Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Benzin 4,5 liraya yaklaştı

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Joker said:

yahu hergün metrobüs'ü bende kullanıyorum ve iş çıkışı saatlerinde kullanıyorum. Biraz avantajlı duraklardan bindiğim doğrudur. metrobüs ve durakalrın ufak tefek eksiklikleri olduğuda doğrudur. kusursuz bişey yok hayatta (ben hariç). yavaş yavaş düzelteceklerdir. sizde gördüğünüz çarpıklıkları toplu mail ile bildirin belki dikkate alan olur. e peki bu yoğunluk başka yerlerde olmuyor mu? ingiltere metrosunda 5 metro'nun arka arkaya gelip 1 kişinin binemediğini bilirim. hatta telefonla kaydetmiştim bi kere. yada japonyada milleti metro'nun içine iten görevliler videosunu hatırlatırım. bakın zimbwawe den filan bahsetmiyorum. dünyayı yöneten ülkeler bunlar. o yüzden eleştiri getirin ama yiğidi öldür, hakkını ver.

londra nufus 8 milyon

istanbul nufus 18 milyon
Sosyal ağlarda paylaş

@Fistan

londra metrosu 1860'ta kuruldu.
400 km kullanımda..

istanbul metrosu 2000'de kuruldu
20 km kullanımda 22 km yapım aşamasında..
Toplamda marmaray ve tünelle birlikte 55km

o resimde ki hata yıllardır bu eksikliği göremeyen hükümetlerin/belediyelerin suçu. 150 yıldır kimse çivi çakmamış ibb 10 yıldır 150 yıllık eksikliğin 1/8 'ini telafi etmiş bile..

ayrıca o koyduğun map eski sanırım.. yenisi bu şekilde:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Istanbul_Rapid_Transit_Map.png
Sosyal ağlarda paylaş

devletin toplu taşımacılığına göre -metrobüsü RAYLI sistemden saymazsak- anadolu yakasında adam yaşamıyor bro. yaşayanlar sadece sahil kesimlerinde oturup o bölgelerde çalışıyorlar.

hayır akp'yi çok seviyorsunuz, tapıyorsunuz falan ama gelip de toplu taşımacılık gibi berbat oldukları bir sistemi savunmaya kalkmayın.

semih tezcan ne demişti marmaray tüp geçidi yapılacağı zaman. "bunu beşiktaşa doğru geçirin, ayrıca bi de lastik tekerlekli araçlar için geçiş de olsun. toplu taşımacılığı böyle daha kolay yaparsınız"

seneler seneler sonra bizimkiler boğaz köprüsünden metrobüsü geçirip, aynı rotadan bi de lastik tekerlekli araçlar için tünle açacakların söylediler. anadolu yakasının demiryolu için ihaleler tırt oldu 2013'e ertelendi sanırım. marmaray hâlâ bitirilemedi, gideceği yer de çoğu kişi için ters zaten.

her neyse, çok doğru bi karar!!!
değil elbette, ironi yapıyorum sadece. berbat bi karardı.
semih hoca haklıydı..
yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Hao said:

beğenmiyorsanız kullanmayın. bu kadar basit.

Oldu pasam. Kazandigimin %50'sini alsin benden devlet vergi olarak, tabiri caizse follofos etsin, ondan sonra senin gibiler cikip "begenmiyorsaniz kullanmayin" desin. Yok oyle yagma. Yonetim gorevinin geregini yapip, mevkisinin hakkini vermek zorunda.

Ha begenmiyorlarsa onlar birakip gidebilir, yerine yapacak, hevesli birileri gelebilir. O olur.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

tüp taktırdım kafam rahat. 15 kuruş yakıyor ki yumuşak da kullanmıyorum pek. benzinle okşaya okşaya 25 kuruşa şanslı günümde iniyordu sdfdhf

Abi buda yükseliyor ki sürekli 2-3 yıl sonra gene üçe falan katlanır herhalde.. Geçen emlakçı bi tanıdıkla sohbet ediyoruz; bir kaç yıl önce 5 liralık lpg ile ankarayı turlarmış adam şimdi dediğin şeyi 20-30 liraya falan anca yapıyorsun..
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat degil, kendi istasyonlarinda 15 dakika full sarj suresi. 2-6 saat olayi kendi evindeki prize takarsan.

Bir de muhtemelen pil degisimi olur istasyonlarda. Sendeki bosu alip dolusunu takiverirler heralde.

Elektrik fiyat olarak super ve Tesla gibi araclarin menzili 400 km'den fazla. Cok guzel bir secenek ama pahali pek tabiki.

Eleketrik en ucuzu ama hybrid'lerin tuketimi de baya uygun. Sehir ici sehir disi farketmeden 4 litrenin altinda kaliyorlar. Ama gelin gorun ki fiyatlari 90bin lira civarinda Turkiye'de. O yuzden fiyat/performans olayinin disinda kaliyorlar biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Londra'dan sonra ilk metro'yu biz kurduk 1876'da Kıta Avrupa'sında ilk raylı taşıma

yapmadık, yaptırttık.

aradaki fark o kadar büyük ki, sonraki metro hamlesinin 100kusür yıl gecikmesine sebep oldu sdf.

adamlar kendi işlerini paso kendileri gördü. kendi adamları bilgilendi.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha da artar inşallah, daha çok kazıklanırız inşallah, Allah hükümetimize zeval vermesin, Allah dünyanın petrol merkezlerine iki adım mesafede olan ve dünya petrollerinin 4'te 1'inden fazlasını boğazlardan ve boru hatlarından geçiren memleketimizin halkına "noluyor lan, niye böyle oluyor?" diye düşündürtmesin...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

dusuncelihayvan said:

Londra'dan sonra ilk metro'yu biz kurduk 1876'da Kıta Avrupa'sında ilk raylı taşıma

yapmadık, yaptırttık.

aradaki fark o kadar büyük ki, sonraki metro hamlesinin 100kusür yıl gecikmesine sebep oldu sdf.

adamlar kendi işlerini paso kendileri gördü. kendi adamları bilgilendi.

Tabi o da doğru =) Teleferik bile yapamadık adamlar gittikten sonra. Kimse de demediki aga bu nedir nasıl yapılır diye =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...