Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hyundai Genesis Coupe nefret topici

synthesizer

Öne çıkan mesajlar

Tip 16 supap DOHC, D-CVVT (Sürekli Değişken Supap Zamanlama Sistemi)
Motor Hacmi (cc) 1998
Silindir Adedi 4
Piston x Strok (mm) 86 x 86
Sıkıştırma Oranı 9.4
Yakıt Sistemi MPI
Çok noktadan Enjeksiyon
Maksimum Güç (ps/d/dk)(kW) 213(157) @ 6000
Maksimum Tork (kgm/d/dk) 30.8 @ 2000

PERFORMANS
Maksimum Hız (km/h) 223
Hızlanma (0-100km/h) (sn) 8.3
Yakıt Türü Kurşunsuz Benzin
Yakıt Tüketimi* (lt/100km) Şehir içi 13.7
Şehir dışı 7.2
Ortalama 9.6
CO2 Emisyonu* (gr/km) Ortalama 224

ŞANZIMAN
Vites Kutusu H-Matic (5 ileri)
Vites Oranları 1. Vites 3.827
2. Vites 2.368
3. Vites 1.520
4. Vites 1.000
5. Vites 0.834
Geri Vites 2.613
Son Dişli Oranı 3.909

BOYUTLAR
Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 4630x1865x1385
KAPASİTELER
Yakıt Depo Kapasitesi (lt) 65
AĞIRLIKLAR
Boş Ağırlık (kg) 1577
JANTLAR & LASTİKLER
Jant Boyutları ÖN: 8.0JX19 ARKA: 8.5JX19
Lastik Boyutları ÖN: 225/40R19 ARKA: 245/40R19

igrenc oldu c/p gerçi de anlarsınız biraz emekle :P

aklım almıyo yahu nasıl bu kadar başarısız bir aracı çıkarıyorlar ve buna kim neden izin veriyor.

2.0t tamam iyi, 220hp de guzel gozukuyo, fakat 1570 kilo agırlık nedir? 5 ileri otomatik nedir? 8.3 SN 0-100 NEDIR YAHU. SEHIR ICI 13.7LT NEDIR

10 yıl onceden geliyo araç resmen

nefret ettim kendisinden

sizinle paylasmak istedim
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

abi yemin ediyorum berbat. yapmayın etmeyin yani. gidin guiletta falan alın ne bileyim, vw scirocco alın, astra gtc alın da şuna bulaşmayın ya. 90 bin lira para yazık abi ya. abü

Saydıklarının hiçbiri spor araba değil. Tek kapılı olması da bi arabayı spor yapmaz. Hyundai Genesis Coupe süper hızlı olmasa da spor araba.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

"roket adam" said:

abi yemin ediyorum berbat. yapmayın etmeyin yani. gidin guiletta falan alın ne bileyim, vw scirocco alın, astra gtc alın da şuna bulaşmayın ya. 90 bin lira para yazık abi ya. abü

Saydıklarının hiçbiri spor araba değil. Tek kapılı olması da bi arabayı spor yapmaz. Hyundai Genesis Coupe süper hızlı olmasa da spor araba.

Abi ne diyorsun? Motor 2.0 turbo, 220 beygir olduğunu iddia ediyor, 14 küsür litre yakıyor, ki bu broşüründe yazansa gerçeği 18-19 falandır. Ondan sonra 8.5 saniyede anca 100'e çıkıyor, top speed ola ola 220 oluyor, milletin 7 ileri vites sunduğu, CVT teknolojisini zorladığı zamanda hala 5 ileri tek kavramalı dandik otomatik şanzıman var. Bu mu spor araba?

Fiyatını haketmiyor, vergisi fazla, yakıt tüketimi fazla, tipi dandik, üstüne bütün bunlara değecek hızın yarısını bile yapamıyor. Yazık günah.

Ek bilgi: Bu arabanın yaptıklarını (hatta tork, 0-100, ağırlık, şanzıman gibi konularda daha iyisini) yarı benzin tüketimiyle, 160hp 1.4 TSI motorla yapan VW Scirocco 75.000 TL civarı, Golf ise 60.000 TL.

Scirocco spor araba değilse ben spor arabayım ayrıca. Bir de 7 defa güncellemiş oldum şu son ekleme ile, Pati halkından özür dilerim de ben de nefret ettim arabadan da, Hyundai'dan da valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Walla hyundai'nin özelliklerine bakmadım bile. Ama golften spor araba olmaz, hatchback aile arabası olur, ikisi birden olmaz. Hyundai kalkıp accent'in tek kapılısını yapıp, 20bin TL fazladan fiyat çekseydi ona da aynı yorumu yapardım. Ama adamlar gördüğüm kadarıyla spor araba yapmışlar. Ağır demişsin, muhtemelen şasisi çok rigiddir, ağırlık ondan kaynaklanıyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamen tipine bakarak yorum yaptın yani, evet baya başarılıymışsın o zaman. Cevap verdiğin konunun ilk mesajının bari son 1-2 paragrafını okusaydın keşke :p

Golf'ten de olsa olsa 20 yaşında aldığı arabayla evlenen adama aitse aile arabası olur, aile arabası segmenti başka VW'nin. Spor değil ama evet, hepten spor araba tipli olsun diyorsan da Scirocco var.

Az önce de NCAP testlerini izledim, Scirocco da en az bunun kadar "rigid" imiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...