Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eve online nub toplaşması

Red

Öne çıkan mesajlar

Ben şimdi bir questte takıldım.3 gündür girip questi tamamlayamayıp oyundan çıkıyorum, sinir etti.
Şimdi questin adı "the stand", açıklaması :

"Alright, this next assignment is going to test your resolve and your ability to get back up again after being knocked down.

We’re sending you into a much larger and better defended pirate base this time. We imagine the mission will start out relatively easy, but as soon as you take one of those pirates down, they’ll start to call in reinforcements. We don’t expect you to be able to handle them all by yourself; we just want to see how long you can last in there before being destroyed. I’ve been authorized to provide you with a combat frigate, but you’ll have to fit it with your own modules. I’d keep the fittings cheap — you’re not expected to come out of this one intact. You are expected to fight, however. Fit some guns and take down whatever you can, we expect you to score at least one kill, and won’t consider your assignment complete until then.

Let me stress this point, {Player Name}: We want to see how long you can stay alive in there, so you are not to leave the area with your ship intact. You should use the frigate I’m giving you. I don’t want to see you losing a larger, more expensive ship on this test. If you have anything better lying around in your hangar, don’t get any ideas: Keep it there unless you want to lose it. "

kısaca benden bir korsan base i ne gidip en azından 1 gemi patlatıp, geri dönmemi istiyor.Zone daki mevcut 1 gemiyi patlatınca reinforcements geliyor, yaklaşık 20 gemi.Gemiler sorun değil yanlız yanlarında "spider drone" lar geliyor ve benim motorlarımı ve locking sistemimi bozuyor.Ne gemilere yaklaşabiliyorum nede kilitlenebiliyorum.Patlamaya yakın zone dan zor kaçıyorum. Var mıdır bir çözümü yardım lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

1. Trial acc yi oyundan plex ile ücretliye geçirirken, bizden kaç plex istiyor?
2. Buddy invite ile açtığımız 2 inci hesabı, oyundan plex ile ücretliye çevirdiğimizde, davet ettiğimiz hesaba plex geliyor mu?

3. Karakter transferi yaparken, transfer yapacağımız hesabın ne gibi bir durumda olması gerekiyor. Aktif olması dışında. Trial olabilir mi? Satın alınmış fakat halen trial süresinin içinde olması olabilir mi? Gibi şeyler. Sorun yaşayanı görmüş duymuş yazabilir mi?
teşekkürler =)
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

1. Trial acc yi oyundan plex ile ücretliye geçirirken, bizden kaç plex istiyor?
2. Buddy invite ile açtığımız 2 inci hesabı, oyundan plex ile ücretliye çevirdiğimizde, davet ettiğimiz hesaba plex geliyor mu?

3. Karakter transferi yaparken, transfer yapacağımız hesabın ne gibi bir durumda olması gerekiyor. Aktif olması dışında. Trial olabilir mi? Satın alınmış fakat halen trial süresinin içinde olması olabilir mi? Gibi şeyler. Sorun yaşayanı görmüş duymuş yazabilir mi?
teşekkürler =)

1. Bir
2. davet eden hesap 1 aylık beleş yada isterse 1 adet plex itemi alır
3. trial bir accounta karakter geçirilebileceğinden emin değilim, ayrıca transfer için ccp 2plex miktarı ücret alırmış
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundan plex ile ödediğim hesaba, karakter transfer edebileceksem güzel olur. Bu sayede aldığım plexin parası geri gelir, onuda yeniden paraya çeviririm ? :D

Plex ile ödediğim hesabın trial süresi bitmediği için arıza çıkmayacaksa bir sorun yok. Trial değil hesap ama trial süresi içerisinde olduğundan arıza çıkabilir mi? diye sormak istedim.

