Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

güzel mi bu oyun

Suark

Öne çıkan mesajlar

Quiternoob said:

görünmez duvardan kastınız nedir, açık gibi gözüken bir yerde geçişi engeleyen bir bariyer olması mı yoksa mecazi bir anlamı mı var? birincisi ise, evet bir sürü var. kara kurum kraterin etrafı mesela

bundan kastim ornegin az once, level 20 zoneunda bir kaya var kayanin yarisina kadar cikiyorum, ancak hani ust tarafi daha kolay olmasina ragmen cikilmiyor cunku orada bir gorunmez duvar misali bir sey var, hani wow daki gibi degil, sanki belli bir hattan sonrasi gorunmeyen bir seyle kapanmis gibi igrenc bir sey, yoldan yuruyorsun ustteki bayira cikacaksin mumkun degil cikamiyorsun ama cok sacma bu.

rahatsiz eden oyun dinamiklerini etkilemeyen kozmetik bir sey gibi ama degil aslinda. daha bastan kisitliyor oyun mmorpg dogasini.

ayrica tum downloadlar bitti acikcasi aoc o melee sistemiile cok sey kayip etti cunku bu kadar manasiz bir sistem yok, sistem casterlarda islemiyor zatem, melee isen direk 1-0 yenik basliyorsun oyuna, zevklimi gorselleri zevkli kelle bok pusur kopariyorsun ama ne gerek varki bu sacma sisteme ?

9 tusuna bas sonra 2 + 3 tuslarina sirasi ile bas ?? neden ki ? savas esnasinda hem 9 a hem digerlerine basmak kolaymi ki ? ya da casterda neden yok bu ?

aoc basarisiz olmaya mahkum oyunlardan birisi, en kotu f2p olur yakinda o zaman denersiniz , cok guzel grafikleri sesleri muzikleri ama o sacma skill sistemi yokmu oyunu bence mahvetti.

oyunun dustugu durumda ortada zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

@Kanuni:

Birincisi melee sistem oldukca başarılı.Başka hiçbir oyunda bu tip melee sistem yok.Casterın combo yapması kadar gereksiz birşey olamazdı.Castera 2 vurdun mu yere düşüyor,birde adamlar combo yapmakla uğraşsalardı, ozaman oyun fail olurdu.Spell muhabbetine diyecek laf yok.Spelee kalkmak riskli,kalkınca dehşet verici.Sen çok önceleri oynamışssın.Oyunda caster sınıflar artık stam pot kullanamıyor.Bu sayede hopbidi sağa,hopbala sola koşuşturamıyor.
Oyundaki combat sistemi okadar mükemmelki,üzerindeki zırhın en muhtşemi olsun,elindeki silahın en süperi olsun,combo skib ve rakibin etrafında dönmesini bilmiyorsan sen bir ölüsün.Buna nice defadır şahit olduk,olmayada devam etmekteyiz.Diğer taraftan oyunda auto target olayı yok.Yani rakibine vurmak için illa rakibine yüzün dönük olmak sorunda.Ama diğer oyunlarda böyle değil,karakter otomatik olarak skilli rakibe dönüp vuruyor.Böyle bir combat sistemi başka hiçbir oyunda yok! Zaten bu combat sistemini beceremeyenler,ya oyunu bırakıyor(sözüm sana değil) yada caster tercih ediyor.
Senin o kafa kol koparma gereksiz demiş olduğun şey,şuan bizi bu oyunda tutan temel şey.Ama bak burda bir sorun var aslında.Fatalityler belirli bir heal yüzdeliğinin altında olmadan atmamalı,ancak %80'den de fata yeme ihtimalin var.
Başka oyunlarda olupta conanda olmayan bir sürü güzel özellik var.
Ama başka hiçbir oyunun bana veremeyipte conanın verdiği tek şey var,oda:Kılıcınla rakibene gerçektende vuruyormuşsun hissi.Senin o gereksiz demiş olduğun fata olayıda,barbarın dünyasının gerçek yansıması.

WoW daki gibi tankın içine girip boss kesmek,yüz yüze bakıp 1,2,3... tuşuna basmaktan,aiondaki gibi oto targetla aptalca bir combo muhabbetiyle vuruş yapmaktan,rift ve war da ki gibi kılıcı,nereye,kime,nasıl vurduğumu anlayamamaktansa,içerik olarak yetersiz ama kılıç çarpışmaları,kafa kol kopartmalarıyla dolu olan, yani,tekrarlamak gerekirse,barbarın dünyasında barbar gibi davranmayı yeğlerim.

Coanan gibi hiçbir oyun malesef şimdilik ufukta gözükmüyor.Bizde barbarın dünyasında,son savaşçılar olarak kalıp,geminin battığı yere kadar gidip,aksiyon dolu dakiklar geçirerek,conandaki maceramızı sonlandıracağız.

Oyunu oynamak isteyen arakdaşlar tek şey için gelsin:
Kan!
Burdan başka hiçbir yerde,bukadar fazla kan,bukadar fazla vahşet,bukadar fazla adrenalin bulamazssınız.

