Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türban'a Tepki

Floridsdorf

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

gayrımüslümlerin hakkı son yıllarda arttı ki. ibadethane açabiliyolar sonra ermeni kiliseleri açıldı. cumhuriyet kurulurken sürmüştük hepsini hatırlarsanız.

Tabii açtık, ABD şirin gözükmek için sonra ne oldu 2 ayin hadi naş...

Sinagoglara hiç gittiniz mi son zamanlarda bilmiyorum ama içeri girmek için 2 tane koca demir kapı geçiyorsunuz. Biri kapanmadan diğeri açılmıyor,bir ton güvenlik taraması var acaba neden herşey de adamlara saldırıyoruz ?

Bizim halkımız Ramazanda yemek yiyene tahammüllü yok bunlara mı olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Klapaucius said:

isteyen istediğine taviz gösterir ya da göstermez. ben ermenilerden hoşlanmıyorum ve sırf ermeni diye pek çok şey olabilir. e benden hoşlanmayan adam da bana aynısını yapabilir. bu özgürlük meselesi falan değil kişilik meselesi

ha işte bu tarz fikirler yüzünden azınlıklar üzerinde baskı var ve bu nedenle özgür yaşayamıyorlar. Sen bu durumu telafi edemediğin sürece türbana da izin olmamalı
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
Sinagoglara hiç gittiniz mi son zamanlarda

önceden de böle değil miydi?

bunların okullarında da kapılar falan böledir ama benim bildiğim neredeyse her bi yerde böle okullarının kapıları. sadece tr'de de değil.

Yok abi eskiden böyle değildi, sonradan böyle oldu, zaten okullara lafım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Goarth said:

Klapaucius said:

isteyen istediğine taviz gösterir ya da göstermez. ben ermenilerden hoşlanmıyorum ve sırf ermeni diye pek çok şey olabilir. e benden hoşlanmayan adam da bana aynısını yapabilir. bu özgürlük meselesi falan değil kişilik meselesi

ha işte bu tarz fikirler yüzünden azınlıklar üzerinde baskı var ve bu nedenle özgür yaşayamıyorlar. Sen bu durumu telafi edemediğin sürece türbana da izin olmamalı

ab, oradaki sorun ülke politikası ile kişileri ayıramamaktan kaynaklanıyor.

israil'in takındığı tavırdan hoşlanmıyorsun diyelim. bu yahudilerden nefret edeceğin anlamına gelmiyor ki..

gelmemesi gerekiyor. ama bizimkiler bunu çözemediği için komple ülkeye atfedilen ırktan nefret ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Goarth said:

Türban özgürlüğünü ancak diğer dinlere (HRİSTİYAN, MUSEVİ) mensup vatandaşlarımızın baskı altında kalmadan,dini ihtiyaçlarını karşılayabileceği zaman desteklerim.

Bir vatandaşımız böyle sokakta dolaşsın bakalım ne oluyor

birde dip not düşeyim. hristiyan, musevisinin ötesinde alevisi(ki yok aleviler müslüman değil mi demeyin, burada bik bik bik demokrasi diye ötüp alevililer müslümanmı diyen arkadaşları gördük) budisti shintosu cartı curtu var.

Ankarada falan10k budist gelse abi ufak bi tapınak istiyoruz falan deseler adım gibi eminim öperler 10k adamı.

şu ülkede ne din özgürlüğünden konuşuyorsunuz anlamıyorum.

ya hani açıkça söyleyeyim dincilerde, kendilerini dindar zannedip dinci olanlardan ve artık paranoyaklıktan sadece dinar insanlardan dahi zerre kadar hazzetmiyorum. açıkçası devlet dairesi ve okullarda (liseye kadar üni ve sonrasında banane, muhattap olmam olur biter) türban takanıda, takılmasını destekleyenide bulunduğum ortamda barındırmam.

ama şu sınavda türban takılmasını bütün kişisel hazzedememe/hoşlanmamın ötesinde kopya olayından dolayı mantıklı bulamıyorum. bir anal cavity search eksikken, elle, aletle aramaktan bahsedilir, eşşek gibi kopya skandalı dönmüş, neredeyse her okula jammer/kamera yerleştirilecek, insanların kendi kalem silgilerini getirmelerien iin vermeyip madeni para araba anahtarı ile falan sıanva almazken türban gibi kulaklıktır cart tır curttur bilimum sey icine sokulabilecek seyin su sınava girmesini savunmak bildigin gerizekalılıktır.

ha cocukgun protesto yöntemi gerizekalıca dersenizde arkanızdayımda çocuk gerizekalı diyorsanız sadece tepki gösterdigi için siz 2x gerizekalısınız diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Goarth said:

Klapaucius said:

ab, oradaki sorun ülke politikası ile kişileri ayıramamaktan kaynaklanıyor.

israil'in takındığı tavırdan hoşlanmıyorsun diyelim. bu yahudilerden nefret edeceğin anlamına gelmiyor ki..

gelmemesi gerekiyor. ama bizimkiler bunu çözemediği için komple ülkeye atfedilen ırktan nefret ediyorlar.

