Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS'nin şifresi çözüldü!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Chastor said:

kimse dememiş 37/40 oranında tutuyor. çünkü geriye kalan 3 soru sayısal değil matematikte. ya formüllü yada yalnız 1 yalnız 2 gibi şıklı soru. sayısal sorular %100 oranında bu formüle göre tutuyor.Hatta sözeller için yöntemde bulduk 4 şıkta kelime sayısı aynı 1 şıkta farklı o farklı olan şık, cevap
Şimdi sınav iptal olsun diyolar sınav 2 haftaya tekrar yapılsa 1 haftaya tartışılsa lys yani 2. bölüm sınavına 2 ay kalıyo ne yapıcaklarsa hemen yapsınlar zaten yeterince batırdılar.

şu kelime olayı tutuyosa sorularda hakkaten yuh
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ana kitapçıkta doğru şıkları bulmak için özel bir yöntem var belli ki, bu yöntem tesadüfen olmadığına göre, bir amaç için geliştirilmiş. Şimdi ben bu amaç kopya dışında bi şey olamaz diye düşünüyorum. Sizce başka bir amacı olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

%40 bu %60 lys olması lazımdı öyle birşey.sınav önemli yani

ha bide abartı güvenlik önlemleri demek bu yuzdenmiş.yok tuvalet yasak su yasak şu yasak

demek böyle güven verip öbür taraftar şifreli sorular hazırlamıslar :)

yok abi o "bizden başka kimse kopya çekmesin" diye hehe
Sosyal ağlarda paylaş

hayır adamlar diyor ki "bu şifreli kitapçıkları dağıtmadık, sadece basına verdik, sınava gireceklere kişiye özel kitapcık verdik"

hayır kimse sormuyormu kardeşim sen neden böyle şifreli özel bir sistemle doğru cevaplara ulaşabilecek bir kitapçık bastın???? yani bu kitapçık neden var? bu şifreleme sistemiyle nasıl oluyorda doğru cevaplara ulaşılıyor? bu kitapçığı hazırlayanlar kimler? isimleri ne? nerde çalışıyorlar?

neymiş "basına verilen kitapçık sınavda kesinlikle kullanılmadı" iyide bu kitapçık niye var!!! böyle bir savunma olabilirmi!

ama bu da her zamanki gibi hasır altı edilecek, hemen gündem değiştirme operasyonu başlayacak! her an bir yerde terörist saldırı olabilir , yine birileri ergenekondan içeri alınabilir, birinin seks kaseti ortaya çıkabilir, abbas güçlü ergenekondan içeri alınmasını bekliyorum tez zamanda!
Sosyal ağlarda paylaş

bugün tv'de altyazı olarak gördüm ki Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış bu konu hakkında.

Umarım adam gibi uğraşırlar ya. Boru değil çünkü gerçekten ehueh şaka gibi ya. Hani bir tek sınav sistemine güvenirim şu memlekette o da böyle olduysa vay halimize gerçekten.

Bu arada yarın saat 11'de ösym başkanı tv'de açıklama yapacak...
Sosyal ağlarda paylaş

valla yarın ki açıklamayı merakla bekliyorum , çıkıp ekrana bu kitapçık öğrencilere dağıtılmadı diye bir savunma yaparsa iş çok büyür, bu kitapçıkdaki sistemin tesadüf olmadığı ortadayken böyle bir savunma yapamaz yaparsada o zaman bu kitapçık neden var , ve nasıl oluyorda bu sistemle cevaplar bulanabiliyor bunada cevap vermek zorunda! sonuç olarak bu skandaldan sonra bu sınavın tekrar edilmesinden başka bir seçenek yok ve çok ciddi bir denetim kurulu felan kurulmalı yeni sınavda
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

tamam da taaa en eskiden en aptallar bile geçebiliyordu barajı. yani düşüktü baya.
yükselttiler mi şimdi gereken puanı?

yani bu sınav sadece baraj için mi? yoksa tercih yaparken diğer sınavın puanıyla birlikte bunun puanı da etkileyecek mi

Bu sınav kimi bölümler için can alıcı sınav (yabancı dil 3 isteyen bölümler ygs nin %80 nını alıyor lys nin %20si) girecegin bölüme göre yüzdelik puanları degisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

liseli said:

abi benım kitapçıkta tutmuyor? hatta cevap kitapcıgındaki cogu şık degisikti bende tutmuyor bu tez :(

ya adamlar zaten diyorki kişiye özel gönderdik :) adamlar itirafda ediyor işte bir anlamda, adamlar kendi adamlarına bu kitapçığı göndermişler dediği gibi tutması gerekende tutuyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

zaten bu kişiye özel kitapçık hedesine kimse niye ses çıkarmadı ki sınavdan önce felan?

bariz bir şekilde şeffaf olması lazımken bu işlerin, herkese özel kitapçık ve cevap anahtarı falan hazırladı adamlar. kjsdahjads düşününce cidden gülesim geliyor.

hani daha önce girdiğimde aynı sınıfta aynı kitapçıktan sadece 2 farklı kişide vardı ve bu 2 kişi sınıfın en uzak yerlerine denk geliyordu zaten. K-L'ye kadar falandı kitapçıklar... Gerek yoktu.

Ben hala tüm her şeyin basit bir bilgisayar algoritmasından kaynaklı büyük bir işgüzarlık oluşuna inanmak istiyorum ama.. :/
Sosyal ağlarda paylaş

şu olay yunanistanda olsa öğrenciler sokağa iner ülke karışırdı! olay inanılmaz derecede büyük bir skandal!

bir de seçimler geliyor, kimbilir seçimlerde neler oluyor!! ulan bende diyorumdum kime sorsam akp ye oy vermedim diyor bunlar nası %50 alıyor diyordum :) kimbilir oy sayımlarımda neler dönüyor
Sosyal ağlarda paylaş

@tinu:

ah be abi.. öle olsa ülke bu durumda olur muydu hiç?

geçen sefer sorular çalındı. bu sınavda sınava girenlere kan kusturdular ne alaka ise. kimse sesini çıkartmadı.

ne sorular çalındığında, ne sınavın tüm aşamaları iptal edilmediğinde, ne bu sınavda üstleri başları arandığında.
Sosyal ağlarda paylaş

muhalefet arkasından toplayabildiği tepki gücü kadar güçlüdür..

misal bu son isyanlarda liderler
PROBLEM? çekti..

ama toplanan tepki gücü>trollface gelince sistem devrildi..

bizde böle bişi sanıyorum hiçbir alanda olmuyor.

adamın dediği doğru, yunanistanda olsa öle olay olur ki, o problem? öle acı acı çıkar ki..

Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

algoritma kaynaklı cıkıyor o cevaplar, her adaya özel kitapcık verdik. bu tekti zaten diyecek sabah, ne diyecek ki başka? özür dileyip istifa mı edecek?

e kimse sormayacakmı bu kitapcık niye var diye? verildi verilmedi bir önemi yok bu saatten sonra, esas olay bu kitapçık neden var ? bu şifreleme sistemi neden yapıldı? bu sorunun cevabını vermezse ve olayı kapatırsa , buna da halk bu kadar öğrenci peki deyip oturursa aşağıya, herşeye layıkız biz demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...