Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

inci ve serhat özeren (muhabbet kralı programından)

Bone

Öne çıkan mesajlar

http://tvarsivi.com/?e=10183

(5 saat izlemek zor geliyorsa sadece 2. saatteki tartışmaya da gözatabilirsiniz)

inci sözlükten neden hoşlanmadığımı bir kere daha gördüm bu programda. programa katılan admini bile hep agresif, küçümser, kendi reklamını yapma hevesinde.
şöyle bişi diyor mesela: "valla akademisyen insan biz interneti kullanan aktif kullanan gençlerden daha bilgili değildir".
vay be, sosyal ağlarda takılınca bilgisayar uzmanı oluyormuşsun demek ki.
paticikteki akademisyenlik yapan kişiler utansın.

serhat özeren'in tripleri de çok abes geldi bana. "genç arkadaşlarımız, heyecanlı arkadaşlarımız" şeklinde "genç"leri aşağılamaya çalışanlara gıcık oluyorum. tam bürokrat ağzı ile konuşuyor zaten.
"mantık kuralları işlemesi lazım"

programda gökhan ahi'nin üslubunu beğendim, işine hazırlanıp geldiği ve konusunu bildiği belli oluyor.
fırat can tokuri, süleyman talaş'ın felan da üslubu güzel. yani oturup karşılıklı konuşabileceğin ve anlaşabileceğin kişiler diye düşünüyorum.

inci sözlüğün paticikte de fan kitlesi var (yeni üyeler), merak ediyorum şu agresif tavırları ve ordaki insanları aşağılayak, küçümseyerek konuşmayı felan beğeniyorlar mı. (inci'de takılıyorlarsa beğeniyorlardır zaten, saçma bir soru oldu benimkisi de)
Sosyal ağlarda paylaş

İnci kendini tekrar eden bir yer. Fazla uzun süreceğini de düşünmüyorum. Gerçi yeni neslin her zaman ilgisini çekebilecek bir yer diğer açıdan baktığımda da.

Eskişehir'de sansüre karşı yürürken, bir tek inciler pankart getirdi diyebilirim. Ama olayı da direk inci reklamına döndürdüler. "Baykuş sansüre karşı" tarzında slogan atıyorlardı.

İlk etapta bende incide takılmıştım. O zaman cidden kaliteliydi. 50 adam vardı ama yazılanlar boş olmuyordu en azından. Şimdi girdiğimde yeni şeyler göremiyorm
Sosyal ağlarda paylaş

inciye giriyorum.
adminlerini de moderasyonunu da sevmem.
oradaki çoğunluğu da sevmem.
politikalarının çoğunu da sevmem.
kendi istediğim neyse onu alıp çıkarım.
çoğu insan da böyle kullanıyor zaten.
popülarite ve para için her şeyi yapmış gerzo bir adamı sevmemen normal tabi -inci-, başka şeyleri de sevmeyebilirsin ama bu incinin tamamen çöplük olduğu anlamına gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dattebayo said:

Loxias said:

Eskişehir'de sansüre karşı yürürken, bir tek inciler pankart getirdi diyebilirim. Ama olayı da direk inci reklamına döndürdüler. "Baykuş sansüre karşı" tarzında slogan atıyorlardı.

sana öyle gelmiştir quanqie.

bak inci kullanıcısı 100km öteden belli
Sosyal ağlarda paylaş

bayağı boş adam girdi son dönemlerde. dönüp dönüp 100000.. kadar kasıyoruz falan, boş yere entry girenler falan filan. sol frame'i takip bile edemiyorsun artık. şu liseli muhabbeti çok arttı. adamın teki derdini anlatıyor 19 girdiden 17si @3 liseli, @5 kesin liseli falan.

hani durayım kafa yorayım modu yok. bayaa bka sardı. hani gereksizleri atsalar eskisi gibi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekşisözlüğün istanbul ve ankara'dan sonra en çok üyesi Eskişehir'de bulunuyor.

