Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

işçi bayramınız mübarek olsun

Cons

Öne çıkan mesajlar

Akhlaur said:

Abi senin kürtçü faşist dediğin kürt haklarını savunan herkes oluyor yalnız ben okudum da.

Yok canım, benim Kürtçü faşist dediklerim anlamının gayet açık olduğu üzere Apo itinin flamalarını taşıyanlar, aynı itin iğrenç resmini Atatürk heykeline çıkıp asanlar, PKK paçavralarını sallayanlar, dağlarda devlet soykırım yapıyor diyerek kürsüden konuşanlar, KAHROLSUN FAŞİST KEMALİST DİKTATÖRLÜK diyenlerdir.

Çok açıktır kimi ve kimleri kastettiğim.
Sosyal ağlarda paylaş

bana göre türk faşistler olduğu gibi kürt faşistlerde var ve bugün meydanda bolcana vardı, bu adamlar için halkların kardeşliği felan yalan bildiğin kürt faşist bunlar türkiye düşmanı adamlar ve bu dallamalar yüzünden sosyalizm zarar görüyor , türkiye de sosyalizmin önündeki en büyük engel bu sosyalist gibi görünen faşistlerdir. Sağcılar sola karşı hep bu teröristleri kullanıyor.

Bu 1 mayıs genel anlamda çok güzeldi ve meydanda çok fazla sayıda insanda bu kürt faşistlerden rahatsızdı. Yine cahilliğin eğitimsizliğin etkilerini gördüm, bu adamların tiplerine baktığın zaman zaten okumamış cahil olduklarını çok net görüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Napolyonn said:

son iki yıldır farkındaysanız 1 mayıslar rahat bir biçimde kutlanıyor. bundan öncesinde ergenekon örgütü yüzünden rahat bir biçimde yapılamıyordu ve hep bir provokasyon meydana geliyordu neyseki normalleşiyoruz.

patiye her girildiğinde pop up ile açılması gereken bir post

sdfshdgfsjhgsdgd abi ahahahahahaahah of çok güldüm ya hLL team sdfsdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

kara kuru adamların arasında gayet zeki ve aklı başında olanlarıda var.

Bakalım tv ye çıkacakmıyım, doğan haber ajansı aksam haberlerine çıkartabilir beni fenerlilerin ortasın bir beşiktaşlı olarak güzel bir röportaj yaptık kendileri ile, fenerin vamos bien tayfasını beğendim sayıları az ama aklı başında adamlar , gslılarıda tek yumruk diye bir gurubu var onlarda alandaydı 30 40 kişi,
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Tinu, bak fotoğrafını çekmişim, aşağıya ekliyorum o ÇARŞI pankartını. Büyütebilirsen okursun.

bununla bizim yakından uzaktan alakamız olamaz biz zaten saat 9 da şişlide migrosun önünde toplantık burası sanırım tkp nin toplandığı yer dolmabahçede toplanıyordu tkp,

bir gerizekalı iş yapmış aklı sıra, orayı çeken kameralar vardır bulsunlar asanları,
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Bir 1 Mayıs Kutlaması’nın Ardından

Her şey güzel başlamıştı. Babamla birlikte Bakırköy’den ADD’nin otobüsüyle Dolmabahçe’ye gittik.Orada babamla ayrıldık.Ben Cumhuriyet Güçbirliği Adayları’nı destekleyen Cumhuriyet Güçbirliği Platformu,TGB,İP,Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği,Ulusal Sanatçılar Derneği ve diğer ulusal ve milli dernek ve sendikalar ile birlikte yürümek üzere onların arasındaki yerimi aldım. Babam da ADD bayrak ve pankartları ile yürümek üzere ADD grubunun içinde yer aldı. İnönü Stadı’nın yanında çok eğlenceli başladı yürüyüşümüz.TGBli gençler yaratıcılıklarını yarattıkları marşlarla herkese bir kez daha gösterdiler. Bu marşların sözlerini bilmeyenler için hazırladıkları marşların yazılı olduğu broşürleri dağıttılar ve bu şekilde herkesin marşlara katılması sağlandı.En çok atılan sloganlar, “Ne ABD,ne AB; Tam Bağımsız Türkiye”, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP Halka Hesap Verecek”, “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” idi…
TKP’liler de bu sene 1 Mayıs’a oldukça organize geldiler, ses düzenleri çok iyiydi.
Bu arada tam da İnönü Stadı’nın karşısına ÇARŞI grubunun Tayyip Erdoğan’a bol sinkaflı pankartı dikkat çekti ve bol bol fotoğrafları çekildi bu pankartın.

