Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Arda ülkenin şartlarında büyük bir rakama gitti yapmayın etmeyin,

Türk oyuncu pazarı diye birşey yok. Büyük rakamlara adamlar getirtiyoruz ama bugüne kadar kaç oyuncuyu dışarı sattık ki?

Giden oyuncuların büyük çoğu sorunlu oldu, geri döndüler. Tugay, Nihat, Emre ve son dönemlerde Mehmet Topal'ı da sayarsak hangi Türk oyuncusu gerçekten memnun etti takımlarını?

Durumlar böyle olunca bizim 20M fiyat biçtiğimiz adama karşı taraf o kadar vermek istemeyebiliyor. Bana göre de Arda 20M eder ki Darren Bent gibi adamların adadaki transfer ücretlerini göz önüne alınca daha fazla bile eder diyebiliyorsun.

Hani bizim rakamdan çok, bir futbolcumuzun A.Madrid gibi bir kulübe transfer olması sevindirmelidir. Sanki her sene 2-3 adam gönderiyoruz Avrupa'daki farklı kulüplere de 13'ü beğenmiyoruz.

Mutlu ve istekli bir Arda uzun süreli istikrarıyla neler yapabiliyor daha önceden biliyoruz. Umarım A.Madrid'de mutlu olur ve Simao'nun bıraktığı yerden takımı taşıyabilir. Simao'nun ayrılmasından sonra A. Madrid tamamen çökmüştü, hatta taraftarları da büyük isyan ediyordu.

İşin garibi Simao, Türkiye'ye gelirken yerine Türkiye'den birini almaları oluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Arda'yı bir Fenerli olarak çok beğenirim şimdi zaten bu adam milli takımda oynuyor neden GS'de oynamıyor demek saçmalık sırf adamı takımda tutmak için 22 yaşında kaptan yapıldı. Bu kadar genç bir adamın omuzlarına bu yükü vermek çok saçmalık. Daha sonra bu adam genç tabi ki kız arkadaşı sevgilisi olacak herhangi bir maçta çıkıpta sırf skor kötü diye adama kız arkadaşına edilmedik laf kalmadı öyleki telegol manyaklarına bile malzeme çıkardınız çok aşk yapıyor ondan sakatlanıyor diye benim gözümde bu olay ile 2 gün önce BJK'li bayan voleybolcuya saldıranlar arasında bir fark yok. Bu adam daha önce gitmeliydi kendini kurtarmalıydı neyse iyi kötü gitti ben futbolunu daha ileri noktalara taşıyacağına inanıyorum Arda'nın. Bu lafım sadece GS'lilere değil bütün takım taraftarına demekteyim maalesef millet olarak yendik mi "Ok" bizden büyüğü yok 10. Yıl marşları falan ama herhangi bir kötü sonuçtada sporcu erkek yada bayan fark etmeden bir kalemde silmesini iyi biliriz. Sanırım biraz nankörüz.
Sosyal ağlarda paylaş

İyide o sıralarda milyonlarca taraftar da Ardanın arkasında durdu. Tüm Gs taraftarı Ardaya, sevgilisine küfür mü etti.

Bizim gibi milyonlarca Ardaya destek olan taraftar ne gördü Ardadan? Beklediğimiz oyunu sergiledi mi?

Burda kimse "aman iyiki gitti" demiyor. Galatasaraya verecek hiçbir şeyi kalmadığı için gitmesi iyi oldu diyoruz. 500,000 euro düşük ücrete başka takımı tercih eden adamın kalması halinde bu takıma ne verebileceğini düşünüyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

E arkasında durdu da ne oldu? Durmasa sanki Arda olmayacak mıydı? Yine aynı oyuncu olacaktı, bir etkisi yok taraftarın.

Ayrıca adam kendisini gösterdi diye arkasında duruldu, yoksa taraftar arkasında durdu diye kendini göstermedi. Ardayla aynı jenerasyondan Aydın'ın arkasında durdu mu o taraftar? E durmaz zaten, başarılı adamın arkasında durur. E gayet de normal bu. Ama sonra tutup da "biz arkasında durduk, bizim sayemizde arda oldu" demek komik.
Sosyal ağlarda paylaş

herşeyden önce taraftar arkasında dursa ne olur?

