Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Görüşmenin kayıtları/kantları nerede ben onu anlamadım. Terim'in 3 ay önceki açıklaması mı. Fatih Terim'in istemesi gayet normal, sorulan soru üzerine ki üç ay önceydi. Sonraki olaylar Culio'nun dengesizliği bana kalırsa. Fatih Terim'e yine sorsan yine isterim der, burada yanlış birşey göremiyorum ben....
Taffarel filan nereden çıktı şimdi...
Yoksa klasik RRa postu diyip geçmeli miyiz...
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

suç işliyorsunuz çünkü. talimatnamenin 60.maddesine göre culio suç işledi zaten ve ceza alacak.

gs de transfer dönemi haricinde transfer görüşmesi yapmaktan alacak. tafarel de görüşmeyi yapan kişi olarak hak mahrumiyeti cezası alabilir.

terim delikanlılık yapmaz benim haberim yoktu diyip yırtabilir belki, o onun karakterine kalmış birşey.

kimse kimseyi kandırmasın beyler. kendinizide kandırmayın. fatih terim yönetimede kurmaylarına da dedi ki "ben bu adamı istiyorum". bu adam önümüzdeki sezon bizde oynayacak ve hatta sezon başı kampında da bu adam kampta olacak dedi(tesadüf bunu televizyona karşıda söyledi :) )

mustera ve tafarel de culio ile görüştüler ve söylediler, hoca seni istiyor diye.

daha o dk dan sonra culio'yu tut tutabilirsen.

siz neyi anlatıyorsunuz? hadi kandırın kendinizide milleti enayi zannetmeyin

sori hiçbiri olmayacak. kulyo beni oynatmayın ben oynamayacam filan diyip kaçmıyor. oynamak istemezdim ama orduya ve taraftarlara saygım var güzel bir maç olacak diyo. çarpıtın siz daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi dengesizlik bence Culio'da.

"Lig Tv muhabirine açıklamalarda bulunan Arjantin'li futbolcu Emmanuel Culio, sezon sonunda kesinlikle Orduspor'dan ayrılacağını açıkladı. Sezon başında Galatasaray'da kiralık olarak Orduspor'a gelen ve satın alma opsiyonu Orduspor'da bulunan Culio, Orduspor Başkanı Nedim Türkmen ile görüştüğünü ve kesinlikle Galatasaray'da oynamak istediğini belirtti.

Önümüzde ki hafta deplasmanda oynanacak Galatasaray karşılaşması ile ilgili olarak, "Bana kalsa Galatasaray'a karşı oynamak istemezdim ama Orduspor için forma giyiyorum, oynamak zorundayım" diyen Arjantin'li futbolcu, sezon sonunda Galatasaray'a döneceğini ilk kez kendi ağzından açıklamış oldu."[i]
[/i]

Adamın GS'de oynamak istemesi normal. Ben sadece FT'nin kafasını çeldiğine ınanmıyorum ki Gosso ile kavga etti huzursuzluk çıkardı filan bu adam bir kaç hafta önce sanırım. FT sonuna kadar haklı ve Arena'da oynanacak kıçıkırık Ordu maçı için bu kadar kasmaz. Ordu'da Hasan Kabze de var o zaman onu da ayartalım?
Adam belli ki GS'ye dönmek istiyor, e Fatih'te dönmesini isterim dedi 2-3 ay önce ki, burada dediğim gibi yine yanlış veya etik dışı bir durum göremiyorum ben. Soruldu Stancu ve Culio ile ilgili soru, evet isterim Arda gitmeseydi zaten yollamazdık dedi. Abartmaya gerek yok...
Emenike olayıyla pek alakası yok ki, burada oyuncu kiralık zaten. Misal Juventus'un hocası Melo'yu seneye takımımında görmek isterim demesinde yanlış bir durum yok, zaten şu anda GS'de kiralık oynuyor bu futbolcu. Galatasaray bunu başka bir oyuncu için yaparsa kiralık olmayan o zaman garip olur durum. Ama kiralık oynayan oyuncuyu takip ediyor musunuz, seneye durumu ne olacak diye soru sorulduğunda bunun cevabının gayet içten evet isterim olması kimi niye rahatsız etti ben anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Ben de Sotto gibi dusunuyorum. Gs'yi de durduk yere bir krize sokma kirletme cabasi var, fazla duzgun gidiyor hersey rakipleriyle karsilastirinca sikinti orda

ya ortada en az emenike olayı kadar şüpheli bi olay var şu anda. suç gs veya culio'da orasını bilemem ama insanlar isyan etmekte haklı. yani bütün sezon oynayan adam gelip son 2 maç kala mı, takımı bırakacak kadar ciddi bir kavgaya karışıyo?
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Beşiktaş'ı maçtan önce iki futbolcuyla görüşüyor diye şikeci ilan eden adamlar, benzer olayın birebirlerini bu sene GS 4 sefer yapınca normal oluyor. Daimi kafa güzelliği böyle birşey işte,