Meydana gelindi ve meydanda söylenilenlere göre 500-600 bin civarı insan bir arada 1 Mayıs’ı marşlarla kutlamaya başladı. Her şey güzel gidiyordu. Geçmiş 1 Mayıslarda hayatlarını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu ve her birinin tek tek adları okunduğunda “BURADA” diyerek yüzbinler haykırdı.
İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Belli ki 1 Mayıs Kutlamaları’nı BDP Taksim Mitingi’ne çevirmek isteyenler olmuş ve ne yazık ki bunu da başarmışlardı. Anons yapan kişi “Şimdi aranızdan 2 arkadaşımız sizlerin adına 1 Mayıs kutlamalarının açılış konuşmasını yapacaklar” dedi ve ardından tam 15 dakika bir kadın Kürtçe konuşma yapmaya başladı. Meydanda benim bulunduğum yerden rahatlıkla 15-20 bin kişiyi gözlemleme imkanım vardı.Herkes birbirine baktı.Durum anormaldi.Konuşulanlar anlaşılmıyordu.1 Mayıs madem ki halkların kardeşliğine vurgu yapılan bir platformdu o zaman bu ülkenin resmi dilinin tek başına kutlamalarda yeterli olması gerekirdi. Bugün eğer kürsüde 15 dakika Kürtçe konuşuluyorsa yarın Arapça, Çerkezce, Arnavutça, Boşnakça, Süryanice, Ermenice, Rumca ve daha bilmem kaç tane dilden kutlama yapılması talep edilmeyecek mi? O zaman ulusal devletin ne anlamı kalacak? O zaman 1 Mayıs’ta neden bir araya geliyoruz? O zaman nerede kaldı EZİLEN HALKLAR BİRLEŞİN felsefesinin temelini oluşturduğu 1 Mayıs Bayramı?

Bizler, özellikle Atatürkçü-Kemalist grup son derece rahatsız olmuştuk ki derken kürsüden bir kişi BDP ve herkesin bildiği diğer Kürtçü dernek ve federasyonlara destek konuşması yaptı. Emek-İş Sendikası, bizlerin içinden bir grup ve hatta TKPliler bu durumu ıslıklar ve düdüklerle protesto etti.

Bunlar belli ki provokasyon amaçlıydı.
Derken meydana en son Gezi Parkı’nın yanından DHF(Devrimci Halkların Konfederasyonu)pankartları ile bir grup “Kahrolsun Faşist Kemalist Diktatörlük” diyerek giriş yaptı ve tam da İşçi Partili, TGBli, Cumhuriyet Güç Birliği Platformlu bizlerin yanına bu sloganı atarak yerleşti. Amaç kesinlikle provokasyondu, kesinlikle kavga çıkarmaktı. Bereket içimizde bu olayları defalarca yaşamış ağabeylerimiz vardı. Hemen geldiler ve önce delikanlı TGBli gençleri ve sonra bizleri sakinleştirdiler ve “Arkadaşlar, sataşmalara ses çıkartmayın, meydanı terk ediyoruz”denildi. Son derece düzenli bir şekilde en az 6-7 bin kişi civarında olan grubumuz meydanı Türk bayraklarını inadına en tepeye kaldırarak terk ettik. Meydanı da BDP Taksim Mitingi’ni kutlayanlara bıraktık.

Muhtemelen televizyonlarda siz bu olayı izleyemeyeceksiniz, öğrenemeyeceksiniz. Çünkü memleket elden gitmiş, vatanın tüm kurumları işgal olmuş. Ve güya SOLCU olan, güya ANTİ EMPERYALİST olması gereken bir grup mevcut düzenin KEMALİST olduğunu ve hatta Faşist Diktatörlük olduğunu söyleyerek meydana girebiliyor.

Bir güzelim 1 Mayıs Kutlaması ne yazık ki içimizi böyle buruk bırakarak bizim için son buldu. Geride kalanlar ise Kardeş Türküler ve Grup Yorum konserleri ile <> sövmeye muhtemelen devam ettiler.

