Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ÖSYM başkanıda kopyacıysa biz napalım

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Çamur atmak kolay abicim. Elle tutulur fikir ve düşüncelerden çok önyargıdan ibaret şeyler.

İTÜ'de sınavı tek iptal olan hoca da o değil, tek akademisyen de o değildir sanırım Türkiye'de. İtirazın haklı görülürse komisyon eder sınavı iptal, tüm komisyon mu Fetullahçı oluyo şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Çamur atmak kolay abicim. Elle tutulur fikir ve düşüncelerden çok önyargıdan ibaret şeyler.

İTÜ'de sınavı tek iptal olan hoca da o değil, tek akademisyen de o değildir sanırım Türkiye'de. İtirazın haklı görülürse komisyon eder sınavı iptal, tüm komisyon mu Fetullahçı oluyo şimdi

bu adam senin baban mı veya akraban mı bunca sayfadır bu derece savunuyorsun adamı?
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Adam Muhammed Ali Şahin Beyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

balon said:

bu adam senin baban mı veya akraban mı bunca sayfadır bu derece savunuyorsun adamı?

Yoo, tanıyorum nasıl bir adam olduğunu. Bilim dünyasındaki yerini de biliyorum, tekstil dünyasına emeklerini de her tekstilci gibi biliyorum. Hata yapıp yapmadını bilemem, bana pek inandırıcı gelmiyor hata yaptığı çoğu konuda. Bu son konu için de daha dikkatli olabilirmiş söylenilenlere göre gibi geliyor. Bunun dışında medyayı da az çok tanıyorum, bir karalama kampanyasının olduğunun da farkındayım. E rahatsız ediyor bu da. Elbette ki eleştiriler ve iddaalar varsa araştıran bir kurum bunu da var, yargı. Onların sonucunda da bu adamla ilgili konular hakkında net bir fikir belirtebilirim. Önceden ihtimaller dahilinde konuşmayı başkaları yapabilir, pek hoş karşılamıyorum ve etik bulmuyorum. Sadece bu adam için de değil, herhangi bir x kişisi için de aynı şeyleri düşünürüm.
Sosyal ağlarda paylaş

HAHAHAHAHA

adam savciya ifade verirken "ne yapak kanka, iptal edekmi sinavi" demis utanmadan, savcidan fikri istemis

OSYM baskani kendi yaptigi sinavi ne zaman iptal etmesi gerektigini baskalarina soruyor artik, hemde savciya soruyor ya lol, benim gidip muhtara abi sacimi kestiriyimmi, belediye baskanina "yemekte ne yiyim bugun" diye sormam gibi bisi ya

rezil herifler
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında ösym götümü yeeee diye şarkılar yapıldı,hakaretler edildi,herkes beğenmiyodu sistemi ama anlıyorum ki adamlar yapabıleceklerinin en iyisini yapmışlar ztn. Akp'nin ösym'nin içine girmesiyle

Kaç kere sınavlar değişti öğrencileri dershanelere mahkum olmaktan kurtarıcaz denildi ama yapılan herşeyde biraz daha batıldı. Kopya olaylarıylada battık resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

HAHAHAHAHA

adam savciya ifade verirken "ne yapak kanka, iptal edekmi sinavi" demis utanmadan, savcidan fikri istemis

OSYM baskani kendi yaptigi sinavi ne zaman iptal etmesi gerektigini baskalarina soruyor artik, hemde savciya soruyor ya lol, benim gidip muhtara abi sacimi kestiriyimmi, belediye baskanina "yemekte ne yiyim bugun" diye sormam gibi bisi ya

rezil herifler

yabanci makalelerin cevirisini bile ogrencilere yaptirip sonra kendi adiyla dergide yayinlatan adamdan ne bekliyosun ki

zaten hepsi boyle, maklube kontenjanindan giriyolar her biyere, bi tane adam gibi isini yapan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

"faith altayli" said:

Birisi şu Ali Demir’i kurtarsın

ÖSYM özerk bir kurum haline getirilmişti.
Kendi işini kendi görsün, bağımsız hareket etsin diye.
Ama bağımsız olup bağımsız hareket edebilmek bir cesaret, bir bilgi, bir birikim işidir. Zaten o cesaret, bilgi ve birikimden gelir.
ÖSYM Başkanı Ali Demir’de ise anladığım kadarıyla bunlardan hiçbiri yok.
Savcıya soruyor, “İptal gerekir mi?” diye.
Yahu savcının işi başka, senin işin başka be adam.
Sen gerekiyorsa iptal edersin, savcı soruşturmasını sürdürür.
1999’da Polis Akademisi sınavının sorularının benzerleri bir dershanede bulununca sınav iptal edilmişti. Soruşturması yıllarca sürdü.
Yine aynı yıl ÖSS iptal edilmiş, yenisi yapılmıştı. Davası yıllarca sürdü. Hâlâ sürüyor.
Hadi onlar eski.
Yahu 10 ay önce KPSS iptal edildi. Yenisi yapıldı. Savcılık soruşturması hâlâ devam ediyor.
O başka iş, soruşturma başka iş.
Ama Ali Demir bütün yetersizliğiyle siyasetin alacağı kararı bekliyor.
Ona “İptal et” diyecekler, edecek. Veya “Etme” diyecekler, etmeyecek.
Öyle bekliyor.
Allah aşkına böyle birinden ne kuruma fayda gelir, ne memlekete.
Alın adamı o görevden, başarıyla yaptığı öğretim üyeliğine geri dönsün.
Ona da yazık, bu milletin çocuklarına da!

Fatura METEKSAN’a çıkar
YGS ve ardından gelen LYS skandallarıyla ilgili yapılan açıklamalardan anladığım şu:
Bu işin faturasını METEKSAN’a kesmeye hazırlanıyorlar.
Ne de olsa yılda 500 milyon TL’yi bulan bir pasta var.
Bunu da “uygun” birilerine yedirmek lazım.
Şimdi bütün hata METEKSAN’a yüklenecek. Olaylar kapatılacak ve önümüzdeki yıl yeni bir matbaayla anlaşılacak.
Sanki bu sınavlara bunca yıldır başarıyla hizmet veren METEKSAN değilmiş gibi. ÖSYM kendi yetersizliğinin faturasını METEKSAN’a kesmiyormuş gibi.
Bakın izleyin, göreceksiniz.
METEKSAN’dan alınacak iş kimlere verilecek.
Demişti dersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Kaç kere sınavlar değişti öğrencileri dershanelere mahkum olmaktan kurtarıcaz denildi ama yapılan herşeyde biraz daha batıldı. Kopya olaylarıylada battık resmen.

abi dersane gibi nakit para basan bir çarkı kapatırlar mı hiç

hiç başka dersanenin gitmediği, ücra ilçelere, karsız olsa bile fem götürüyorlar ki nefer yetiştirilebilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...