İçerikmiş,pve'miş vs için gelmeyin.Umduğunuzu bulamazssınız.
Sosyal ağlarda paylaş

kisisel tercih meselesi sonucta, ben kafa kelle koparinca oyundan tatmin olamadim o yuzden oynamiyorum oysaki ne guzel hayallerim vardi bu oyunla ilgili. ilk bir kac taneden sonra o combolarda zaten bana pek de sasirtici gelmemeye baslamisti. yani ha kelle kopmus ha yuksek critlemissin gibi bir sey.

kafa kes kol kes nereye kadar... acikcasi combo sistemide bence! bir mmoya uygun degil, sirf cile... bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Combat sistemine alışmak zordu ya. Tembelliğe alışmışız ondan heralde. Ama yine de rakibin kafasını koparmak, ağzını bir bıçakla ayırmak cidden çok farklı bir his veriyor insana. Bence AOC' daki en büyük eksiklik, oyunun single bir oyun oynuyormuşsun hissi vermesi.

Onun haricin de, görünmez duvar olarak nitelenedirdiğiniz kısıtlamalara çok defalar RIFT ve WAR' da da şahit oldum ben.

AOC' a özel bir kısıtlama değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

@Kanuni

Evet görünmez duvar olayı dediğim gibi bir sürü yerde var.

Kombo olayına gelince;

Oyuncular kombo sistemi içerisinde yollarını bulmuşlardır lakin bu Funcom'un başarısı değildir keza onların olmasını amaçlayarak tasarladığı sistemin açıkları sayesinde insanlar yollarını bulmuşlardır, iş Funcom'un sistemine kalsa herkes yaka silkiyor. Örneğin como skip diye birşey var, bu şudur ki oyunda bildiğiniz gibi kombolar arcade dövüş misali belli yönlerde atak yaptıktan sonra başlıyor ve belli bir animasyonu var, bu animasyon esnasında hasarını veriyor ve bunu bozarsanız komboyu kesmiş olursunuz. Herşeyin anlık olduğu pvp esnasında biraz daha hasar verebilmek uğruna 3 saniye boyunca ağaç gibi yerinde durursan adam o vuracağın hasarlara karşı her türlü önlemini alır hele ki cloth giyiyorsan o 3 saniyede ölebilirsin bile.

Oyuncular da bu kombo sisteminin bir açığını bulup combo skip denen şeyi icad etmişler, Funcom'un kombo sistemini iyi tasarlayamaması sonucu bazı sınıfların bazı komboları erken kesilmesine rağmen vuracakları hasarın tamamını vuruyorlar örn; adamın kombosu 2 saniye sürüyor ve 3 vuruş yapıyor, adam kombo animasyonunu başladığı gibi kesiyor hiç vakit kaybetmeden başka birşey yapıyor ama kombosunun vurduğu hasarı yine vuruyor ve stamina kaybetmiyor.

Bunun kesinlikle Funcom'un sisteminin etrafından dolaşılması oluşunu geçtim, sadece bazı sınıflar ve ERKEK cinsiyetli karakterler yapabiliyor. Bundan mağdur olanlar kalkmasını isterken bunu sömürenler ise kesinlikle savaşı akıcılaştıran birşey olduğunu, nerede hangi komboyla yapılmasını bilmek gerektiği için pvp'deki yetenek gerekliliğini arttıran birşey olduğunu iddia edip kaldırılmasındansa tüm sınıf ve cinsiyetlere verilmesini savunuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Quiternoob:

Dişi karakterim yok,ama dişi sinler skip yapabiliyor.Aynı zamanda,comboyu hemen kesmekle olmuyor malesef.Combonun sonlarına doğru,son animasyonu görmeden kesmek gerekiyor.İcat edilen bu olay,oyuna daha da fazla aksiyon katıyor,tabi bana göre.
Ha bu sadece conanda yok.War' da da,bar çıktığı an,0,5 sn kala 2.skille basarsanız,o 2. skili jet hızıyla vuruyor.Test ettim,onayladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın assassinler skip yapamıyor, assassinde skip yok. Bu yüzden assassinler uzun sürmeyen düşük rankli kombolar yapıyor.

Kadınlardan sadece barbarlar skip yapabiliyor onların skip repertuarı da erkekler kadar geniş değil ve yapabildikleri kombolar da daha düşük rank. Kombonun sonlarına doğru kesmek zorunda değilsin, (kaldı ki yarım saniye erken bitirmek bile zaman ve stamina tasarrufu) 3 vuruşluk bir komboyu yarısında bitirip 2 vuruş yapmak da ciddi bir kardır. Vicious strikeda yarısında kesip 3 vuruşun tamamını vurabiliyorsun misal. Kısacası ortada bir dengesizlik olduğu bariz.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

Kadın assassinler skip yapamıyor, assassinde skip yok. Bu yüzden assassinler uzun sürmeyen düşük rankli kombolar yapıyor.

