Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürk Orman Çiftliği Dondurması

Quiternoob

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar yeni keşfettim bu dondurmayı, dondurma pek tüketmem ve tükettiğim zaman da ancak bu tür otantik olanlara rağbet ederim ve bu dondurma oldukça güzel. Bu yüzden vicdanen bunu insanlara yaymak isteği geldi.

Fazla çeşidi yok, özellikle Maraş usulü olanı tavsiye ediyorum fakat sütü o kadar güzel kullanmışlar ki sadesi bile Maraş tadında.

Küçük kapta

Kutu

Çeşitler

Malesef fazla yaygın değil, ben İstanbul Anadolu yakasında sadece 2 yerde gördüm, 1 tane Göztepe'nin Bağdat Caddesi'ne yakın sokaklarından birinde AOÇ diye bir bayi vardı bir de Kozyatağı'nda yöresel ürünler satan bir dükkanda gördüm ama eminim ki nerelerde satıldığını benden daha iyi bilenleriniz vardır.

1000ml kutu 10 lira, diğer Maraş usulü dondurma fiyatlarını düşününce bana gayet makul geldi. Lütfen bu ürünü denemeye gayret edin ki bu güzel tat daha da yayılsın ya da en azından kendini koruyabilsin, yok olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankaralılar belki biliyordur ama Ankara dışında yaygın olmadığını söyleyebilirim, en azından İstanbul'da hayatımda ilk defa birkaç gün önce gördüm :)

DadashNik0F said:

kutuyu ve çeşitlerini geçin
direk ufak kapta sadesini yiyin

Ekşisözlükte de böyle yazmışlar ama açıkçası neden olduğunu anlamadım, kutudaki Maraş usulü olanı şiddetle tavsiye ederim, hem tadı çok güzel hem de küçük kaptakinden baya baya daha büyük olmasına rağmen fiyatı sadece 5 katı.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

inanmayın çiftlik dedikleri asfalt yol kenarındaki köfteci kokereççi dükkanları
bir tane de çaycı vardı yapay orman dekoru yapmışlar

kanky bi midye var orda tabakta, igrenç.Bayat leş gibi bozuk.Midye antalya izmirde yiyecen en qralı orda aqa.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

Arkadaşlar yeni keşfettim bu dondurmayı, dondurma pek tüketmem ve tükettiğim zaman da ancak bu tür otantik olanlara rağbet ederim ve bu dondurma oldukça güzel. Bu yüzden vicdanen bunu insanlara yaymak isteği geldi.

Malesef fazla yaygın değil, ben İstanbul Anadolu yakasında sadece 2 yerde gördüm, 1 tane Göztepe'nin Bağdat Caddesi'ne yakın sokaklarından birinde AOÇ diye bir bayi vardı bir de Kozyatağı'nda yöresel ürünler satan bir dükkanda gördüm ama eminim ki nerelerde satıldığını benden daha iyi bilenleriniz vardır.

http://i56.tinypic.com/3356yc6.jpg

şu dondurmayı ankarada biz yıllardır yiyoruz zaten.
ilk ne zaman başladı onu bilmiyorum da çocukluğumdan beri var.

eriyince süt gibi oluyor, tadı çok iyi.
en iyi sade dondurma aoç'un.
büyük marketlerde, pastahanelerde felan bulunuyor.

xaty said:

konuya uygun "welcome to.." resmi var mı?

:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...