Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

almanyayı içten fethetme buluşması

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

Nebliyim ya, ot mot mu iciolarmiymis, ses yüzünden mi sikayet gelmis annamadim.
ormanlik bi yerdeydi bi de fdshfh
önümde CÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖZAAAAAAAAAAAAAAAAA KÜLLAAAA HAKAAAAAAAAAAAAAAAAN ÖLÜYOM ABI YANIYOOM YANIYOMMM diye bagiran 30 yas üstü alamancilar vardi, cok korkunctu =(

zaten cok az kisi vardi
kardesim zorladi valla.... yoksa ben gitmezdim dfsh
Sosyal ağlarda paylaş

meh.

bu arada elime aldım galiba bugün almanya maceramı. vizeyi uzatma randevusu için gittim yabancılar şubesine, karı dedi ki öğrenci belgesi getir 2. dönem için. e ben öğrenci değilim şu anda, isteğe bağlı staj yapıyorum dedim. o zaman muhtemelen vizeyi alamayacaksın dedi zira öğrenci olarak oturma izni veremiyoruz öğrenci değilsin, çalışma izni veremiyoruz isteğe bağlı staj çalışmadan sayılmıyor dedi. vizem 30.06'da bitecek.

ve asıl bomba kısmı
KARININ VİZE RANDEVUSU İÇİN VERDİĞİ TARİH 30.06 SAAT 16:30!1

randevudan red çıkarsa 8 saat içinde ülkeyi terk etmem gerekecek ki o arada uçak bulabilir miyim bilmiyorum. eğer ertesi güne sarkarsa bu sefer "kaçak" pozisyonuna bi kere düştüm diye ilerideki schengen giriş çıkışlarında sıkıntı olacak.

meh kere meh. iki çözüm yolu buldum kendimce:
reddedileceğimi bile bile, sırf vize almak için tu münchen'ın energiemanagement bölümüne başvuru yapıp bu stajı vorpraktikum olarak göstermek (bu olmaz galiba zira vp. 8 hafta sürüyor, benim bu 16 hafta falan)
ikinci çözüm bosch'un beni işe alması. lise mezunu adamı ne statüyle alırlar bilmiyorum tabii.
üçüncü çözüm okula başvurucam vizesi, onda da çalışma yok.

öyle işte gençler. son ayıma girdim galiba. çok sinirliyim.

hayır öyle bi şerefsizlik ki, randevuyu da son gün mesai saati bitişinden yarım saat önceye verdi ki aksilik olsun, ne bok yiyicem bilmiyorum hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de vize konusunda şöyle bir şey diyebilirim. benim hiç ihtiyacım olmadı da ben almanca kursuna yazılırken vize için davetiye ister misiniz falan demişlerdi. ve bi sürü fellah arap o davetiyeyle aylarca almanya vizesi aldılar.

git bi kursa yazıl paran varsa vize cepte
Sosyal ağlarda paylaş

Roketcim gecmis olsun öncelikle. Ama sen de isini biraz sansa birakmissin gibi geldi bana. Keske daha adam akilli hareket etseydin. Ben mesela 3 senedir bir firmaya bagli olarak 400€ basis calisiyorum. Basvurdum oturum aldim. Ögrenci vizemi de iptal ettiler. Artik isci sifatiyla bulunuyorum okusam da okumasam da.

edit: dil kursuna vize vermezler. Anca üniversite kabulün olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkür ederim. Bosch'takilerle konuştum, IK'yı ara, onlar hallederler dedi yönetici. Muhtemelen bu fiktionsbescheinigung denilen almanya'ya özgü saçma vizeden alacağım gibi.

Cystein, çok ani oldu abi, de, geçen gün nil stuttgart'a gelirim deyince "olsun bende para çok, atlar gelirim" dememiş miydin ahahhahahha
Sosyal ağlarda paylaş

Mahidevran said:

Roketcim gecmis olsun öncelikle. Ama sen de isini biraz sansa birakmissin gibi geldi bana. Keske daha adam akilli hareket etseydin. Ben mesela 3 senedir bir firmaya bagli olarak 400€ basis calisiyorum. Basvurdum oturum aldim. Ögrenci vizemi de iptal ettiler. Artik isci sifatiyla bulunuyorum okusam da okumasam da.

edit: dil kursuna vize vermezler. Anca üniversite kabulün olucak.

Bu nasil oluyor ??
Turkiyeden ogrenci olarak almanyaya geliyorsun, bir yerde part time calisirken mi isci vizesine dondurduler seni ? Cok imkansiz bisi , nasil yaptigini merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...