Hala ulusal devlet diyosun.. keşke herbirinden milyon milyon olsaydı türkiyedede Arapça, Çerkezce, Arnavutça, Boşnakça, Süryanice, Ermenice, Rumca'da kutlansaydı 1 mayıs.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

son iki yıldır farkındaysanız 1 mayıslar rahat bir biçimde kutlanıyor. bundan öncesinde ergenekon örgütü yüzünden rahat bir biçimde yapılamıyordu ve hep bir provokasyon meydana geliyordu neyseki normalleşiyoruz.

bununda bi yerinden damlıyo artık yerlere şakirt şakirt diye. akp gölü olucak paticik!
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Napolyonn said:

bununda bi yerinden damlıyo artık yerlere şakirt şakirt diye. akp gölü olucak paticik!

Ergenekon yüzünden savaş çıktı, ekmeği karneyle verdiler. Ne diyorsunuz siz...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas yazdıklarına kısmen katıldığım yerler var, ama ben ortak açıklamanın türkçe ve kürtçe olarak okunmasından rahatsız olmadım sonuçta bu ülkenin %30-40 kürtlerden oluşuyor, kürtçe okunması rahatsız etmemesi gerekir , kürtler nasıl türkçe okunmasından rahatsız olmuyorsa sende onların dilinden rahatsız olma bence, bunlar çok ufak ayrıntılar çok takılcak şeyler değil,

ama kalabalığın arasında bdp lilerin içinde öyle gruplar vardı ki bunlar daha önce de bahsettiğim gibi kürt faşistleriydi, nasıl her kürt pkklıdır diye düşünen türkler varsa, kürtlerin arasında da bütün türklere düşmanıymış gibi bakan tiplerde mevcut, zaten bütün taşkınlıkları abuk sabuk davranışları yapanda bu teröristler.

500 binden fazla insanın toplandığı bir alanda her türden insan olması gayet normal, sonuç olarak ufak tefek rahatsızlıklar dışında bence çok güzel bir kutlamaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Burda bile kürtlerin olmasında sakınca yok işçi bayramında kürt acıtasyonu yapmak (aponun resmini koydular Atatürk büstüne daha nolsun ) ve kürtçe konuşmak (ki orda çogu insan Türk diye degil konuyla alakası bile yok kürtlerin işçi bayramı bu nevroz degil) tamamen kışkırtma olsun da sataşalım da 1 mayıs sol bak tü kaka densin diye oldugunu anlayamamış.

Asıl solcular kürtleri savunur ama mantık çok farklı sizde.

Solcu = kürt/türk eşit hak arıyan solcu
Faşist = kürt/türk birbirine sataşan ırkçılar.

Dil din ırk farketmez sonuçta bir sataşma var ve bu bayramla alakası bile yok sadece lekeleme ıle alakalı.

Bundan şikayetçiyiz kürtlerden degil kürtlere pkk muamelesi yapmayın bızım şikayet ettigimiz tipler kışkırtan pkk yandaşları.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu artık görülmeli arkadaşlar, yıllardır Türkiye'de aksi gösterilmeye çalışıldı ve savunuldu, BDP ve çizgisinin sol ile solculukla en ufak bir ilgisi yoktur. MHP'nin 20 sene önceki halinden çok daha sağda FAŞİST bir partidir. Bu forumda da kısa süredir aranızdayım ama saflar ve kimin kim olduğu belli oluyor ve kafamda oturuyor yavaş yavaş. Cuce tipik BDPli, bildiğin Kürtçü faşist. Bir taraftan ulusal devlet olmayı sonuna kadar eleştirir ama Kürtlerin ulus olmasını günlerce burada savunur. Anlaşılan bu zamana kadar bu sayfalarda da ya çok ciddiye alınmadığından, ya da gerçekten hakkı ile kendisine karşılık verilmediğinden rahat rahat yazıyor. Bir kutlama düşünün, o kutlama 1 Mayıs Kutlaması. Ve o kutlamda keşke Arapça, Rumca ve ez cümle bilimum dillerde okunsa konuşmalar diyor. Kardeşim, o zaman bu dil bayramı olur, 1 Mayıs Kutlaması olmaz ki. Bu şekilde davranarak insanları birleştirmezsiniz, aksine bölersiniz. Bundan sonraki seneler de insanlar alternatif kutlamalar yapmak yolunu seçer. Üstelik de ulus devlet olmanın gereklerini bile kabul etmeyen ve sürekli HEP BİZİM DEDİĞİMİZ OLACAK, HEP SİZ TAVİZ VERECEKSİNİZ dayatması ile kesinlikle hoşgörü ve barış ortamı sağlanamaz.

