Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

güzel mi bu oyun

Suark

Öne çıkan mesajlar

wow kopyası diyemem. sonuçta eski romanlarla yaratılmış bir dünyanın oyuna dönüştürülmüş hali. oyunda öyle elf, orc dwarf gibi ırklar yok. buradaki herkes insan. ama nedir kimi simer (iskandinav ırkı), kimi aquiloniyalı (yunan, roma vs), kimi stygialı (mısır) kimisi de khitan (asya). oyunu diğer oyunlardan ayıran ve hala benzerinin olmadığı en güzel özelliği yakın dövüş sistemi. öyle tek tuşla kombo çekmiyorsun. tek tek kendin yapıyorsun. tabi büyücü değilsen.

oyun kastırabilir. ben laptopta oynuyorum. özellikleri ;

p8600 intel core 2 duo 2,4 işlemci
3 gb 800 Mhz ram
1 gb nvidia gt 9650 ekran kartım var

2 senelik bilgisayarımda low-medium ayarlarda oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu neden seçtim?

- dedim ya herkes insan (öyle aşırı fantaziye kaçmadan. antik çağlarda geçen tarihten bir sahne gibi)
- yakın dövüşü güzel
- her guild kendi şehrini kuruyor.
- crash olmadığı sürece kuşatmaları güzel (48vs48 kale savaşları.server başına 8 guild ta bulunuyor. diğer guildlar da bunları ele geçirmek için uğraşıyor.)
- raidleri gerçekten taktik isteyen raidler
Sosyal ağlarda paylaş

priest (rahip) sınıfını saymazsak 3 çeşit büyücü var. 1 necromancer (bir sürü pet ile geziyorsun ortada. tabi feat tree ne bağlı olarak). demonoglist var. (bir nevi sorcerer) 1 de yakın dövüşebilen elinde büyük kılıç taşıyan, içine şeytan girmiş, arada bu şeytana dönüşen büyücü tipi diyebilirim. tabi en basit haliyle anlatırsak böyle. büyülerin efektleri falan da gayet güzel.

bug yok mu var. ama öyle rahatsız edici gelmiyor bana. oyununu etkilemiyor.

pvp skill baseden biraz uzaklaştı ama pvp 4 halimle pvp 7-8 adamları aldığım oluyor.

pve açısından oyunda 17 80 lvl grup için zindan mevcut. 2 tane tek kişilik zindan var. ve t1-2-3-4 raidleri bulunmakta. insanlar t3 ü yeni yeni farma aldılar. ayrıca 80 lvl altı birkaç zindan bulunmakta.

grind expansionla birlikte geldi. epic zırh toplamaksa amaç raidlerden, pvpden ve hard mode instancelardan toplayabilirsin.

oyunda loot pve'den düşüyor. oyunculardan düşmesini istiyorsan yeni server açılacak. orada düşüp düşmeyeceği tartışılıyor.

oyuncular nasıl. yaşları büyük. şu an beraber takıldığım insanların yaş ortalaması 26.
Sosyal ağlarda paylaş

sınıflar 4 ana sınıf mevcut;

Warior: bildiğin savaşçı
Guardian: oyundaki en ağır zırhları çekmiş olan savaşçı. pve nin asıl tankıdır.
Dark Templar: bir nevi deathknight karşı tarafa de-buff bırakıp can çekme özelliği var.
Conquerer: barbarın zırh giymiş hali.

Priest: şifacılar
Bear Shaman: melee olan rahip sınıfı. druid gibi.
priest of mitra: aquilonianın rahibi. holy saldırıları mevcut. single target dps si iyi olan caster. belkide en iyi healer.
tempest of set: set rahibi. heal özelliğinin yanı sıra. elektrik büyüleri var.

Mage: büyücü sınıfları:
Necromancer biliyorsundur curseler ve dirilttiği iskeletler vs.
Demonoglist: oyunun en iyi aoe spelleri bu arkadaşta. tek bırakıldığında çok tehlikeli.
heral of xothli: xothli adlı kötü tanrının kontol ettiği insanlar. melee ve büyü aynı anda bu karakterde birleşiyor. hele 15 lvldan sonra instant olan hellfire breath adlı büyüsü ileride direnci olmayan birine 1500 vuruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rouge: türkçesine bakmadım bilmiyorum.

barbar: yüksek dps zayıf zırh. conan işte

asassin: şu an en yüksek single target dps bu karakterde. eğer ilk saldırısında yatmazsan yaşarsın :)

ranger: bildiğin okçu avcı vs.. uzaktan çok tehlikeli yanına yaklaşmazsan birşey yapamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oyunu 2,5senedir oynuyorum,görünmez duvar görmedim. Oyun kasabilir ancak sistemin iyi ise muhteşem grafiğe sahip tek mmo.
Oyunda pve muhteşem. WoW da milletin tankın icine girip raid yaptığını duydum. Eğer gercek ise funcoma ettigim küfürleri geri alıyorum. Oyunun raid sistemini çok seviyorum. Öküz gibi dps e abanamiyorsun. Bunu millet bug olarak görüyor,ama bence raide hareket ve heyacan katan bir özellik.
Tier raidler,hard modlar,single dungeonlar çok hoş.
Oyunun Pvpsi yetersiz ve dengesiz. Oyunda main tank olan guardian sınıfı eşsiz bir güce sahip. Öyle ki sine 3vuruyor. Ancak iyi bir demo ve tos da o yere göğe sığmayan guardi bicip geçiyor.
Yeni açılacak pvp serveri biraz değişik olucak ve egelenecek gibiyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun kasmasının nedeni arkada dosya indiriyor olması :) başta yamaları yüklese de bazı şeyler eksik kalıyor. ben riftten sıkılıp tekrar yeni motoru görmek için girdiğimde belimi doğrultamamıştım ama nasıl oluyorsa bir 3 saat idare ettikten sonra oyun kendine geldi. eskiden 30 fps nin altında ekran donarak oynanmaktaykn. şimdi gayet güzel oynatıyor bazen farkına varmıyorsun .
Sosyal ağlarda paylaş

KingV said:
pve de bana göre bearshaman...

Düzeldi mi BS ? Ben oynarken imanım gevliyordu PVEde de PVPde de. Levellemesi en zor sınıflardan biriydi.

80 level olunca düzelecek diye de avuttulardı hep. gerçi 80 BS o zaman çok can yakıyordu, şimdi nasıldır bilemiyorum ...

Suark said:

aslında en zevkli classı arıorm da zevk farklı bişe.

AOC oynayacaksan meele bir karakteri mutlaka dene. Birilerinin kafasını koparmak, ağzını bıçakla ayırmak v.s epey eğlenceli oluyor. :)
Sosyal ağlarda paylaş

KingV said:

vallahi yazık olmuş oyuna. herkesi küstürmüş. ama oyundaki bir çok bug u düzelttiler :) bs lvl atladıkça daha da güçleniyor. esas karakterim bs ;)

Beni küstürdüğü filan yok. Lakin oyunun populasyon sorunundan mıdır nedir bilemiyorum, single player bir oyun oynuyormuşum hissiyatına kapılmıştım. ve aşırı sıkılmıştım oyundan.

Kalsaydım belki PVP/Sieges olayına oynuyor olurdum hala.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...