaştığın ama akşam yemeğini paylaştığın,çatışmada götünü kolladığın-kollayan silah arkadaşını şehit ver...

Ondan sonra bakalım böyle Radikal'den alıntı yapıyor musun, yapmıyor musun? Onlar insan. Genç insanlar. İçinde bulundukları şartlarda hata yapabilirler.

Bu haberlerin amacı hep aynı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kötülemek, suçlu ilan etmek.

Tuzağa gelmeyin.

trap avoided
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...