Kürsüde Kürtçe konuşulmasından rahatsız olmayan arkadaşlar. Bu konuşmanın içeriği daha sonra Türkçe okunduğunda gördük ki " Devletin dağda soykırım yaptığı, akan kanın durdurulması" çağrısı yapılmış. Bu ap ayrı bir başlık altında günlerce konuşulacak bir konu. Ben buraya yazmayayım, yorumu siz yapın. Ama daha önce de dediğim gibi, ulus devletlerin tek dili olur. Ve tam da işte böyle durumlarda çıkar bunun nedeni işte, bu kadar insanın bir arada bulunduğu ortamda herkesin birbirini anlamasından daha önemli ne olabilir? 15 dakika boyunca anlamadığımız bir dilde bir kadın(ki kadının belinde sarı-kırmızı-yeşil kuşak var, bu ayrıntılar önemli)konuşuyor. Burada amaç belli ki BİRLİK değil, AYRILIK, AYRIŞMA.

Şimdilik bu kadar. Yapıcı fikirleri olanları dinlemek isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

cetintas yazdıklarına kısmen katıldığım yerler var, ama ben ortak açıklamanın türkçe ve kürtçe olarak okunmasından rahatsız olmadım sonuçta bu ülkenin %30-40 kürtlerden oluşuyor, kürtçe okunması rahatsız etmemesi gerekir , kürtler nasıl türkçe okunmasından rahatsız olmuyorsa sende onların dilinden rahatsız olma bence, bunlar çok ufak ayrıntılar çok takılcak şeyler değil,

Tinu haklı. Ayrıca BDP grubu alandaki en kalabalık gruplardan biriydi. Bunun yanında bir tek BDP grubunu Kürt sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz bir çok başka Kürt grubu da vardı.

Bunun yanında aponun resminin asılmaya çalışılmasına verilen tepkiyi anlıyorum da aynı tepki niye Dursun Karataş'ın asılan posterlerine verilmiyor onu anlamadım?

Bir çok insan gözlerine BDP'yi düşman olarak seçmiş çevresindeki olan bitenden haberi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğin kadarıyla kürtçe bilmiyorum ama kürsüde yapılan açıklamada ortak bildiri hem türkçe hemde kürtçe olarak okundu, türkçe versiyonunda da dağda soykarım vb. cümleler yoktu, açıkcası ben türkçe okunan ortak açıklamanın kürtçe olarak okunduğunu biliyorum senin dediğin gibi farklı bir şeyler söylendiyse kaynak nedir nerde yazıyor o konuşmanın türkçesi,

ayrıca diğer dillerde de okunsun o zaman gibi bir şey söylüyorsun ama o bahsettiğin diller bana göre ingilizce bilmek gibi ekstra bir şey yani o bahsettiğin dilleri ana dili olarak kullanan ne kadar insan var ki? ama kürtçe dili kullanan t.c vatandaşı çok fazla.

hayır niye takıyorsun bu dil olayına anlamıyorum ülkenin %30 u ingilizceyi ilk dil olarak konuşsa kimse umursamaz ama konuşulan kürtçe olunca bir rahatsızlık başlıyor, bırakın insanlar hangi dilde konuşmak istiyorlarsa konuşsun , sen türkçe konuş o kürtçe konuşsun bu tarz büyük mitinglerde kürtlerin ve türklerin beraber oldukları mitinglerde iki dil birden kullanılsın ne var bunda? yeri geldimi ingilizce - türkce sunumlar olmuyormu onun gibi düşün yani nedir bukadar rahatsızlık
Sosyal ağlarda paylaş

kimin ülkesinde ne konuşuyosunuz siz !!!11birbirbir ülkenin ismine bakın !!11birbirbir

edit :

üstteki ironimsi bi şey oldu da. bir ırkın ya da topluluğun istediği dili konuşmasını engellemek isteyip "demokrasi amaaa, ama ama chp, gandi kemal :)))" yapan insanları görünce çok seviniyorum lan.

bu tür konuları sert bi şekilde (çetinreyiz gibin) konuşan insanlar da bir oturup düşünsün " kimim ki ben başkasının konuşacağı dile karışıyorum" sonra gelsin isterse katliam yapsın bi' şey demeyecem, söz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...