Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beslikk.com | Burada yapılacak çok iş var!

DamienThorne

Öne çıkan mesajlar

Iggy said:

abi bu bildiğimiz fiverr.com :)

aylardır ne üzerinde çalışıyorsunuz?

aslında herşeyden önce fiverr'ın adını verseniz anlardım bu kadar açıklamanızı samimi bulurdum da, konsepti fiverr'dan birebir alıp kendi fikrinizmiş gibi yazmanız ilginç olmuş.

edit. adı bile yahu :) fiveRR - beşliKK

Fikri biz bulduk aha çok süper adamlarız demedik ki, aylardır siteyi kurmak için uğraşıyoruz, ne için uğraşabiliriz ki.İlk postumda yazıyor zaten "benzer siteler" vs..
Sosyal ağlarda paylaş

DamienThorne said:

Iggy said:

abi bu bildiğimiz fiverr.com :)

aylardır ne üzerinde çalışıyorsunuz?

aslında herşeyden önce fiverr'ın adını verseniz anlardım bu kadar açıklamanızı samimi bulurdum da, konsepti fiverr'dan birebir alıp kendi fikrinizmiş gibi yazmanız ilginç olmuş.

edit. adı bile yahu :) fiveRR - beşliKK

Fikri biz bulduk aha çok süper adamlarız demedik ki, aylardır siteyi kurmak için uğraşıyoruz, ne için uğraşabiliriz ki.İlk postumda yazıyor zaten "benzer siteler" vs..

yapma abi, sitede zaten fiverr clone scriptlerden birini kullanmışsınız.
aylardır ne sürdü yahu bu kadar :) fikir birebir fiverrdan clone scriptede para verdiniz eyvallah, tek yenilik anında ödeme ise ki o da clonelardan birinin özelliği yanılmıyorsam, e ad bulmak için vermişler bu kadar uğraşı desem adı bile birebir kopyalamışsınız =)

acunn.com tarzı bir "4" aylık uğraş falan heralde bu anlamadım ben =)

kafamda iyi, toplayamıyorum tam kafada şimdi ^^
Sosyal ağlarda paylaş

said:

İlk postumda yazıyor zaten "benzer siteler" vs..

Dostum benzer demişsinde aynısı çıktı bu sdf :)

http://4.bp.blogspot.com/_s9X_6q9cHvM/Ss6eu3-k43I/AAAAAAAABVc/AS3plOo7oXQ/s400/mythbusters-busted-spray.png

Neyse türkiye böyle bir site kazandı, genede güzel iş, umarım yaygınlaşır dicektim yapanzi.com varmış abovvv.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır script dünyada yıllardır olan bir sektör zaten, amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok.Birileri iyi bir fikir bulur, sonra onun etrafına yüzlerce site açılır vs. Örneğin, bombastik te bir groupon clone'udur.

Herneyse, sitenin şu anda $ olmasının sebebi, PayPal'ın alt yapısının henüz TL'ye tam olarak destek vermemesi.Zaten girişte yazıyor, çok yakında diye.Yani PayPal adaptive API TL'ye currency olarak destek verdiğinde bizde TL'ye geçeceğiz.

Böyle bir sitenin kurulumunda nasıl aylar harcadınız hazır diyorsun ama, bunun lokalizasyonu var, QA süresi var, planlanması var vs.

Söylediğim gibi, bizim ilk biz bulduk, fikir bizim iddaamız yok.fiverr'ın bir dolu benzerinden biriyiz.Bizim iddaamız para transferlerini anında gerçekleştirebilmek, alıcının da satıcınında rahat etmesini sağlamak.Türkiyenin böyle bir mikrojob platformuna ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için kurduk.
Sosyal ağlarda paylaş

En başından yurtdışında böyle bir site var biz de yerli örneğini yapmak istedik denilse ne kadar güzel olcakmış. Yoksa hep, e bu zaten hep yapılan bişey internet böyle dönüyor blablreöre muhabbetine geliyor olay ki benim kaçıncı şahit oluşum bu kimbilir. nedankonun bile vardı aynı muhabbetten. Yazılım ve web geliştirmeyle uğraşanların PR skilli zayıf oluyor heralde kim bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun umarım başarılı olursunuz, fikir gayet sağlam. Yurtdışında yapılmış olmasına neden takıldı bu kadar insanlar onu anlamadım. Onun dışında en başta yapmanız gereken siteyi açmadan önce arkadaşınla ya da işte ekstra bir kaç kişiyle siteyi doldurmanızdı çünkü şimdi baktığımda ilk seferde ben 1-2 kişinin ilanı dikkatimi çekti, site çok boş gözüküyor. İlk giriş yapan her insan "eaa kimse bi bok yapmamış ki burda" diyip çıkar bu şekilde, çok zor büyür site, en azından amacınıza ulaşmanız istediğinizden daha uzun sürer. Ona bir el atabilecekseniz şu saatten sonra bir yolunu bulup halledin derim. ELOLO yapan arkadaşlar da yemeksepeti, gittigidiyor falan çok orjinal, dünya üzerinde görülmemiş fikirler sanıyor sanırım, o da iyiymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse yurtdışında aynısı var diye bu kadar konuşmuyor zaten.

Script clone script, site adı birebir aynı, konsept aynı, ama öyle bir yazılmış ki görende deli gibi emek harcanmış zannedecek. Içerik desen bomboş açılmış.

Ne abi hostingleri kiralaması mı tuttu bu kadar süre? Localization dediğin olay zaten bir yada iki gün.

Yapma Xaenin allah aşkına yani. Gittigidiyorla falan kıyaslarken gittigidiyora hakkaten emek harcanmıştır, kodlaması tasarımı, pr, araştırma vs. yemeksepeti içinde aynısı geçerli.

Burada böyle birşey mi var?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Benzer sekilde sektor lideri http://www.freelancer.com var.

Iki tip ilan verilebiliyor. Isverenler benim boyle projem var diyip kim yapar diye ilan veriyor. Yapabilecekler ise mesaj atarak fiyatlarini veriyor. Isveren de en iyi fiyat veren kimse ve guvenilirligine de bakarak secip isi bagliyor.

Is arayanlar da sunu sunu bu fiyata yaparim diye ilan verebiliyor. Isverenler de girip inceleyip direk kendisi ile iletisime gecebiliyor.

Dunyanin her yerine acik. Mesela girip ucuza hintli programci bulup iphone app yaptiriyorsunuz kendiniz icin. Paypal ile yolluyorsunuz parasini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...