Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

öss, üniversite, hazırlık; anketle karışık.

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

liseyi bitireli on yıl oldu, o günden sonra aklımda hiçbi şey kalmadı. tanıdığım bi insandan özenip gaz aldım. benim konumumdaki biri sadece öss hazırlık kitapları ve testlerle bu sınava hazırlanabilir mi? sistemi zerre bilmiyorum şu anda, ilk önce sınav ve puan sistemini araştırarak başlayacağım.

(tip olarak zeki ama çalışmıyor tarzı biriyim)

tüyolar, mutlaka bilinmesi gerekenler, işin çakallıkları varsa yardımınız dokunabilir. gerisi çalışma zaten. bi de yaşımdan çekiniyorum biraz. o yüzden "üniversiteye kaç yaşında girdiniz?" şeklinde mini bi anket ekleyiveriyorum konuya.
Sosyal ağlarda paylaş

dersane sosyal acıdan biraz zorlar bence, amerikada degiliz ki community collegede ev hanımıyla dede aynı sınıfa gitsin.

ozel ders veren, fen, ugur falan dısında minik dersanelerde kişisel ders almak uzere anlasabilirsin.
daha pahalı olacaktır ama duzgun bitanesi sayesinde problem yaşamadan averaj bi ogrenci kadar basarili olabilirsin en azından

edit: ozellikle calisma problemin varsa, dersane gibi odev yigmak disinda calistirmak icin koçluk da yapıyo böle sistemler
Sosyal ağlarda paylaş

hacı ben 23 Yasındaım suanda öss deniorum ama gidip mal gibi isletme felan okuYup vakit kaYbedemem eger aklında böYle leş türden bölümler varsa hiç ugrasma acık+iş = pwnzor.Ben dil bölümüne gidecegim için denedim.LYS den 60 net cıkarırsam gırerım cogu Yere za, dershaneYede gittim bi bok olmuo sana salça olmaYa calısanlarıda dövebilion felan zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

ileride mesleğin olacaksa ve geleceğin söz konusuysa kesinlikle üniversiteye git. En fazla 28 yaşında olduğunu düşünürsek yaşı hiç dert etme hala nefes alıyorsun, canlısın, uzun bir süre de böyle olacak. Geç yaşta gitmek daha iyi bence hiç olmazsa aldığın eğitimin senin için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlarsın bu yaşlarda ve o 17'liklere göre daha başarılı olabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

ileride mesleğin olacaksa ve geleceğin söz konusuysa kesinlikle üniversiteye git. En fazla 28 yaşında olduğunu düşünürsek yaşı hiç dert etme hala nefes alıyorsun, canlısın, uzun bir süre de böyle olacak. Geç yaşta gitmek daha iyi bence hiç olmazsa aldığın eğitimin senin için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlarsın bu yaşlarda ve o 17'liklere göre daha başarılı olabilirsin.

çok dogru bi laf.18 19 20 lerde kafan hep karı kız ortam felan 1 karıs havada oluyor ilerleyince yas degerini anlıyorsun gram bilginin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2 yıllık yüksekokul mezunuyum. Açık öğretim işletmeden devam ediyorum şimdi bende bu sene girmeyi düşündüm fakat vazgeçtim sonradan. Zaten bilgisayar okudum 2 yıllıkta olsa üstüne işletme okuyorum belki aöf diplomasını alıp yüksek lisans bile yapabilirim işte o zaman komedi olur ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

liseyi bitirip hemen girdim ama yaşım 19'du. fransız lisesi sağolsun._.

şimdi 21 yaşında 2.üniversiteme girmeye çalışıyorum -ilkini beğenmedim- mal gibi bi sürü senem heba oldu ama bir yandan da iyi geçiyo vakit, sorun yok sanki ne bileyim :D

günlerim haftanın 1-2 günü üniversiteye gidip -hem hobi niyetine hem de ders geçersem saydırırım diye- 1-2 günü de deneme çözmekle falan geçiyor. Halen fazla rahad bir adamım ya bakalım hayırlısı. İstediğim şeyler tutar inşallah birer birer.8-)
liseli said:

hacı ben 23 Yasındaım suanda öss deniorum ama gidip mal gibi isletme felan okuYup vakit kaYbedemem eger aklında böYle leş türden bölümler varsa hiç ugrasma acık+iş = pwnzor.Ben dil bölümüne gidecegim için denedim.LYS den 60 net cıkarırsam gırerım cogu Yere za, dershaneYede gittim bi bok olmuo sana salça olmaYa calısanlarıda dövebilion felan zevkli.

valla yeterince akıllı ve becerikliysen hem adam gibi üniversitede işletme okuyup hem de iş güç kovalayabilirsin sadece yetmen gerekiyor :P
böylece etiket desen etiket, sosyal çevre desen sosyal çevre, cv desen cv, para desen para. Her bişeyinin olma ihtimali çok yüksek. Aöf+iş felan çok leş gözüküyor uzaktan. Okuyup adam olamamış çalışmak zorunda kalmış intibası bırakıyor o kadar. Ha yoksa işletme lisansının önemini veya geçerliliğini felan savunduğum yok benim de :D
23 yaşından sonra anca MBA yapılır zaten işletmenin lisansı mı kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...