Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

30 yaşında askere çağırdılar, WTF?

Ghostcrawler

Öne çıkan mesajlar

Ulan cüce.Hala daha karşımda konuşmaya devam mı ediyorsun sen?Ben sana anayasamızdaki "TÜRK vatandaşı kime denir?"den hareketle ve TÜRKLÜK tanımı ile cevap veriyorum.Senin kadar bende biliyorum İngiltere'deki,Amerika'daki adamın İngilizce ne cevap verdiğini...Ama bizim burada herhangi biri konuşurken İNGİLTERELİ mi diyor, (AMERİKALI istisna çünkü ilginç şekilde zaten Amerika ülkesinden olan kişiye harbiden de AMERİKALI deniyor),İSPANYALI mı deniyor, ALMANYALI mı deniyor, İTALYALI mı deniyor? TÜRKİYE'den konuşulurken neden TÜRKİYELİ deniyor?Nedenini ben biliyorum, sen de biliyorsun...Demagoji yapma yavrum.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

çetin abi, adam bulgaristan vatandaşı olarak 12 ay askerlik yapmış zaten. bi de türk devleti istiyor 15 ay. sıkıntı bu.

Anladım gözüm.Ben de yazdım ya zaten,arkadaşımız ilgili kanunu yazmış,ben de açtım baktım,gerçekten de doğru,normal şartlarda eğer arkadaşın bahsettiği kişi belgelerini askerlik şubesine eksiksiz vermişse bu arkadaş askerlik yapmaz.Hee,şu da olabilir,belgelerden birini kaybetmiş olabilirler,burası Türkiye olabilir ama o durumda da eğer adam bu evrakları yeniden gösterebilirse yine askerlik yapmaz.Yukarıda da yazdım canım bunları.Farklı bir şey söylemiyorum ki.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Ulan cüce.Hala daha karşımda konuşmaya devam mı ediyorsun sen?Ben sana anayasamızdaki "TÜRK vatandaşı kime denir?"den hareketle ve TÜRKLÜK tanımı ile cevap veriyorum.Senin kadar bende biliyorum İngiltere'deki,Amerika'daki adamın İngilizce ne cevap verdiğini...Ama bizim burada herhangi biri konuşurken İNGİLTERELİ mi diyor, (AMERİKALI istisna çünkü ilginç şekilde zaten Amerika ülkesinden olan kişiye harbiden de AMERİKALI deniyor),İSPANYALI mı deniyor, ALMANYALI mı deniyor, İTALYALI mı deniyor? TÜRKİYE'den konuşulurken neden TÜRKİYELİ deniyor?Nedenini ben biliyorum, sen de biliyorsun...Demagoji yapma yavrum.

e nedenini bend ebiliyorum sende biliosun.

Nedenin haklı olduğunu bende biliyorum sende biliyosun, ama kaldıramıyosun doğru olanı yapmayı.

ha bak bu neden onu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan demagog...Türkiye'de Kürdüm,Lazım,Çerkezim,Abazım,Arabım,vs. diyene sen TÜRKsün mü deniyor?TÜRKİYELİ ne demek? Ama tabi ki bu topraklarda yaşayan insanların genel adı TÜRK. Tıpkı Fransa'da Korsikalıların, Bretonların BİZ FRANSALIYIZ diyemeyecekleri gibi.Yerse desinler bakalım Fransa'da,ne yapıyor Fransız hukuku onlara?

Ayrıca seni yeniden VATANDAŞLIK BİLGİSİ dersi okumaya göndermek lazım da elimde yetki yok anasını satayım.İrlandalı,Hintli millet isimleri.Senin gibilerin asıl amaçları olmayan bir milletin olduğu kabulünü yaptırmak,KÜRT diye bir millet yok koçum,toramanım.Tabi Türk demek işinize gelmiyor,şimdilik KÜRDİSTAN'ı da ilan ettirmiyorlar bari biz de TÜRKİYELİ diyelim hesabı...

Öpme beni, öperim seni....
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE kardeşim.Bu söylediğin olmaz,Türkiye vatandaşı ne demek.Öbür PKK-BDP sempatizanı üyeye yazdıklarım aynen bu durum için de geçerli.Başka ülkelerde vatandaşları Fransız,İtalyan,Alman oluyor da biz de Türk denmesi neden bu kadar olay oluyor(nedenini biliyorum da,neyse)?FRANSA,İTALYA,ALMANYA VATANDAŞI denmiyor o ülkelerde ki biz niye TÜRKİYE VATANDAŞI diyelim?Ne kadar amacından saptırılmaya çalışılırsa çalışsın ve ne kadar milyon sefer anlatıldıysa anlatılsın, milyon + birinci sefer de ben söyleyeyim; bizim anayasamızda bahsedilen TÜRKlük tanımı,IRK kastedilen,tarif edilen bir tanım değildir.

Garantisi Mustafa Kemal Atatürk'tür.
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka,sen çık yavrum aradan,ben Atatürk'ü birisi eleştiriyor mu yazdım;?Sen önce adam gibi forumda yazan her insana saygı duyduğunu göster ve tüm yazılanları baştan sona oku.Ondan sonra benim neyi niçin yazdığımı anla ve hala bana yazacak bir şeyin varsa otur yaz.
Saygılı ol,saygılı olayım.
Sana mı soracağım dışarı çıkıp hava alıp almamayı?
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

ahahaha ben kendimi kassam bu moda giremem ciddi söylüyorum o açıdan seni tebrik etmek istiyorum. şimdi tartışmaya devam edebilirsiniz. çekildim

Senin gibi adamlar araya girip,lafı bir tarafından anlayıp bana ahkam kessinler diye,saygısızlık yapsınlar diye yazmıyorum.Seni ya da senin gibileri eğlendirmek için hiç yazmıyorum.

Sen kendini kassan ne olur,kasmasan ne olur?

Çekilirsin tabi,çekilmesen ne diyeceksin sanki?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

al işte gene başladık. şunları söylemeseniz güzelce tartışsanız olmuyor mu? ciddiye almak istiyorum yazdıklarını, büyük kısmını haklı da buluyorum bu konuda ama şunu yaptığında adeta bi inci sözlük yazarı havası katıyorsun kendine.

Kardeşim benim.Ciddi yazıyorum,gördüğüm muameleye bak,ne diyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bir mevzu daha var beyler çetin abimizin herkes ona yüklenirken hala hepiniz hatalısınız bir ben haklıyım demesi nasıl?

Ben bin kere dedim bunu adamla aynı görüşteyim bir çok hususta ama adabı ve agresifligi baya bozuyor bizi hatta yanlış temsil ediyor bizim düşüncelerimizi dedim ama dedim dedim dinletemedim.

Abi cidden bu kadar kişi yanılıyor olamaz fazla agresif ve bilmiş yazıyorsun burası internet ben sana uçan hollandalıdan yazıyorum desem sen inanmak zorundasın bu kadar fazla bilmişlik burda sökmez bari bunu bil normal hayat konuşmasına benzemez burası.

Şimdi cidden insanları 2 dakika takip et bir bak bakalım racon neymiş sen yokken insanlar nasıl konuşuyormuş bu forumda ondan sonra gel bari yaz ama boyle senın karşıtında senın tarafında sana karşı gelirken senın hayır siz bilmiyorsunuz birtek ben bilirim ben saksı degilim once bana sorucaksınız ben türkiyeye pop muzigi getiren adamım diye bagırman komik duruyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...