Adamın kendi kulübü, kendi yönetimindeki adamlar iktidar hırsları yüzünden bu adamı kullanmadı mı? Formaya küfretme olayı diyorsunuz, o görüntüler nerden geldi? Yine aynı kulübün yöneticilerinden çıkmadı mı seçim öncesinde ?

Kulüp fark etmeksizin taraftar akılsızdır, göz önündeki taraftar akılsızdır. Arda'ya zararı onlar verdi. Aklı başındaki adam desteklese ne olur?

Galatasaray taraftarı kadar da kendi oyuncusunu harcayan kulüp yoktur. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta hem yönetim hemde taraftar bazında çok fazla oyuncu öğütür ama yerin dibine sokarak yok eden sadece Galatasaray var.

Arda daha fazla zarar görmeden iyi ki kaçtı. Umarım Avrupa'da ileri ki yıllarda Galatasaray altyapısından çıkan ve orada kendini gösteren harika bir futbolcu olarak bilinir.
Sosyal ağlarda paylaş

@Rew, yazımın neresinde geçiyor "biz ardayı destekledik sayemizde arda oldu" lafı.

Yukarda adam taraftar batırdı ardayı demiş ben de batıran kadar destekleyen de var diyorum? Taraftarın etkisi yoksa taraftar sayesinde neye küsüp oynamıyor bu adam. Bir şeyi savunuyorsun da neyi savunuyorsun belli değil. Hem taraftarın etkisi yok diyorsun hem taraftar adamı bu hale getirdi demeye getiriyorsun. Bir karar ver yani var mı yok mu? Tepki olumsuz olunca etki ediyor sayılmıyor mu?

Oyuncunun futboluna taraftarın etkisi yok demek baya baya anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne taraftar ne basın suçlu değil.hikaye yani

ardanın kendisi tırt cıktı

sen sürekli malzeme verirsen normaldir.kırarım o kameranı dersen.takım cok kotuyken açılışlarda yemeklerde goruntulenirsen taraftarda laf eder basında yuklenir.

her eleştiride tribe girip maçlarda ölü gibi gezersen kufurde yersin

erken kaptanlık kötü birşey değil.örneği çok dünyada.yönetim hatalı değil yani.arda kaldıramadı çok bariz

yani beğenmedğimiz sabri vs cok daha iyi kaptanlar arda dan

yetenekli topcu bişi diyemeyiz ama kalsaydı sergen olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

kaptanlık erken/geç değil de, olacak/olmayacak futbolcu var. 22 yaşındayken gökhan gönül'e kaptanlık versen olurdu, öyle bir adam. 35 yaşında arda'ya kaptanlık ver, yine olmaz. emre belözoğlu 31 yaşında, olgun mu ? değil. yaşla alakası yok bunun o kadar çok.

kaptan yapmak arda'yı hataydı, taraftarın önüne attı yönetim. ama arda da çok istekli değildi maçlarda. eh işte istekli olmaya olmaya oynayacağına gitsin, ne üzülüyosunuz ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Gitti, çok iyi de oldu o paraya, çok da güzel oldu, u falan da....

Ne bileyim abi, Nuri'yi Hamit'i falan gördükten sonra insan atletico madrid olunca bir MEH diyor.

Kimse Barçada Alexis Sanchez'i vesaireyi keseceğini, ne biliyim ManUda Ashley Young'u hedeyi keseciğini savunamaz da.... Bir Liverpoolda bir Chelsea'de bir Inter'de falan oynardı adam belki. Tabi 1-2 sene önceki form tutmuş halini, milli takımdaki halini falan düşünerekten.

Gerçi teklif olmadıysa adam ne yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sürekli Sergen olurdu deniyorda Sergen'i o hale getiren de başta oynadığı her takımdaki taraftarlar ve Türk medyası oldu.

