Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ayaga kalkmadı bedelini ödedi

Ceday

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

daha ne zaman ayağa kalkacağını bilmeyen korgeneral olmaz. başbkan gelince sevsin, sevmesin kamunun başı geliyor ve nezaketen ayağa kalkılmaz kurallar gereği kalkılırr.

Saygılar kurallar ile koyulmaz. Saygıyı insan kendisi yaratır karşıdaki kişi için bu saygı yoksa bunu kurallar ile düzenleyemezsin. En azından ben böyle düşünürüm bir insan olarak el ötek öpen haysiyetsiz bir toz zerresi kadar değerim olmayan bir tabaa olsam başka türlü düşünürdüm belki.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu adamın karşısında öldürseler ayağa kalkmam. umarım oturduğum bir mekana girmez. makamına saygı duyulacakmış he heyt. adam koskaca general makamıyla dalga geçmeyi biliyor ama. general olmak başbakan olmaktan bin kat daha zor bir olay. generallerin %10'u hapiste. ne halt yapmaya çalışıyor bunlar. ordusu zayıf bir ülke güçlü olamaz bu coğrafyada. defolup gitsin şunlar artık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kurumun/grubun parçasıysan ve bu kurumun ritüelleri varsa sen de bunlara uyarsın. SAYGI İNSANIN İÇİİNYHHNDEE AMA!! diyerek olmaz bunlar.
Bu korgeneral başkabana saygı duymuyorum karşılamaya gelmem suratını da görmek istiyorum diyemez. Aynı şekilde ne kadar nefret etse de kendi üstü bir insana da bunu yapamazdı. Burdaki herkes iyi biliyor ki bu başbakan bu korgeneralle hiç karşılaşmamış olsa bile bu adam ergenekondan içeri alınacaktı. Birbirimizi kandırmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Napolyonn said:

daha ne zaman ayağa kalkacağını bilmeyen korgeneral olmaz. başbkan gelince sevsin, sevmesin kamunun başı geliyor ve nezaketen ayağa kalkılmaz kurallar gereği kalkılırr.

vatandaşına ananı al da git diyen adam başbakan körsün sana iş vermişiz daha ne diyen adam bakan olduğu ülkede ayağa kalkmamış korgenerali eleştirmeye kalkmışsın.

e güzel tabii...

baba bu konularda argüman yoksa sunacak, sunma... adam sansınlar.

kimin ne sandığı önemli deil ancak insnalarda terbiye çok önemlidir sen bi mod olarak böle sölemeyi bırakman lazım mesela kural böle bişeydir. oraya başbakan geliyo ayağa kalkamk zorunda bi korgeneral olarak başbakan dan düşük seviyede ve bi şekilde orada yaptığı devlete karşı saygısızlık.

gittikçe seninde dengen bozulmaya başlıor bu iyi bişey deil.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn, atatürk şeytan topicinde ağzının payını aldın oraya cevap veremeyip buraya dadanmışsın.

evet korgeneralin bürokrasi gereği ayağa kalkması gerekir. ama kalkmıyorsa bunun cezası da bellidir, dipolmatik şekilde çözülür, adama uyarı, kınama vs gelir, ya da savunma istenir. Ama hiçbir kuvvetin ayağa kalkmadı diye hapse attırmaya hakkı yok. Adam saygısızlık etmişse bürokrasiyi bozduysa ona göre uyarı yaparsın, hapse attırmak ne?

Nasıl bir kafa yapın nasıl bir zekan var(?) da şu hareketi bile savunuyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

Oldu ya sen devletin düzenin dibine dinamit sok herşeyi yerle bir et arkana yabancı desteği alarak. Sonrada tüm bunlara kıyasla hiç önemi olmayan birşey yapılmıyor diye "aa devlet düzen nasıl uymazsın" falan filandan bahset. Devleti düzeni mahveden enerjisini bitiren kendileri zaten orada 20% bile enerji kaldıysa o devlet düzenide geleneği vs bu şerefsizleri pohpohlamak için mi kullanıcaktı? Yok ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım AKP 16 milyon oy almış, ülke 75 milyon. Padişah mı bu nedir, sadece 5de 1'lik kesimi temsil ettiği için bu muameleyi yapma hakkına sahip olsun. Orda ayağa kalkmamışsa bu makama değil bireye tepkidir. Ve cezası hapis olamaz. Böyle hastalıklı zihniyeti savunuyor olamazsınız. Evet kalkılması gerekirdi ancak hapis ne? En fazla kınama cezası alırdı, bu da ufak bir ceza olarak sicile geçerdi. Bu gövde gösterisi ne? O zaman erdoğan'da bu açıklamaları nedeniyle hapse girsin. Paşa sadece ayağa kalkmamış, erdoğan resmen saydırmış. Pardon padişaha dokunmak yasak.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:
Devleti düzeni mahveden enerjisini bitiren kendileri zaten orada 20% bile enerji kaldıysa o devlet düzenide geleneği vs bu şerefsizleri pohpohlamak için mi kullanıcaktı? Yok ya :)

