Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gereksiz bir konu zati

pinkporing

Öne çıkan mesajlar

pinkporing said:

hazırdan yediğimi kim söyledi? olm bu mantaliteye de hayranım gelirim var yan gelirler asıl gelirler bilmem ne bilmem ne ne uğraşıcam,peder elindekini koruda çalışmayı boşver dio millet hala laga luga edio gidicem yeni zelandaya başvuru yapcam böle giderse beni ora paklar yada arjantin peru gibi

bide oha 30 yaşındaki adamı liseli moduna soktunuz lan yuh harbiden

Gözüm,gelirim var diyorsun,hazırdan yediğimi kim söylüyor diyorsun,çalışmıyorum diyorsun...

Böyle bir başlık attın,bu kadar dostumuz da ilgi göstermiş,kafa yormuş yazdıklarına, az birkaç cümle daha yaz da tam olarak anlayalım nasıl geçiniyorsun?Ona göre belki birkaç bir şey söyleriz...İstemiyorsan da söylemeyiz...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar simdi cepten yaziyorumda bistanbulda dogma buyume ticaret isi icindeydim ve butun isleri abilerim yuzunden babamin onayiyla sattim memleketimize tasindik,almanyadaki okulu 3.sinifta biraaktim 30 yasinda askerligi bitirdik ve o askerlik yuzunden fikriyatim cok degisti ,ayrica babam beni degil belkide ben babami kurtardim yaptigim yatirimlarla 100bine aldigim dukkan 4 sene once ikitellide simdi700 bin yatiyorsam mantikli bir yatistayim benim kizdigim nokta 50 yil calisipta bi baltaya sap olamayip biriktirdigi emekli parasini kefil oldugu arkadasina kaptiripta gelip bana nie calismion diyenleredir isyanim
Sosyal ağlarda paylaş

Anlaşılmıştır.Pingporing kardeşim,durumun harbiden ilginç ama 70 milyonluk memleketimde benzer hikayelere çok rastlanıyor.

Benden sana tavsiye,hazıra dağ dayanmaz.Bir şekilde en azından paranın bir kısmını mantıklı bir şekilde riske ederek bir düzen kurmaya çalış kendine.Yoksa zaten o etrafındaki "çalış" diyen eş-dost-akrabanın da aslında kaygıları ortaktır.Çok kızma onlara.Seni sevip de değer veren çoktur onların arasında.Bir de kendi yaptıkları hatalardan ders alıp sana tavsiyede de bulunanlar vardır.Sakin karşıla derim.Yoksa şu an ki yaşam şeklini de harbiden takdir ediyorum.

Üniversiteye girdiğimden beri hep çalıştım,hatta 38 yaşımda olmama rağmen emekliliğime 6 sene kadar kaldı(normalde benim yaşıtlarım 60 küsür yaşında falan emekli oluyor)çünkü 17 yaşımdayken sigortamı başlattım.Son 11 senedir hep başkalarının yanında ücretli olarak çalıştım ve gençliğimi,zaman zaman sağlığımı ve sıklıkla huzurumu kaybettim.Neticede 31 Ocak'ta Bursalı bir iş adamı tarafından işten çıkarıldım(Bursalı olmasına yaptığım vurgu ayrı bir konu).O gün karar verdim,bundan sonra başkasının yanında çalışmayacağım.Eşim kendi işini yapmaya çalışıyor yaklaşık 7 senedir.Onun işleri de çok kötü ama yine de onun işlerinin ucundan tutmaya karar verdim.İyi para kazandığımız dönemde bankaya attığımız bir miktar paramız var,başımızı sokacak evimiz var,ayağımızı yerden kesen bir arabamız var,bir de dünyalar tatlısı 7 yaşında kızımız var.Hee,yaklaşık 2 senedir part-time da olsa Türkçe-İngilizce yazılı ve sözlü tercümeler yapıyorum.Buradan fena sayılmayacak bir gelir elde ediyorum.
Ama yine de tabi ki hazırdan yemeye devam ediyoruz çünkü İstanbul'da okul çağında çocuğu olan bir ailenin harcamalarını şu an ki gelirimiz karşılamıyor.

Durum böyle olmasına rağmen yine de diyeceğim o ki insan elbette bir yerlerde çalışıp gereken maddi-manevi tecrübe ve birikime sahip olmalıdır.Ancak çalışmak asla amaç olmamalıdır,araç olmalıdır.Hep daha fazlasını istemek insanın karakteri ile ilgili bir şey.Ama bir eş,bir veya birkaç sağlıklı çocuk,yazın insanca aile ile birlikte geçirilebilecek 1 hafta-10 günlük adam gibi bir tatil,namerde muhtaç olmayacak bir yaşam...Bence hayatın anlamı budur...

