Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şerefsiz bir doktor ve onun yancısı eczacı

mokoko

Öne çıkan mesajlar

inc wot

biraz once ananem aradı. (ananem dedem ve dayım silivride yaşıyolar) geçen gun aile doktoru başladıktan sora gitmesi gereken doktora ilaçlarını yeniletmek için gitmiş. gittiğinde kendi doktorunun izne çıktığını ona başka bi doktorun bakıcağını soylemişler. doktor bakmıs işte neye bakıcaksa tamam teyze sen hiç ugrasma ben senin evine kadar getiricem ilaçlarını sen hiç yorulma demiş. ananemde tabiki çok mutlu olmus doğal olarak aklına bole şerefsizlerin neler yapabilcekleri gelmemiş tabi. neyse 1 2 3 gun geçtikten sora ses seda yok adamdan. aramış doktoru doktorda adresi istemiş ve ilaçları bugun yollicağını solemiş. ilaçlra geldiğinden gelen ilaçların alması gereken ilaçlarla alakasız olduğunu gorup tanıdık bi eczacıya nedir bu olay diye sormaya gitmişler dayımla beraber. eczacıda bilgisayarda biraz bakındıktan sora ananemin ve dayımın adına hiç kullanmadıkları ilaçlardan 5er 6şar tane adlarına yazıldığını gormusler. kısaca bu şerefsiz herif bi eczacıyla anlaşmış ve bole yaşlı kolay kandırabilceği insanların adına bisuru ilaç yazdırıp hiçhaberleri olmadan aldıktan sora satıyo. bunu gordukten sora doktora gidiyolar dayım ve ananem bu oç doktorun dediği ise resmen taşşak geçer gibi. o ilaçlar torbadan dusmus ondan gelmemiş size. neyse şikayet falan edilicek bu adam ama muhtemelen hiçbi yaptırım olmicaktır bole şerefsizlere. lan ulkenin doktorlarıda boleyse bitmişiz resmen ya...

bunuda duyduktan sora heryere yaymaya çalışıcam ki bole şerefsizlere birazda olsa dikkat etsin insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

umarım dediğin gibi olur. ağzına etsinler o ikisinin. kimbilir daha kimleri dolandırdılar bole... bide eğer farketmezsen 2 yıl boyunca o yazdıkları ilaçları surekli olarak alabiliolarmıs adın ustunden.

Ya günlük'de az önce yazdım, üstüne bu topik tam sarstı cidden doktorlara güvenimi. Orda da söyledim, bizde doktorluk mesleğine bakış "olm doktor ol muayenehane açarsın parayı kırarsın" şeklinde senelerdir. Şimdi muayenehaneleri kapatan doktorlar da işte bu şekilde dolandırıcılık yapmaya yöneliyor. Türk doktorlarının büyük bi kısmında meslek etiği falan yok.

Ama emin ol yancı eczacı ile birlikte baya yamulacaklar, eğer şikayet edildiyse gerekli yerlere. Çünkü daha önce benzer 1-2 olay duydum, bayaa sıçıyorlar yapanın ağzına. Devleti dolandırıyor bir, e ilaç aldığı kişinin aylığından da bi miktar kesinti oluyor ilaç başına. Onu da dolandırmış oluyor. Kişinin evraklarını kötüye kullanıyor birde. Üzülecekleri açık.
Sosyal ağlarda paylaş

böyle saçma sistem mi olur, geçen gün hastaydım rapor aldım.rektörlük aile hekimliğinin raporunu saymıyormuş.
''ee işte sağlık bakanlığı,ben mi değiştirdim sistemi?'' desem de, olan oldu sınavdan kaldım, diğerinden 100 de alsam kaldım yani seneye.

demekki bi nezle olsak en az 10-15 tl gidicek hastaheneye gidip gelişimiz
Sosyal ağlarda paylaş

ilk önce direkt istanbul tabipler odası arayıp şikayette bulun, onlarda zaten senden dilekçe vs. isteyeceklerdir.

şimdi aktım istanul tabiplerin silivri ofisi varmıs

silivri ofis:

Alibey Mah. Aziz Sk. Gülsor Pasajı No:51 K:2 Silivri

TEL: 0212 727 88 50

Tabip Odası temsilcisi Dr. Fethi BOZÇALI (GSM: 0532 473 58 82 )

----------------

merkez büro : İstanbul Tabip Odası
Türkocağı Cad.No:17,
Kat 2-3 Cağaloğlu 34440 İstanbul

Tel: (0 212) 514 02 92 - 3

-----------
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

ilk önce direkt istanbul tabipler odası arayıp şikayette bulun, onlarda zaten senden dilekçe vs. isteyeceklerdir.

şimdi aktım istanul tabiplerin silivri ofisi varmıs

silivri ofis:

Alibey Mah. Aziz Sk. Gülsor Pasajı No:51 K:2 Silivri

TEL: 0212 727 88 50

Tabip Odası temsilcisi Dr. Fethi BOZÇALI (GSM: 0532 473 58 82 )

----------------

merkez büro : İstanbul Tabip Odası
Türkocağı Cad.No:17,
Kat 2-3 Cağaloğlu 34440 İstanbul

Tel: (0 212) 514 02 92 - 3

-----------

bilgiler için saol ztn gerekli butun şikayetler yapılcak. bin tane tanıdık var silivride gotunden kan alıcaz o 2 şerefsizin. dedem baya sinirlenmiş butun tanıdıklara haber vermiş ne gerekiosa yapılcak.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:
lan ulkenin doktorlarıda boleyse bitmişiz resmen ya...

ülkenin doktorları böyleydi zaten. bir sürü çıkarcı doktor var piyasada, birçok kişi de zengin olmak için doktor oluyor.

bunu "doktorlar da böyleyse biz o zaman yanmışız" kıvamına sokmana anlam veremedim.
doktorların öyle ahım şahım bir özelliği yok ki, esas hukuk sistemi önemli, ona bakacaksın.

akp'nin başta olduğu müddetçe bu tip doktorlara daha iyi para kırma yöntemleri çıkar oldu.
şerefiyle işini yapanlar hep zora düşüyor, sistem açıklarını değerlendirenler köşe oluyor.
akp'nin çıkardığı yeni yasalar da hep bu yönde götürüyor işi.

o yüzden aslında dürüst doktorlar da var da,
sen sadece hile yapanları görüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

SGK'ya bildirmeyi unutmayın. SGK eczacı ve doktorları kıskaca almak için gözlerini dört açmış bekliyor. Oldukça başları ağrır. Reçetelerin arkasının imzalanması lazım. SGK reçeteleri ister arkasındaki imzaları size sorar flan filan. Ama arkasını sakın bırakmayın bu işin bir eczacı olarak o meslektaşım olan aciz yaratığın (yada yanında çalışan kalfanın) canının yanması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...