Ya şu olay hakkında konuşmayacaksın ya da Beşiktaş'a laf söylemeyeceksin. Ki en azından Beşiktaş'ın şike yaptırdığı iddia edilen futbolcular ile görüşmeye finalde oynayacak takımlar belli değil iken, 1-1.5 ay önceden görüşmeye başlamıştı. O oyuncular kariyerlerinin en iyi oyunlarından birini o maçta oynamışken, benim takıldığım tek nokta şu yoksa senelerdir kaç takım yapıyor bunu, kaç defa benzer olaylar yaşandı. Sadece üç büyüklere özgü veya Türkiye'ye özgü birşeyde değil ki, Chelsea ceza bile yemişti benzer şeyden

Neyse gerçi yine anlamayacak bu lafları söyleyen zekasız adamlar, "Şikeci Fener", "Emenike lulz" ve "Beşiktaş'ın hakkı yendiden"lerle gelip yine konu üzerine olmayan binbir tür şeyle konuyu trolleyip geçecekler. Sene başından beri diğer konularda benzer şekilde olduğu gibi,

topic son paragrafta bitmiş siz hala konusuyormusnz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanı gelmiş gene.

said:

Galatasaray’ı Kirli Oyunların İçine Çekemezsiniz

Culio bizim Orduspor’a kiralık vermiş olduğumuz bir oyuncumuzdur. Orduspor’la kulübümüzün yapmış olduğu sözleşmede “Orduspor’un Süper Lig’de kalması halinde Galatasaray A.Ş’ye 1.550.000 Euro ödemek suretiyle futbolcuyu kesin transfer etmek yükümlülüğü altındadır” maddesi yer almaktadır. Orduspor Kulübü 26 Mart 2012 tarihinde yazmış olduğu bir yazıyla bunu bir opsiyon olarak nitelendirerek “bu opsiyonu kullanmayacağını” tarafımıza bildirmiştir. Bu yükümlülüğün herhangi bir nedenle yerine getirilmemesi halinde futbolcumuzla kulübümüz arasındaki sözleşmedeki vecibelerimizi yerine getirmek durumundayız.

Fatih Terim hocamızın aylar önce sorulan bir soru üzerine son derece samimi ve açık bir biçimde “Arda gideceğini daha önce söyleseydi Culio’yu vermezdim” demiş olması, medyada “Fatih Hoca Culio’nun kafasını karıştırdı” şeklinde yansıtılarak yapay bir krize dönüştürülmeye çalışılmaktadır.

Üstelik Culio geçen hafta maç sonrası yapılan röportajda Galatasaray’a karşı oynamayacağım dememiş “oynamak istemezdim ama bir profesyonelim ve kulübüme ve taraftarıma saygım var. Bu nedenle çıkıp oynayacağım“ demiştir, Orduspor Başkanı Sayın Nedim Türkmen de “bizim Galatasarayla ilgili bir sorunumuz yoktur, futbolcumuzla bizim aramızda bir olaydır” diyerek meseleye açıklık getirmiştir.

Öncelikle tüm kariyeri boyunca verdiği hiç bir kiralık oyuncuya Galatasaray’a karşı oynama yasağı koymamış Fatih Terim hocamızın buna tenezzül etmeyeceğini tüm spor dünyamız bilir. Bilmeyenler de son 20 yıla bakarak öğrenebilirler.

Galatasaray’ın etik değerlerini en üst düzeyde temsil etmeye kariyeri boyunca büyük bir özen göstermiş Fatih Terim’in son derece doğal ve samimi bir açıklamasının hangi amaçlara hizmet etmek için çarpıtıldığı ortadadır.

Galatasaray Spor Kulübü olarak bu tür oyunlara gelmeyeceğimizin herkes tarafından bilinmesini isteriz.

Galatasaray Spor Kulübü
Yönetim Kurulu

Sosyal ağlarda paylaş

Culio suclu olabilir o onun hatasi, cezasi varsa verilir ama o adamin sozleri de carpitiliyor heryerde. %100 futbolda da bu sekilde nakledildi ama uzerine yorum yapmak istemedi Guntekin ve Ridvan.

Culio profesyonel biriyim ve Ordu klubune taraftarina vs sorumluluklarim var o yuzden hosuma gitmese de oynamaliyim dedi. Ama adamin cumlesini bu sekilde bir tek sporx'te falan gordum sanirim Culio konustugu zaman.