Ama yürüyüşte sadece 30 ekşi üyesi vardı geri kalanı hep incidendi.

İnci'yi büyütmemek gerek. Bence gerekli yerlerden biri. Gir rahatla kural yok bir şey yok. Müthiş kaliteli işlerde çıkıyor liselilerin yaptığı saçma sapan işlerde.

Ben bu bir şeye hemen mualif olma tutkusunu anlamıyorum. Neden nötr olmayı denemiyorsunuz? İnci şöyle yaptı böyle yaptı iğrenç bi yer çöplük bi yer diyosunuz da girip bakmıyor musunuz gülmüyor musunuz yaptıklarına?
Tamam e daha ne altına bir felsefe itelemeye çalışıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

inciyi uzun zamandan beri takip eden biri olarak çöplüktür demiyoruz, çöplüğe dönüşüyor diyoruz. şahane başlıklar bile gereksiz adamlar yüzünden telef oluyor ya da sol frameden kayıp gidiyor diyorum. her gün daha leş oluyor bu yüzden.

yönetim şeklini, rahatlığını falan eleştirdiğim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence incinin problemi "inci" diye bir şey olmaması. Ben de katılıyorum yaptıkları hoş ve değişik bir şey bence, ama mesela arkadaş demiş ki yürüyüşte olayı kendi reklamlarına çevirdiler. Geçen gün Disko Kralı'nı izledim, yine inciden bir çocuk çıktı; evet yine inci muhabbeti yaptı ama açık açık şunu da dedi: "biz bu sadece bir inci hareketi olsun istemiyoruz, bütün gençlerin tepkisi olsun istiyoruz". Benim çok hoşuma gitmişti mesela (çıkardıkları adama oy vereceğimden değil tabii haha). Ama öbür taraftan ccc reis muhabbetinden ibaret adamlar da var incide ve sanırım çoğunluğu oluşturuyorlar.

Koyulan videoyu izleyemedim takılıp duruyor sürekli ama "interneti bizden iyi bilmiyorlar" a baktım asdafgrg. Disko Kralı'ndaki çocuk daha kişiliğini kenara bırakıp gelmişti, daha sakindi gerçekten. İnternet çalışan akademisyenlerin büyük çoğunluğu (en azından sosyal bilimlerde), internetin pratiğini gerçekten çok iyi bilmiyorlar ama çıkıp da onu orda bu çocuğun yaptığı gibi dile getiren tokat yer tabii.

Neyse, en nihayetinde inci, Türkiye'de senelerdir varlığını sürdürüp, yeterli üye sayısına sahip olup da kıçını kaldırmayan ekşi, paticik, vesaire gibi hiç bir topluluğun yapamadığını şak diye yaptı. Hem ses getirdiler, hem de eleştireller. Bence sadece şu konu için tartışılması gereken bir örnek değil aynı zamanda "internet bir boka yaramıyor" diyen insanlar için de tartışmayı ileriye taşıyacak bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

dattebayo said:

Loxias said:

sana öyle gelmiştir quanqie.

bak inci kullanıcısı 100km öteden belli

abi ciddisin sen
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:

Türkiye'de senelerdir varlığını sürdürüp, yeterli üye sayısına sahip olup da kıçını kaldırmayan ekşi, paticik, vesaire gibi hiç bir topluluğun yapamadığını şak diye yaptı.

bu oluşumlar yapıları itibariyle underground takılmalılar. inci en çok bu nedenle kan kaybetti. dalga geçtikleri liselileri topladılar başlarına.