Kadınlardan sadece barbarlar skip yapabiliyor onların skip repertuarı da erkekler kadar geniş değil ve yapabildikleri kombolar da daha düşük rank. Kombonun sonlarına doğru kesmek zorunda değilsin, (kaldı ki yarım saniye erken bitirmek bile zaman ve stamina tasarrufu) 3 vuruşluk bir komboyu yarısında bitirip 2 vuruş yapmak da ciddi bir kardır. Vicious strikeda yarısında kesip 3 vuruşun tamamını vurabiliyorsun misal. Kısacası ortada bir dengesizlik olduğu bariz.

Arkadaşın sini var ve dişi.Bildiğim kadarı ile yapabiliyor.Ama pekte emin olamadığımdan bu konuda iddeacı olamıyacağım.Sabah sorarım kendisine.
Ama sinlerde skip var,kendi erkek sinim var ondan biliyorum.
Grim ve dw de muhteşem skip yapılıyor.Hatta slowda bile gözün iyi görebilirse skip yapabiliyorsun.
Vallahi dişi karakterlerde skip problemi varsa(hiç dişi karakter açmadığımdan bilmiyorum),dediğin doğru,adaletsizlik var.
Normalde skip'e bakıcak olursak,bir barbarı barbar yapan skip.Çünkü çarpan miktarı hızlıca arttığı için,muhteşm bir şekilde healleniyor class.
Sosyal ağlarda paylaş

alkansas said:

Arkadaşın sini var ve dişi.Bildiğim kadarı ile yapabiliyor.Ama pekte emin olamadığımdan bu konuda iddeacı olamıyacağım.Sabah sorarım kendisine.
Grim ve dw de muhteşem skip yapılıyor.Hatta slowda bile gözün iyi görebilirse skip yapabiliyorsun.
Vallahi dişi karakterlerde skip problemi varsa(hiç dişi karakter açmadığımdan bilmiyorum),dediğin doğru,adaletsizlik var.
Normalde skip'e bakıcak olursak,bir barbarı barbar yapan skip.Çünkü çarpan miktarı hızlıca arttığı için,muhteşm bir şekilde healleniyor class.

Yapabiliyorum diyorsan diyecek sözüm yok, benim erkek assassinim yok tecrübeli pvpciler assassinde olmadığını söyledikleri için yok diye biliyordum. Ama kadın assassinlerde yok onda da ben iddialıyım çünkü kadın assassinim var.

Bildiğim kadarı ile combo skip yapabilen sınıflar;

-Barbar (En iyi erkek yapıyor, kadınlarda da var fakat sadece erkeklerinkinden düşük rankte 1 tane Butchering strike ve Vicious Strike)
- Bear Shaman (Sadece erkek)
- Conqueror (Erkeklerin 1 combosu, HoFS 5 idi sanıyorum)

Guardian ve Dark Templar'da olduğu söylentisini duydum ama kesin bir bilgim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

comboskip nedir? kombonun son vuruşunu adama çarptırdıktan sonra kombo finisher adı altında animasyon giriyor. ve komboya göre 3 - 6 kere adama vuruyor. kombo skip yaptığınızda kombo finisher 4 adım olsun. 2 ya da 3 te kesiyorsunuz. root efektinden çıkarıp adamı hareket ettiriyorsunuz. fakat kombonuz vurmaya devam ediyor. gidip başka bir komboya başlıyorsunuz. ne oluro bu sayede? t süre zarfına daha fazla kombo sıkıştırıyorsunuz. yani oyunda gösterilenden daha fazla dps sahibi oluyorunuz.

Edit: ama yakında kombo animasyonlarını hızlandıracaklar. ve komboskip önlenecek ;) yeni grafik motorunun amaçlarından biri de buydu.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

alkansas said:

Yapabiliyorum diyorsan diyecek sözüm yok, benim erkek assassinim yok tecrübeli pvpciler assassinde olmadığını söyledikleri için yok diye biliyordum. Ama kadın assassinlerde yok onda da ben iddialıyım çünkü kadın assassinim var.

Şimdi söyle soyleyem,aldığım bilgilere göre karakterin disi olup olmaması çok mühim değil. Disi sinı olan arkadas ki kendisi pvp 7 ,skip yapabildiğini dile getirdi. Ayrıca ranger haricinde bütün melee classlar skip yapabiliyor. Conq tam anlamıyla skibci diyebilirim. Çünkü bütün skilleri skipli.
Bildiğim kadarı ile combo skip yapabilen sınıflar;

-Barbar (En iyi erkek yapıyor, kadınlarda da var fakat sadece erkeklerinkinden düşük rankte 1 tane Butchering strike ve Vicious Strike)
- Bear Shaman (Sadece erkek)
- Conqueror (Erkeklerin 1 combosu, HoFS 5 idi sanıyorum)

Guardian ve Dark Templar'da olduğu söylentisini duydum ama kesin bir bilgim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...