Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Üç dil biliyorum ama işsizim' diyen gence ilginç yanıt

Uzun

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

said:
3 degil 5 dil biliyorum turkce haric

O_O

abi var ya bu kadar dil bilebilmek çok çok anormal bişi lan. dünya üstünde bi yüzdeye vursana. 3dil bile allah bilir yüzde kaç içinde kalıyor..
avrupada yaşayan göçmenler kafadan 3-4 dil biliyor zaten bunlardan bayaa bi de var. uzakdoğuluların falan kafası çok daha fazla çalışıyor bu dil öğrenme işine, belki de zorunluluktan dolayı. ama vasıfsızsan dilin bi önemi yok avrupada, anca 3. dünya ülkelerinde avantaj sağlar.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Mühendissen, -özellikle inşaat ve makine-, rusça ve japonca.. Resmen 10 adım ileriye atlarsın yarışta.

abi matematik üstüne her işte de sosyalde de ingilizce, almanca, fransızca, italyanca, ispanyolca biliyorsan götüne roket takmışsın gibi etki yapar be.

bu sene az fransızca metin okumadım -hiç fransızcam yok. ama sözlüğüm ve google translate'im falan var-

bundan sonra rusça, çince, caponca geliyor ama. yayın olarak koskoca çinin sağlam yayınları zaten amerikadaki ünilerde doktora yapan çinliler tarafından yazılıyor.

sosyal metinleri bilmiyorum ama. çok sık bakmadım nihayetinde onlara.

bi de ben böle diyince millet "olm sadece akademik için bilmem ne için geçerli onlar" diyor da öyle değil abi. diyelim bi kolon yaptın ama frp elemanla -atıyorum- patlamalara karşı güçlendirilmesi gerekiyor. var böle işler nihayetinde. akademik çalışmaları okursan, takip edersen çok farklı ve ucuz çözümler görebiliyorsun. onnçün iş hayatında da makale takip etmek, ara sırada olsa bi bakmak şart yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

makine mühendisliği okursan anca mühendis olursun.
diş hekimliği okursan anca diş hekimi olursun.
mimarlık okursan anca iç mimar olursun yada dış mimar.

bunlara alınmayan buna da alınmadı;

paspatur said:

on dil bil,
eğer kendini pazarlayamıyorsan anca bodrumda barmen yada fethiyede animatör olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...