Carpitilmis hali 60inci madde midir nedir oraya tam uyuyor adama 1yila yakin falan oynamama yasagi vesaire geliyor.

FT ayartti iddiasi ise sadece komik. Nedim bey ise okadar hakli sebepleri olsaydi sovu seven bir insan hepimiz gorduk baskan secildiginden beri bunu. Onun gibi bir adam Fatih Terim orda onla beraber 2 kisiyi azarlarken kedi gibi durmazdi orda, FT telefonda ayri burda ayri konusuyorsunuz oyuncuyu isterken kedi gibiydiniz falan dedi bayagi giydirdi ve buna ses etmeyecek biri gibi durmuyor Hatta GS disinda bir iki takimin yoneticileri de laf koymustu sacma sapan ikide bir konusuyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Görüşmenin kayıtları/kantları nerede ben onu anlamadım. Terim'in 3 ay önceki açıklaması mı. Fatih Terim'in istemesi gayet normal, sorulan soru üzerine ki üç ay önceydi. Sonraki olaylar Culio'nun dengesizliği bana kalırsa. Fatih Terim'e yine sorsan yine isterim der, burada yanlış birşey göremiyorum ben....

sen yine istiyorsan klasik RRa postu diyip geçte. ben sana yinede işin doğrusunu anlatayım. Tafarel, Mustera ve Culio bir otelde buluşup konuşmuşlar. Hatta erman toğrulunun dediğine göre bugün ki hürriyette de varmış bu haber, dün dedi tabi bunu. bu görüşmeden sonra yada başka bir zaman onuda tam bilmiyorum Culio ile terim de(başkalarıda varmı bilmiyorum) floryada yemek yemişler. bütün bunlar erman ve ziya'nın duyumlarıydı. ama dün ki telegol programında bağlandı taraflar ve doğruladılar. Fatih terim zaten konudan bi haber, oyuncu bizim istediğimizle istediğimizi yaparız havalarında. Bilse oyuncu ordunun malı o da o kadar itirafta bulunmazdı.

Orduspor sadece Cluioyu şikayet edecekti bugün. Oynamak istemezdim açıklamasından ötürü. GS'ye şuana kadar bişey diyen olmadı ama bariz bişey ortaya çıkıyor tüm bu konuşmalardan sonra. Transfer dönemi değilken oyuncu ile klübünden habersiz transfer görüşmesi yapılmış.

Ha bu suç değilse bişey diyemem. Ama hepimiz biliriz ki bu suç.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Sotto said:

sen yine istiyorsan klasik RRa postu diyip geçte. ben sana yinede işin doğrusunu anlatayım. Tafarel, Mustera ve Culio bir otelde buluşup konuşmuşlar. Hatta erman toğrulunun dediğine göre bugün ki hürriyette de varmış bu haber, dün dedi tabi bunu. bu görüşmeden sonra yada başka bir zaman onuda tam bilmiyorum Culio ile terim de(başkalarıda varmı bilmiyorum) floryada yemek yemişler. bütün bunlar erman ve ziya'nın duyumlarıydı. ama dün ki telegol programında bağlandı taraflar ve doğruladılar. Fatih terim zaten konudan bi haber, oyuncu bizim istediğimizle istediğimizi yaparız havalarında. Bilse oyuncu ordunun malı o da o kadar itirafta bulunmazdı.

Orduspor sadece Cluioyu şikayet edecekti bugün. Oynamak istemezdim açıklamasından ötürü. GS'ye şuana kadar bişey diyen olmadı ama bariz bişey ortaya çıkıyor tüm bu konuşmalardan sonra. Transfer dönemi değilken oyuncu ile klübünden habersiz transfer görüşmesi yapılmış.

Ha bu suç değilse bişey diyemem. Ama hepimiz biliriz ki bu suç.

culio orduspor bonservis bedelini ödeyene kadar gs nin tapulu malı. sahibi biziz. zaten ödemeyeceklerini de bildirmişler.
soru 1. insan kendi malına bonservis ücreti öder mi yıl sonunda?
soru 2. insan kendi oyuncusuyla görüşünce nasıl klübünden habersiz transfer görüşmesi yapılmış oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Sozlesmede "Ordu ligde kalirsa ve 1.5 milyon verirse" diye opsiyon var ve bu opsiyonu kullanmayacaklarini bir sure once yazili olarak Galatasaray'a bildirmisler.

Bildirmemis olsalar bile ligin bitmesine 2 hafta var dolayisiyla adam hala bizim istedigi Galatasaray'liyla bulusabilir hatta sevisebilir bu surecte.

Niang'a cevap yazmiyorum da okuyup arastirmak isteyenlere olsun bari bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...