Çünkü şuanki hesabımı buddy invite ile açtım ve oyunu satın aldım. Fakat hesaptan karakter transferi etmeye kalktığımda kapalı yazıyor. SP yemi bakıyor, hesabımın halen trial süresi içerisinde olduğunamı bakıyor, bilmediğimden kafamda salakça sorular oluştu.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Bilen birisi söylesin o zaman. Covetor biniyorum, hulk'a 24 saat içinde binebilirim (pazasızlıktan skill almadım) 5mp sp. Elimden tutacak birilerini arıyorum :D

covetor 4000m3 alır pyroxeres topla jita civarında cıkar 0.8 de bile ... tek seferde 600 000-650 000 isk ,strip mineri 2 / http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Modulated_Strip_Miner_II / 2 nesil ve pyroxeres crystal 2 nesil / http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Pyroxeres_Mining_Crystal_II / daha cabuk toplarsın ,saatte 4-5 m kazanırsın

bak su fit güzel ama 0.8 e gitme npcler patlatır !

http://eve.battleclinic.com/loadout/52261-Covetor-Big-Butt-Covetor.html

başka fitlere de bakabilirsin battlklinikte
Sosyal ağlarda paylaş

ufak bir soru..

osprey i mining fitting yaptım ve şu an caldari cruiser 4 bitmek üzere.

mining'i para yapmak için trainleyip sonra pvp yapmak gibi planım vardı ama kararsızım.

battlecruiser'a yönelip combat mission mı yapsam yoksa hulk yolunda ilerleyip para yaptıktan sonra mı bu işlere kalkışsam?
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya Red ben de oyle demistim de , ki ben de 2-3 ay once basladim.Gec kalinmis olmuyo eglenmeni engelleyecek bir sey yok.Pati pati takilabilirsek hatta asagi yukari ayni seviyede tecrubemiz oldugundan kendi capamizda nubluk yapip eglenebiliriz hala :) Ayrica daha dust 514 gelicek gormediysen bi youtube`dan bak derim cok fena.
Sosyal ağlarda paylaş

sıkılmış olsanda, hoşlandığın tarz için bir skill planı yap. 2-3 günde bir girip skillerini bas çık. Daha sonra belki dönmek istersin.
Bende lvl 2-3 görev arasında baymıştım. Sonrasında skill planı yaptım, bir yandanda araştırıyordum. Bir kaç gün sonra sıkıntı geçti, hatta gaz geldi karakter aldım :P.

Ne olur ne olmaz, oynamayacağını düşünüpte skillerini kasmamazlık yapma. En azından oyun süren bitene kadar 30-40 gün birşeyler kasarsın. Belki o süre bitiminde fikrin değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

Banada bizim corp yardımcı oluyor. Kendi başıma gemi vs. denerkende, eveHQ kullanıp, test serverında beleş takılıyorum. Test uçuşlarımı orada yapıyorum.
Oyunun eğlencesi kaybetmeye yönelik sanırım. Bindiğin gemilerin fiyatları yükseldikçe, kaybetme korkusu aynı oranda artıyor. Yada pek param olmadığından bana koyuyordur :P.
250m maliyetli bir fiti 10 kez evehq da değiştirdim, 3-4 kez test serverında denedim, sonra gidip satın aldım =). Gerçi bende biraz alternatif var diye süre uzuyor sanırım. Bir anda sp li karakter kullanmaya başlayınca, böyle olmuş olabilir.

Adım adım öğrenmek istemiyorsan, ucuz bir karakter alıp, şansını deneyebilirsin. Baktın olmuyor, geri satarsın.
İşini bilenler bir kaç aylık düzgün bir skill planı ile pvp ye çıkıyorlarmış. Artık bu süre 1 aymıdır, 3 aymıdır bilmiyorum.

Bu arada, düzgün bir corpta olursan, onun bağlı olduğu alliance vs. derken, uyulması gereken kurallar artıyor, buda işi biraz daha zevkli hale getiriyor sanırım :).

Ben karakteri aldığım gibi, 0.0 a geldim, sisteme pk girdiği zaman 3.5 atıp istasyona giriyorum (pve de isem). Millet onu patlatana kadar bekliyorum, yada sistem değiştirmek istersem, cloak bir gemiye binip, 100km uzaktan gate e bakıp dönüyorum sonra gemimle gidiyorum felan.
Henüz pvp de olmadığımdan pvp hakkında birşey diyemiyorum zaten. Genel şeylere alışmaya çalışana kadar pve düşünüyordum fakat, 2 güne kadar pvp ye alacaklarını söylediler. Test serverında eğitim verecekler yanılmıyorsam.
Kısaca, senin gibi yeni başlayan birisi olarak, izlediğim farklı yolda yaşadıklarımı anlattım. Belki Daha farklı bir açıdan bakmanı sağlar.

ek: şu bağlantıdaki gemileri biraz incelersen, pvp ortamını kafadan canlandırabilirsin.
http://forum.paticik.com/read.php?53,3602081
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...