paticikte adını duyurarak yeni balonlar gelmesin pls
Sosyal ağlarda paylaş

Forum ve sözlükleri tek bir amaca kanalize olmuş insanlar topluluğu olarak görmeyin artık. Bu sitelerin şu durumdaki rolü insanların anonim olarak kendi medya alanlarını yaratabilmesidir.
Cevahir'de mallık yapan bebeleri koyup bakın inci sözlük bu demek en kibar şekliyle komik bi hareket.
Nası patide herkes napolyonn gibi hıyar değilse incideki herkes de o bebeler gibi değildir(heralde).
Bonecin de bi butthurt ü var inciye karşı ama çözemedim niye.
Sosyal ağlarda paylaş

affedersin ama programa çıkan yaşını başını almış resmi olan birinin nasıl konuşmasını bekliyordun? tabii ki genç arkadaşlarımız, heyecanlı arkadaşlarımız diye konuşacak. gençler her şeye burunlarını sokuyorlar ve bilmedikleri konularda atıp tutuyorlar. ee adam da bunu bildiğinden bu şekilde bir üslûp kullanıyor. ota şeye kızmanın alemi yok. bir şeye kızmadan önce arka planını düşünün. yoksa koyun gibi meelersiniz.

inci en sevmediğim yerlerden biridir fakat doğru söylemiş adam. interneti aktif kullanan adam, akademisyenden daha bilgilidir. çünkü adamların işi 7/24 pc başında geçiyor. akademisyen ise sadece işini yapıyor. ikisinin arasındaki fark bu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

inciye giriyorum.
adminlerini de moderasyonunu da sevmem.
oradaki çoğunluğu da sevmem.
politikalarının çoğunu da sevmem.
kendi istediğim neyse onu alıp çıkarım.
çoğu insan da böyle kullanıyor zaten.
popülarite ve para için her şeyi yapmış gerzo bir adamı sevmemen normal tabi -inci-, başka şeyleri de sevmeyebilirsin ama bu incinin tamamen çöplük olduğu anlamına gelmiyor.

adminin beş para etmemesi incinin çöplük olduğu anlamına gelmiyor ama, inci çöplük bir yer. bunu kimse değiştiremez.
Sosyal ağlarda paylaş

Pasta said:

Adamlar bişey yapıyo en azından iyi kötü
kıçında liposakşın izleriyle pc başında manda gibi yatarak atıp tutmaktan iyidir.

incicilerin yaptığını yapmaktansa hiçbir şey yapmamak daha iyi. adamların tüm yaptığı sitede bütün gün sövüşüp, birilerine sataşarak ego tatmin etmek. bunları yapacağına kıçında liposakşın izleriyle pc başında manda gibi yatarak atıp tutmak daha iyi. boş oturmak boş koşmaktan yararlıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Ekşisözlüğün istanbul ve ankara'dan sonra en çok üyesi Eskişehir'de bulunuyor.

Ama yürüyüşte sadece 30 ekşi üyesi vardı geri kalanı hep incidendi.

İnci'yi büyütmemek gerek. Bence gerekli yerlerden biri. Gir rahatla kural yok bir şey yok. Müthiş kaliteli işlerde çıkıyor liselilerin yaptığı saçma sapan işlerde.

Ben bu bir şeye hemen mualif olma tutkusunu anlamıyorum. Neden nötr olmayı denemiyorsunuz? İnci şöyle yaptı böyle yaptı iğrenç bi yer çöplük bi yer diyosunuz da girip bakmıyor musunuz gülmüyor musunuz yaptıklarına?
Tamam e daha ne altına bir felsefe itelemeye çalışıyorsun?

nötr olmak çok zor bu dünyada. ben nötr olmam, gördüğümü söylerim arkadaş. incinin yaptıkların gülmem, yaptıklarının malca olduğu gerçeğini değiştirmiyor. bu gerçeği gördüğüm için de altına felsefe itelemeye çalışmayı borç biliyorum ve borcumu ödüyorum görüldüğü üzere.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

inciyi uzun zamandan beri takip eden biri olarak çöplüktür demiyoruz, çöplüğe dönüşüyor diyoruz. şahane başlıklar bile gereksiz adamlar yüzünden telef oluyor ya da sol frameden kayıp gidiyor diyorum. her gün daha leş oluyor bu yüzden.

yönetim şeklini, rahatlığını falan eleştirdiğim yok.

ben diyorum. çöplük!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...