Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

devlet nikahsız yaşamayla mücadeleye hazırlanıyor.

escape

Öne çıkan mesajlar

birsorumolacak said:

@pentagram

o gariban kızları nikahı altına almasaydı aşiret ağaları,devlet büyükleri,iş adamları,onların hepsi önüne gelenin altına yatan fahişeler olacaklardı,5 kuruşa kendilerini satcaklardı aga,nankörlügün bu kadarı olur tesüf ederim,üstelik dini vecibemiz de sayılır peygamber efendimizden dolayı

dimi aşiret ağalarına gönüllü gidiyor kendisinden 30 yaş büyüğünün koynuna girince orgasm oluyor.sen bunu savunduğun arkadaşlarınla el ele tutuşup atlayın köprüden
Sosyal ağlarda paylaş

evlenmesede belli bir süre beraber yaşamış ve çoçuk yapmış çiftlerin maddi paylaşım açısından evlenmiş gibi muamele görmesini sağlarsın olur biter. Almanayadaki uygulama böyle mesala. formlarda evli, bekar, hayat arkadaşı ile beraber şeklinde seçenekler var. ne biliyim sayısal lotoyu kazanırsan ve 15 senedir o insanla berabersen ayrılık durumunda beraber kazanmış sayılıyorsunuz vs.
Sosyal ağlarda paylaş

zorlama olmaz bu işte. sadece bilinçlendirme ve teşvik yapabilirler. eğer amaç o ise ne güzel işte. sonuçta bu işin ucu kaçtı mı geri dönüşü çok zor. gelişmiş ülkelerin nüfusu bu yüzden yaşlı hep. kısacası dayatma olmadan yapıldığı sürece güzel bir uygulama.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

said:

Profesyonel koruyucu aile
- Her çocuğun mutlaka bir aile yanında yaşamını sürdürmesi için, sosyal yoksunluğu olan çocukların yatılı kuruluş bakımı yerine 'Profesyonel Koruyucu Aile veya Evlat Edindirme Sistemi' içinde yetişmesi sağlanacak.

bak bu güzel bisi mesela.

degil
islami usullere gore yetisip sakirt olacagina tinerci olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

insanları evlendirmeye yöneltmek her devletin genel iç politikasıdır. yine komplolar başlamış bayılıyorum şüpheci hallerinize. :D

avrupada isteyen "belediye sözleşmesi" yaparak ortak yaşayıp evli statüsünde olmuyor, kanun önünde de evli olmuyor ama vergilendirme gibi konularda farklı bir değerlendirmeye tabi tutuluyorlar

bunu hani esfel-i safiline cevap oalrak yazmadım oradaki isnanların sahip olduğu hak bu, sizde eksik olan nedir görün diye aklıma geldi de ayzdım
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

said:

Profesyonel koruyucu aile
- Her çocuğun mutlaka bir aile yanında yaşamını sürdürmesi için, sosyal yoksunluğu olan çocukların yatılı kuruluş bakımı yerine 'Profesyonel Koruyucu Aile veya Evlat Edindirme Sistemi' içinde yetişmesi sağlanacak.

bak bu güzel bisi mesela.

Vanille, şu olay Amerikada dahi acayip abuse edilirken, türkiyede düzgünce uygulanacağına inanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

zorlama olmaz bu işte. sadece bilinçlendirme ve teşvik yapabilirler. eğer amaç o ise ne güzel işte. sonuçta bu işin ucu kaçtı mı geri dönüşü çok zor. gelişmiş ülkelerin nüfusu bu yüzden yaşlı hep. kısacası dayatma olmadan yapıldığı sürece güzel bir uygulama.

bilinçlendirme teşvik adı altında fişleme desene şuna sen. n
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

siigıl para biriktir olm. gurbet acı tatlı vatan

Sen sıva yaparsın, ne bileyim kum çekersin falan
ben de arabaların yağını falan değiştiririm, bisiklet tamirciliği yaparım

Sonra sen türkü söylerken meşhur olursun
ben de bi zengin adamın tamir işlerini alırım
sonra o ölür kimsesi olmadığı için tüm parasını bana bırakır

hmm..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...