Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Risen 2: Dark waters

eregorn2

Öne çıkan mesajlar

http://www.shoptonews.net/wp-content/uploads/2011/04/risen.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=99ZaCGjjAaQ&feature=player_embedded
said:
Risen 2 features all new gameplay elements such element as the ability for players to make use of firearms, em-ploy so-called dirty tricks, allowing them to distract or confuse enemies, while magic plays a vital role for the first time.

Deep Silver will release Risen 2: Dark Waters for the Xbox 360, Windows PC and PlayStation 3. No date as yet.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
We have always tried to learn from the experiences we made with our past games. We could imagine designing a world with a similar size to that of Gothic 3 again, and we almost did so for Risen 2. We believe that we can now tell a more captivating story by gathering the threads at certain points and adding twists. For that reason, we created an open world, but also implemented many more story elements this time.

http://www.rpgamer.com/news/Q1-2012/012012a.html
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
oyun güzel karakter animasyonları ve çizimleri aşırı kötü ama gerisi hoş,skillerin parayla alınmasını ilk oyundada yadırgamadımdı bundada yadırgamadım oyun seni paragöz olmaya zorluyor,karşılaştığın herkezin senden para koparmaya çalışmasıda bu olaya iyi tat katmış

karakterler arası diyalogları çok iyi oyunun humor kısmı tam tadında,gnome adasına düştüğümüz yerde gülmekten yarıldım diyebilirim

ana hikaye sıradan kötüyü durdurmalı ama ara görevlerin çoğu hoş sıkmıyor pek

exploration,advanture hissini güzel yansıtmış,özellikle bu düşman güçlüymüş sonra gelirimli oynamaya zorluyor oyun çok hoşuma gitti o kısmı,bu tip üslup kalmadı artık,morrowind oynarkenki zamanlarımı hatırladım

skill ve karakter gelişimi iyice basitleştirilmiş hangi tarz silahla oynamak istiyosan basıyosun puanları gitsin hiç hoşuma gitmedi pek bi özgürlük yok,intimidation,persuasion skilleri koymaları iyi olmuş ekstradan

item çeşitliliği yok,lan anlamıyom ben bu adamları ilk oyunda böleydi,adam akıllı armor yok olanlarda hep biribirinin aynı,tüfenk olayı pek bi hoşuma gitti,bu victorian dönemleri oldum olası sevmişimdir zaten

benim fikirlerim bunlar oyun hakkında,alıp almamakta kararsız kalanlara yardımcı olur belki öcük,alın derim ama ben hoş olmuş,pişman olmadım alıp oynadığıma
Sosyal ağlarda paylaş

vardı. oblivion kadar belirgin değil diyorlar ama vardı bildiğin (oblivion oynamadım). artifact kılıcı lvl 5'te dövüp almıştım koruyan hedehödöden. paralyze vuran crescent sword. onunla gayet güzel kesiyordun herşeyi ama hadi o da bug olsun senin hatırın için.

morrowind de hiç öyle çok zormuş sonra geleyim dediğim birşey hatırlamıyorum. hadi lvl scaling den değil oyunun kendisinden olsun senin hatırın için...

risen 2 de güzel gibi. bir animasyonlar bir de cutscene lerdeki ruhsuzluk göze çarpıyor. o zıplama animasyonu ne öyle... bu arada bizim char risen 1'den kalma biri mi?
Sosyal ağlarda paylaş

abi nasıl olur ya paralyze dagger çok rahatlatıyodu ama çoğu yerde takılmıştım ben morrowind de,notlar alıyodum sonra gelirim diye çok iyi hatırlıyorum

evet risen 1 deki oynadığımız aynı karakter,ilk oyundan bi kaç elemanla karşılaşıyosun 2 de sen şöle böle yapmıştın bana diyolar

örneğin harlok denilen eleman 1. younda monestery de aşçıydı,sen beni katllikle suçladın falan diyor 2 de karşılaşınca tekrar, cinayet çözerken ondan şüpheleniyoduk hakkatende
Sosyal ağlarda paylaş

Tipik ortacag atmosferi yerine korsanli rpg olmasi acisindan guzel. Ama korsan oyunu oynamak isteyenlerin haricindekilere tavsiye edecegim bir oyun degil. Skyrim, Witcher 2, Mass Effect 3 gibi son donemde cikan rpglerin cok altinda.

Bir kere skill sisteminde pek bir ozgurluk yok. Ornegin ben kilic kullanmayip bastan buyu gideyim gibi bir sansiniz yok, cunku buyu epey ileride aciliyor. En azindan o asamaya kadar kilic skillerine puan vermek gerekiyor. Ayni sekilde tabanca haricindeki atesli silahlar da oyunun basinda olmadigi icin atesli silahlara da bastan agirlik veremiyorsunuz.

Bir noktaya kadar experience ve para sikintisi cok fazla oldugu icin, oyunun baslari oldukca zorluyor. Ama sonlara dogru her acidan zenginlestikce oyun epey kolaylasiyor. Yani dengesiz bir zorlugu var.

Oyundaki npcler son derece olgun. Hic kin gutmuyorlar. Digelim adamlari dovup hirsizlik yapsaniz bile, bir sonraki konusmada eski defterleri acmiyorlar. Limandan gemisini caldigimiz komutan bile bir sonraki konusmamizda bizi soyle bir azarlamak disinda bir sey yapmiyor.

Bu arada oyundaki gnome kabilesinin uyelerinin isimleri Zeki, Ulvi, Nuri, Kaan, Khalil ve Jaffar.
Sosyal ağlarda paylaş

Satin alman veya bir yerden bulman lazim. Blacksmithlerin evlerinde bulunur; onlardan calabilirsin.

Yalniz oyunun bir eksikligi de craft olayinin, parcalarini birlestirdigin kirik kiliclar haric, cok anlamsiz olmasi. Direk kilic satin alsan daha ucuza geliyor ve yaptigin kiliclar saticilardakinden daha kaliteli de degil. Schematiclere kendin para verdigin surece yapip satmak bile kar getirmiyor. Yalniz oyunun cok ilerisinde bedava iki tane schematic bulabildim. Ama o asamada da paranin zaten bir onemi kalmamisti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...