birincisi lisanını düzeltmen lazım beğenmesen bile hakaret edebilecegin bi yer deil burası o yüzden bunu bilerek tartışmak çok önemli.

bir ikincisi asker orada halk vicdanını umursamayıp sanki muz cumhuriyetinde yaşıormuşuz gibi kendince asilik etmiş daha sonra örgüt sempatizanı olduğu ortaya çıkmış ve ayağa kalkmaması ile arasında bir bağ kurulmuş. yani içeri alınmasının sebebi ayağa kalkmaması değil örgüt üyeliği ancak orada ayağa kalkmaması birşeylere karşı olduğunu gösterior.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

kimin ne sandığı önemli deil ancak insnalarda terbiye çok önemlidir sen bi mod olarak böle sölemeyi bırakman lazım mesela kural böle bişeydir. oraya başbakan geliyo ayağa kalkamk zorunda bi korgeneral olarak başbakan dan düşük seviyede ve bi şekilde orada yaptığı devlete karşı saygısızlık.

gittikçe seninde dengen bozulmaya başlıor bu iyi bişey deil.

halkına önem vermeyen, hakir gören milletin vekilini daha çok önemsemem dengesizlik değil vatandaşı düşünmektir. ha seni rahatsız etmişse bu dediklerim bu da kötü bir olay değil, tersine çok doğru noktaya temas ettiğimin göstergesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hee kesin örgüt üyesidir, ergenekondan içeri alınan herkes örgüt üyesi zaten sdfsdf

@calimero, throine: Görş farklı diye aşağılamıyoruz, sir'le de görüşlerimiz farklıydı, horace'la da farklıydı, Sam'le de farklı ama aralarında bariz bir fark var. Napolyonn'un bu kadar tepki çekmesinin sebebi de bu zaten, çok da konuşuldu önceden
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

Soris said:
Devleti düzeni mahveden enerjisini bitiren kendileri zaten orada 20% bile enerji kaldıysa o devlet düzenide geleneği vs bu şerefsizleri pohpohlamak için mi kullanıcaktı? Yok ya :)

birincisi lisanını düzeltmen lazım beğenmesen bile hakaret edebilecegin bi yer deil burası o yüzden bunu bilerek tartışmak çok önemli.

bir ikincisi asker orada halk vicdanını umursamayıp sanki muz cumhuriyetinde yaşıormuşuz gibi kendince asilik etmiş daha sonra örgüt sempatizanı olduğu ortaya çıkmış ve ayağa kalkmaması ile arasında bir bağ kurulmuş. yani içeri alınmasının sebebi ayağa kalkmaması değil örgüt üyeliği ancak orada ayağa kalkmaması birşeylere karşı olduğunu gösterior.

Özür dilerim şerefsiz dediğim için o zaman:
Namussuz örümceki kafalı tek haneli iq ya sahip takunya tespih yağı içerek büyümüş manda kafalı it sürüsünün cenininden doğmuş batının kucağına oturmuş şeytanın çocukları olarak düzeltiyorum.

Yanlış birşey varsa karşı çıkar herkes. Ortak akıl bunu kabul eder. Tabi bunu anası soğan babası sarmısak olan el etek öpen haysiyetsizlerin anlamasını ummuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

@ dasaa, nilep, rewendor

Napolyon ile farklı düşünsem de; otoriteyi, çoğunluğu arkaya alıp da aşağılamaya girişmek hoş değil, belirtmek istedim...

valla ben aşağılamaya girmedim ki;

öyle bir "değim" var: biliyorsan konuş ki ibret alsınlar, bilmiyorsan sus da adam sansınlar.

halk dediğin ve bizlerden oluşanların temsilcisinin halkını hakir görmesini eleştirdim, eleştiririm de. doğrusu da önce bunu eleştirmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...