Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

Buddha

Öne çıkan mesajlar

off of. şimdi dota 2 de hiç yenı hero olmıycakmı? yenı feature olmıycakmı? yanı mekanik item olmıycakmı? harita birebir aynımı olucak vs vs vs. değişiklik demek -eğer oyun yeter kadar derinse- araştırılması keşfedilmesi gereken bir sürü sey var demektir. oda 16 takımın alpha test etmesiyle olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi yenı motor olması bile bi sürü şey değiştiricek. ünitelerin tepkisinden pathfindige. ayrıca bir turnuva olduğunda turnuvanın acıklandığı sıradaki versiyonmu oynanıyor yoksa turnuvanda bi gün önce cıkan versiyon ve yeni heromu?

hiçmi demlenmesi gerekmiyo bir oyunun bu kafar havalı bir turnuva yapmadan önce?

marketing olarak neden sorunlu olduğunu düşündüğümü ayrıca yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Heralde turnuvanın oyun cıkmadan kesinleşmesi Dota'nın aynısı olacak demek oluyor. Dota'nın aynısı olacak demekte daha sonradan yeni herolar yeni itemlar mapte değişiklikler vs olmayacak anlamına gelmiyor. Kaldı ki Dota mapken bile imkanlar çerçevesinde bişeyler yapılmaya çalışılıyordu. 1 milyon dolarlık turnuva işlerine girecen ama sadece dotanın grafiklisini yapacan, çok saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Ama en bombası S2 ve Riot'un şuan deliriyor olması, hem Valve'ın böyle bir sahaya el atması yüzünden hemde DOTA'nın isim haklarını tamamen kullanmayı akıl etmemeleri yüzünden.

riot'un nesi deliriyor? adamlar bu hafta büyük bir duyuru yapacak. ya grafik güncellemesi ya da yeni harita gelecek sanırım. yayınlanan tweetlere göre büyük ihtimalle yeni harita. bu da oyunun oynanabilirlik ömrünün en az 2-3 katı uzaması demek yani. lol f2p çıktı diye şu "elit" kesim tarafından epey hor görülüyor fakat bana göre hon'dan kat kat daha iyi.
dip not ekleyeyim, hon'u f2p olduktan sonra oynamadım, b2p iken satın almıştım.

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1049007

yeni harita: http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Magma_Chamber
Sosyal ağlarda paylaş

sinirlendiğim bi durum yokki. komik geldi. marketing olarakda komik geldi.

belliki adamlar dota kitlesini hedeflemiyolar cok cok daha büyük bi kitleyi hedefliyolar. ömründe dota oynamamış etmmeiş bi sürü adamı hedefliyolar. o bi sürü adamı stream'e cekmiş olsalar bile anlamıycak insanlar oyunu yanı he he diyip izleyip gecicekler 2 saatten sonra.

komunitenin sitelerin ufak turnuvaların cartların curtların oluşmasını 1 ay bile beklemeden (ki süphesiz 1 ay içinde heryerde mantar gibi türiycek youtube commenttorlarından tut sarkılara memelere ufak turnuvalara kadar hersey) sonra patlatırsın turnuvayı istersen 1 milyon istersen 500 önemli değil invite ettik oyunumuz budur dersin, elinin altında senın reklamını yapıcak adam gibi alt yapısı bağlantıları twitterda, youtube'da fallowerları olan, facebookda fanları olan bi sürü adam senın oyunun 1 milyon dolarlık turnuvasının reklamını yapar.

sende bu süre zarfında kesin cıkıcak olan bugları cözersin, server sorunlarını cözersin.

ok eyvallah showmatch bi turnuva işte tamam ama su anda bu büyük haberin carpanı az olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

gene yaparlar abi para sıcıyorlar. amd intel yok iste msi collermaster falan birsürü takım cıkacak 1 aya zaten
baska grouplar kendi paralı turnuvalarını yapıcak vs
yani firma birşey kaybetmiyor bu yaptıgından. ha bide önceden varmıydı bilmiyorumda bu competitive kafasına yakın gördügüm tek firma valve.
avrupa ligiyle ortak lig yaptılar, sonra oyunu yapanlarla prolar maç yaptı vs, varmıydı önceden bilmiyorumda quakecondan sonra ilkkez gördüm. coddan bfden falan uzaktım ea mea yapmıstır belki.

hoş 1m rakam abartı ama keseleri net dolu demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

The International is the first public Dota 2 event and will give the tens of millions of gamers playing Dota around the world their first look at the new game

adamların oyuna ilk bakış için hedefledikleri kitleyi göz önünde bulundurursak, $1M pek büyük bi mebla gibi durmuyo, valve gibi bi firma icin bide.
Sosyal ağlarda paylaş

Manyak mısınız onu merak ediyorum ben.

1 milyon dolar yeterli bir meblağ. Valve'ın yaptığıda akıllı bir adım.

Bir kere dota'nın en ünlü klanlarını kendilerine çekiyorlar. Zaten alpha süresince de test etti bu adamlar, böylelikle kendilerine loyal customers yaratıyorlar.

Piyasa zaten professional wannabe'lerle dolu, bu kitle geçince "onlar orda oynuyor abi"ciler dolacak. Birde dota oynayan, yada "artık eskidi" diye dotayı bırakıp LOL yada HON oynayan ama halinden memnun olmayan adamlar direk dota2'ye akacak.

Zaten IceFrog, Guinsoo ve şu forum açan adam üçgeninden en çok saygı duyulan adam ortada. IceFrog için dota2'ye geçer millet.
Sosyal ağlarda paylaş

Khiran said:

LathspeLL said:

Ama en bombası S2 ve Riot'un şuan deliriyor olması, hem Valve'ın böyle bir sahaya el atması yüzünden hemde DOTA'nın isim haklarını tamamen kullanmayı akıl etmemeleri yüzünden.

riot'un nesi deliriyor? adamlar bu hafta büyük bir duyuru yapacak. ya grafik güncellemesi ya da yeni harita gelecek sanırım. yayınlanan tweetlere göre büyük ihtimalle yeni harita. bu da oyunun oynanabilirlik ömrünün en az 2-3 katı uzaması demek yani. lol f2p çıktı diye şu "elit" kesim tarafından epey hor görülüyor fakat bana göre hon'dan kat kat daha iyi.
dip not ekleyeyim, hon'u f2p olduktan sonra oynamadım, b2p iken satın almıştım.

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1049007

yeni harita: http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Magma_Chamber

Bu duyuruların hepsi Dota2'ye karşı hamleler, hon'dan şuan korkmuyorlar ama dota2 rakipleri şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...