Her yaptığına "ama yetenekli arkadaş", "çok iyi topçu yapar böyle", "genç yetenek oha süper" tarzında yorumlar yapıp daha o yaşlarda hak etmedikleri değeri verirsen, ardından gerçekleşecek olan olaylarda da bu kadar üstüne gitmeyeceksin. Medya gider ama taraftar gitmeyecek.

Arda ilk çıktığında dünyanın en iyi futbolcusu ilan edildi. 2008'de zirveye çıktığında adamın yaptığı her şey görmezden gelindi. Tıpkı Sergen gibi yaş ilerleyince, takım biraz kötü gidince en göz önündeki adam olarak o kurban edildi. Ona verilen yaşantıyı bozmayıp, normalde ne yapıyorsa yapıyor diye zevk düşkünü ilan edilmedi mi? Yerden yere vurulmadı mı?

Erken kaptanlık kötü birşeydir. Dünyanın birkaç yerinde Torres vari iyi örnekleri olabilir bugün kaç tane zirve yapan kulüpte genç kaptan var? Gençlik anlayışınız 25 falansa bilemem tabii,

Hani biz bu ülkede iyi bir yerlere gelebilecek bir çok adamı medya ve onun gazına gelen beyinsiz taraftarlar yüzünden kaybettik. Okan Koç, Serdar Özkan, Burak Yılmaz (geçen sene parladı ama öncesini biliyoruz. bence halen çok yetersiz bir oyuncu), Barış Özbek falan ne bilim aklıma gelmeyen bir ton adam var. Hepsi yetenekli ve başlarda performanslarıyla göz doldurur adamlar olsalar da hem medyanın şişirmesi hemde kulübünde böyle başlarına vurarak onları adam edecek adamların olmamasından ötürü hepsi bir şekilde sürekli düşüşe geçti.

Biz ülke olarak gereğinden fazla iyi futbolcu çıkarıyoruz ve aslında gerekli seviyeye de getiriyoruz. Fakat bizim asıl sorunumuz o futbolcuları o seviyede tutamıyoruz. Ciddi bir disiplin sorunumuz var.
Sosyal ağlarda paylaş

arda son sene kaç maç oynadı yahu 90 dakika? devamlı kasıklarında belinde orasında burasında ağrı. kendisine falan bakmadığı aşikar ardanın.

öyle bir medya gazı var ki adamlar öyle bir yaşam tarzına sürükleniyorlar ki futbol akıllarından uçup gidiyor.

yahu sırf burak yılmaz bile en büyük örnektir istanbulun ve medyanın bir genç futbolcu için nasıl bir dram olabileceğinin.

kaç tane bu şekilde yok olan çok yetenekli genç futbolcu var türkiyede saymakla bitmez. ama arda fazla yetenekli ve potansiyeli olan bir futbolcu ki medya ve kendi kendini bitiremedi diğer bir sürü benzerinin aksine.

1-2 sene daha kalsa türkiyede tamamen bitirirdi futbol hayatını kafasında hasan şaş gibi. şimdi ispanyada böylesine saçmalıklarla uğraşmayıp sadece aklını futbola verirse atl madridin en büyük silahı olur gelecek senelerde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sergen'e kötü demiyorum, oyunculuğu süresince ki davranışlarından tut tembelliğine kadar herşeyine diyorum.

Sergen abi, hani hep deriz ya adam gibi adam olsa Zidane'larla birlikte falan alınırdı diye ... Yetenek olarak bir eksiği var mıydı? Yoktu ama mental olarak çeyreği bile etmiyordu işte,

Arda'da Sergen gibi abartılarak kariyerine başladı. Son 2-3 yıldır adamın ilerlemesi de buna paralel gözüküyor. Sergen'in aksine yurt dışına çıkarak kendisini kurtardı. En azından futbolu düşündüğünü gösterdi.

Sergen TR'de kalıyordu çünkü onu sürekli poh pohlayan kitleler vardı. BJK ile arası mı kötü? Gidip Fener'e imza atar. Fener'le arası mı kötü? GS'ye gider. Olmadı Jetpa para verir oraya gider falan ne bilim. Ona her zaman takım vardı, hiçbir zaman parasız kalmazdı. Olduğunun üstüne de hiçbirşey katmadı.

