Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"şiddeti kadın istiyor" (muş)

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

"birçok" akademik bir değer mi oluyor şimdi ? Nerde araştırma ? Hani toplumun şu kesimlerinden şu kadar insanla konuştuk, şu testleri yaptık bu soruları sorduk şöyle bir coğrafi profil çıkardık falan?

belki mağduriyeti kullanan bu kadınlar daha çocuk yaştayken babasından veya abisinden bizzat şiddet görmüş veya annesine uygulanan şiddete tanıklık etmiştir ?

Ayrıca
said:
“Ailenin Korunması Sempozyumu”nda konuşan Prof. Dr. Oğuz Berksun, kadınların erkeklerin üzerine ‘’fazlasıyla gittiğini’’ ve eninde sonunda istediklerini yaptırdıklarını savundu.

nasıl bi bahane lan bu. Eşin üzerine çok geliyorsa, dırdırı bitmiyorsa, devamlı sızlanıyorsa verirsin dilekçeyi açarsın boşanma davasını ve işin şiddet boyutuna gelmesini çok önceden önlersin. Bahane mi bu kadını dövmek için ?
Sosyal ağlarda paylaş

kadın erkek eşittir saçmalığını kim bu seviyede yorumlamışsa ilk, geçmişe gidip tartaklayarak komaya sokmak istiyorum.

kadın ve erkek insan oldukları için eşit haklara sahiptir vs. ama eşit davranışlar gösterecek, eşit psikolojilere sahip, eşit fiziksel yetilere sahip yani aynılaşmış, yani 100% eşit değillerdir.

bu durum bir tarafın diğerine üstün olduğu anlamına da gelmez. sadece farklı oldukları anlamına gelir.

eşitleşip erkekleşmek de ayrı bi komedi haliyle.
erkeğin olmayacak yönleri derken ne yapıyor rusa mı gidiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
Eşin üzerine çok geliyorsa, dırdırı bitmiyorsa, devamlı sızlanıyorsa verirsin dilekçeyi açarsın boşanma davasını ve işin şiddet boyutuna gelmesini çok önceden önlersin.

bekara karı boşamak..

imzayi atmadan once 2 rekat medeni hukuk okumanizi oneriyorum sdf.

sora omur boyu imzadan uzak kalabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

zamanında adamın teki fişle priz eşit değildir demiştide toplum linç etmişti. ordada öyle bişey diyodu.

oy

anaokulundan başlamak lazım diyorum ben, devlet kademesinde bi yer edineyim ben yapıcam inşallah. o zaman bu gibi durumlar yaşamayacağız. anaokulundan itibaren 10sene zorunlu "okuduğunu anlama" dersleri verilecek.

o adam "kadınların bazısı kartala özenen papağan durumuna düşmüşlerdir" de diyip birinin diğerinden üstün olduğunu da savunuyordu. anlayabildik mi bu sefer? kartal>papağan

halbuki kadın ile erkek aynı düzlemde değiller ki karşılaştırasın. yasalar karşısında eşit ama kıyaslamak için farklı uygun olmayan canlılar. üstünlüklerini genel bir parametreye bağlamak imkansız.

said:
imzayi atmadan once 2 rekat medeni hukuk okumanizi oneriyorum sdf.

sora omur boyu imzadan uzak kalabilirsiniz.

abi çok yakından arkadaşların yaşadıklarına tanık oldum. cidden durum budur. biraz bilgilenin, o olaylarda pozitif ayrımcılığın da kralını görün. sonra metsubushi öğrenmeye başlayın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadınlarla erkeklerin eşit haklara sahip olmadığını düşünen yok aslında. Yasalar ve kurallar herkes için var, kadın ve erkek. Bunu aşalı yıllar oldu tahminim %95'lik bi kesim için.

Gel gelelim, feminist tayfanın kabul edemediği, etmek istemediği şey bunun dışındaki eşitlik/eşitsizlik konusu.

Güç farkı, psikolojik fark, bedensel fark, ilgi alanları farkı, hede hödö, bunlar fark yaratır.

Kadınlar genelde estetik yönü olan konularda daha başarılıdır misal. Bunun yanında başarılı kaç tane kadın makine mühendisi gösterebilirsiniz? Kadınlar inşaat işçisi olabilir mi? Çok az sayıdaki örnekler dışında, kadınlar ağır psikolojik şartlar altında sorunsuz işlemesi gereken bi mekanizmaya parça olarak seçilebilirler mi güvenle?

Bunların yanında aynı şekilde erkeklerin geride olduğu durumlar yok mu, var.

Aslında şöyle bi durum;

http://dl.dropbox.com/u/18366514/asdfg.jpg

İki cinsin alanları değişiyor, ama ortadan bi çizgi çektiğinde eşit bi duruma yakınsıyorsun toplamda.

Ama feminist kafaya bakarsan, kadınların çizgisi hiç geriye gitmez, ya düz durur ya ileridedir. Öyle birşey de yok ne yazık ki, doğaya aykırı zaten.

Bu ülkede pozitif ayrımcılık yapmaya çalıştığında "bizi küçük görüyorlar korumak isteyerek bizi eziyorlar" diyen, sonra "kurallar kadınlara karşı eşit değil erkeklerin lehine hep" diyenler aynı kişiler lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

abi dediklerinin nesinde haklılık payı var açıklar mısın?

e beni zorladı diye gidip işkence yapayım haklı olayım.
özellikle kendinden güçsüz insanlara vurmayı, darp etmeyi hiçbirşey açıklamaz yani.

bunlar da amma çoğaldı ya. bunların bu cüreti nerden geliyor anlamış değilim. rezalet. yok dekolte giyerse tecavüz caiz yok şiddeti istiyorlar hey allahım ya.

Katılıyorum ama şu yöndende bakmak lazım, ben kadınım zaten zayıfımdur bu kisve altında adamın kafasının içine edeyim derseniz, etkiye tepki olarak böyle bir durumla karşılaşmak olası. Hatalı ve olmamalı ama oluyor işte.

Esas sorun olmamış iki insan birlikteliğindne meydan gelen çarpıklıklar hepsi başda birşey değil.

Bir sokak köepeğinide duvara sıkıştırırsanız sizi ısırır savunma maksatlı.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
Eşin üzerine çok geliyorsa, dırdırı bitmiyorsa, devamlı sızlanıyorsa verirsin dilekçeyi açarsın boşanma davasını ve işin şiddet boyutuna gelmesini çok önceden önlersin.

bekara karı boşamak..

ne koydun la kafana.

karı değil la oküz bayan bayan. biraz centilmen ol.
Sosyal ağlarda paylaş

ne tedavisi yahu. sinirine hakim olamayanlar evrimin kanıtıdır bence.
insan neanderthal arası kayıp halka.
sadece "dövücüüm abi"ler değil, sinirlenip yakıp yıkanlar, bişileri kıranlar vs.
bunlara sarhoşluğun arkasına sığınıp saldıran tipleri de eklemek lazım -evrime göre daha gerideler tabii bunlar-

sanki kimse sinirlenmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...