Son söz:Becerebildiğin kadar bu şekilde gez-toz-harca-yaşa kardeşim...Ama yine de elindeki paranın yitip gitmesini bekleme.En azından bir miktarı ile bir şeyler yapmaya çalış.Öyle Yeni Zellanda'ya,Kanada'ya,Avustralya'ya gitmek çözüm değil.Sadece ve sadece top dolaştırmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Anlaşılmıştır.Pingporing kardeşim,durumun harbiden ilginç ama 70 milyonluk memleketimde benzer hikayelere çok rastlanıyor.

Benden sana tavsiye,hazıra dağ dayanmaz.Bir şekilde en azından paranın bir kısmını mantıklı bir şekilde riske ederek bir düzen kurmaya çalış kendine.Yoksa zaten o etrafındaki "çalış" diyen eş-dost-akrabanın da aslında kaygıları ortaktır.Çok kızma onlara.Seni sevip de değer veren çoktur onların arasında.Bir de kendi yaptıkları hatalardan ders alıp sana tavsiyede de bulunanlar vardır.Sakin karşıla derim.Yoksa şu an ki yaşam şeklini de harbiden takdir ediyorum.

Üniversiteye girdiğimden beri hep çalıştım,hatta 38 yaşımda olmama rağmen emekliliğime 6 sene kadar kaldı(normalde benim yaşıtlarım 60 küsür yaşında falan emekli oluyor)çünkü 17 yaşımdayken sigortamı başlattım.Son 11 senedir hep başkalarının yanında ücretli olarak çalıştım ve gençliğimi,zaman zaman sağlığımı ve sıklıkla huzurumu kaybettim.Neticede 31 Ocak'ta Bursalı bir iş adamı tarafından işten çıkarıldım(Bursalı olmasına yaptığım vurgu ayrı bir konu).O gün karar verdim,bundan sonra başkasının yanında çalışmayacağım.Eşim kendi işini yapmaya çalışıyor yaklaşık 7 senedir.Onun işleri de çok kötü ama yine de onun işlerinin ucundan tutmaya karar verdim.İyi para kazandığımız dönemde bankaya attığımız bir miktar paramız var,başımızı sokacak evimiz var,ayağımızı yerden kesen bir arabamız var,bir de dünyalar tatlısı 7 yaşında kızımız var.Hee,yaklaşık 2 senedir part-time da olsa Türkçe-İngilizce yazılı ve sözlü tercümeler yapıyorum.Buradan fena sayılmayacak bir gelir elde ediyorum.
Ama yine de tabi ki hazırdan yemeye devam ediyoruz çünkü İstanbul'da okul çağında çocuğu olan bir ailenin harcamalarını şu an ki gelirimiz karşılamıyor.

Durum böyle olmasına rağmen yine de diyeceğim o ki insan elbette bir yerlerde çalışıp gereken maddi-manevi tecrübe ve birikime sahip olmalıdır.Ancak çalışmak asla amaç olmamalıdır,araç olmalıdır.Hep daha fazlasını istemek insanın karakteri ile ilgili bir şey.Ama bir eş,bir veya birkaç sağlıklı çocuk,yazın insanca aile ile birlikte geçirilebilecek 1 hafta-10 günlük adam gibi bir tatil,namerde muhtaç olmayacak bir yaşam...Bence hayatın anlamı budur...

Son söz:Becerebildiğin kadar bu şekilde gez-toz-harca-yaşa kardeşim...Ama yine de elindeki paranın yitip gitmesini bekleme.En azından bir miktarı ile bir şeyler yapmaya çalış.Öyle Yeni Zellanda'ya,Kanada'ya,Avustralya'ya gitmek çözüm değil.Sadece ve sadece top dolaştırmaktır.

(tu)rep
Sosyal ağlarda paylaş

sözün özü arkadaşlar babamında her zaman dediği bir laf var arkadaşlar ;desinlere iş yapma oğlum der,bu hayatta hep bana birşeylerle böbürlenenler havalananların sonunu gördüğümde sevinmedim halime şükrettim her zaman,aile ziyaretlerinde o kadar mal mülke niye forda biniyosun bak ben avensis aldım bak ben e 270 aldım cart curt muhabbetleri edipte şimdi bulaşık yıkayan insanları biliyorum ne oldum demeyipte ne olacağım demeyi çok iyi biliyorum,ayrıca yardım et ıvır zıvır diyenler var,bunları yapmadığımı nerden çıkartıyorsun?iyilik her yerde söylenmez dostum,
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:
Sonra birilerine yardım et hayır işi falan yap . Şimdi yapıyorum diye geri gelme buraya edıyosan calıs daha cok et işte .

pinkporing said:

,ayrıca yardım et ıvır zıvır diyenler var,bunları yapmadığımı nerden çıkartıyorsun?iyilik her yerde söylenmez dostum,

okumadan cevap yazmak. Herif harbi tembel beyler bırakın kendi haline.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...