Hani disipline girdiği dönemlerde ortaya koyduğu performansları da biliyoruz Sergen'in ki bütün kariyerinde öyle oynasaydı neler olurdu neler,

Arda giderek kendini kurtardı işte, yatmak istemediğini gösterdi. A. Madrid'de üstüne koyarak daha büyük kulüplere gidebilir, gerçekten futbolu düşünüyorsa.

Yetenek olarak Modric'ten, Nasri'den bir eksiği yok Arda'nın ...

Umarım sadece futbolu düşünür ve parladığı dönemlerdeki gibi kafası sadece futbolda olur. 2 sene sonra TR'ye geri dönmez.
Sosyal ağlarda paylaş

sergen ile ronaldoyu ben hep aynı kefene koyuyorum.adamlar yetenekli olduklarını,ölülerinin bile bi çok futbolcudan iyi olduğunu,50 yaşına gelse sahaya çıkıp 10 dk top oynasa maçın adamı seçilebileceğini iyi biliyolar.o yüzden çok rahat davranıp kariyerlerini bitirme noktalarına getirdiler.ha bu durumdan kendileri memnunmu,gayet memnun,o yüzden bize laf düşmez.

ama arda olayı çok farklı.ne sergendeki yetenek var bana göre,ne de o tarz oyunculardaki.adam geçiyormu geçiyor,ona lafım yok ama gerisi yok.kendini geliştiremedi.arda 5 yıl önce nasıl oynadıysa,şimdide aynı şekilde oynuyor,tek fark giderek düşüşte.adam 2 sene önce gitse,daha pahalıya gidicekti,o zamanda biz ona bizi sattı,gitti etti dicektik.tıpkı şimdi bazılarımızın dediği gibi.

benim anlamadığım olay,terim geldi ben yinede giderim,terimin gelmesi gitmemi %5 etkiler diyip,ben bu senede burdayım demesi.ardından hop transfer olması

oynadığın maçlardan belli,kafan gs ile değil,transferini düşünüyosun.neden bu kadar bekledin orasını anlayamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

"Galatasaray Arda'yı sattı Arshavin'i alıyomuş...Türk mantığı hep aynı! Parayı bulduk rusa gidelim."

merhametsizce güldüm, üzgünüm.
aahahah kötü ama baya güldüm buna.

arda'nın gidişi herkes için iyi oldu bence bu arada. bu saatten sonra takıma bişey katamazdı o kafayla, böyle açığının kollandığı bi ortamda da kafa olarak gelişmesi zordu bu saatten sonra.
ispanya liginde de başarılı olur eğer uyum sağlayıp kendini oraya uygun geliştirebilirse.
Sosyal ağlarda paylaş

Sergen'in NTVsporda bir programı vardı.

Ersin Düzen: Günümüzde transferler yapılırken birçok kriter gözönüne alınıyor, futbolcunun özel hayatına artık klüpler önem veriyor bla bla bla....
Sergen: Eskiden beri öyle aslında Ersin. Benim Almanya'ya transfer olasılığım vardı, adamlar bir araştırmışlar, direk haber yolladılar sonra menajerime kusura bakmayın diye.
*Ersin Düzen yarılır, bir 20-30 saniye aralıksız güler*
Ersin Düzen: Evet.... Sevgili seyirciler çok özür dilerim canlı yayın da olsa insan bazen kendine hakim olamıyor... Neyse biz sohbetimize devam edelim.....

Facebookta bir yerde vardı da videosu kim bulacak şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi Sergen'in yorumculuğu bu konularda cidden çok iyi oluyor.

Hiçbir şey söylemekten çekinmiyor. Tamam belki bir Rıdvan gibi teknik analiz yapamıyor ama oyuncu psikolojisi ve saha içi/dışı etkinlikler vs. söz konusu olunca da bu adamdan iyisi yok bence,

Zamanında her türlü pisliği yapmış ve sonradan akıllanmış (gibi gözüküyor) bir adam olarak cidden doğru tespitlerde bulunuyor çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...