Bir devletin en basit görevi ama en basit görevi, öncelikle vatandaşının canını,namusunu ve mal varlığını korumaktır.
Eğer sen bunu yapamıyorsan,vatandaşını açıkta bırakıp,hedef haline getiriyor isen orada bir sıkıntı vardır.

Hal böyle olunca birini kurda kuşa yem edeceksin, diğerini dini özgürlüğü diye imtiyaz vereceksin sonrada ileri demokrasi diyeceksin.

Eğer demokrasi,eşitlik savunmuyorsak o zaman buraya yazı yazan herkesin vaktini çaldığım için özür dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

ya hani açıkça söyleyeyim dincilerde, kendilerini dindar zannedip dinci olanlardan ve artık paranoyaklıktan sadece dinar insanlardan dahi zerre kadar hazzetmiyorum. açıkçası devlet dairesi ve okullarda (liseye kadar üni ve sonrasında banane, muhattap olmam olur biter) türban takanıda, takılmasını destekleyenide bulunduğum ortamda barındırmam.

faşizim böyle bi şey arkadaşlar. aklınca kendine mantıklı fikirler bulup bunun üzerinden bir kesime düşman kesilmektir. kafa yapısına bak hay allam.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bir devletin en basit görevi ama en basit görevi, öncelikle vatandaşının canını,namusunu ve mal varlığını korumaktır.
Eğer sen bunu yapamıyorsan,vatandaşını açıkta bırakıp,hedef haline getiriyor isen orada bir sıkıntı vardır.

Hal böyle olunca birini kurda kuşa yem edeceksin, diğerini dini özgürlüğü diye imtiyaz vereceksin sonrada ileri demokrasi diyeceksin.

Eğer demokrasi,eşitlik savunmuyorsak o zaman buraya yazı yazan herkesin vaktini çaldığım için özür dilerim.

bunu beni alıntılayıp demişsin ama benim dediğime dair cevap içeren bişi olmamış..
benim dediğim senin " bu tarz fikirler yüzünden azınlıklar üzerinde baskı var" ile ifade ettiğin durumun açıklaması. o tarz fikirler sıradan halkın ülkeler ile insanları ayıramamasından geliyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

Soimyr said:

faşizim böyle bi şey arkadaşlar. aklınca kendine mantıklı fikirler bulup bunun üzerinden bir kesime düşman kesilmektir. kafa yapısına bak hay allam.

liseye kadar karşıyım üniden sonrası beni bağlamaz demişim bu mu faşizm?

lise ötesindede bu görüşleri barındıran adamla muhattap olmuyor ve çevremde (ie evde mesela film gecesi vs var davet etmiyorum, davetsizgelsede aynen kapıda bırakıyorum), arkadaş çevremdede bulundurmuyorum? bumu faşizm arkadaş?

bi wikipediden ingilizce falan yoksa ekşisözlükten faşizm tanımına bakmayı çağırıyorum.

tabi bu arada tüm yazıdan tek bir paragraf makaslayıp vakit,zaman,taraf tadında sadece oan faşizm diye bok atıp kaçmakta ayrıca güzelmiş.

siz güzel paticikli takke kafalar ne diyor? 2-3 sene önce çok modaydı ağzınızdan düşmüyordu.

oh tamam hatırladım.

ad hominem.

edit: typo daha 2-3 tane daha varda uğraşamayacağım, şimdiye kadar harcadığım vakti zaten yeterince kayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

sürekli memleketin birinci diniyle kendi uydurduğunuz dinlerin kıyaslamasını yapıp ideal bir dünya yaratıp fikir savunuyorsunuz.
.

Kendi uydurduğunuz diye bir tanım yok sonuçta dini inanç zaten bilimsel olma iddasında değil dolayısıyla benim dün gece yarattığım din İsanın,Musanın,Muhammedin diniyle aynı saygıyı hakediyor.

Haa gerçekten böyle bir özgürlüğün olduğu yerde yaşasak zaten şu sorunları yaşamayız.Misal Amerikada kadın türbanla derse de girer sınava da girer,çıkışta dinden kurtuluş cemiyetinin düzenlediği panelin önünden geçer gider.

Ama sen(sen derken genel konuşuyorum) "hep bana hep bana" dersen bööle gereksiz sürtüşmeler çıkar tabi.

Haa bence türban serbest olmalı ama bunun yanında zorunlu din dersleri de kalkmalı.Ne biliim halk dinini daha iyi öğrensin numarasıyla dindarlık yayılmaya çalışılmamalı falan filan
Sosyal ağlarda paylaş

arada yazanları okumadan son sayfaya atladım.

en baştan bu turban mevzusunu bayrak haline getirtmeyeceklerdi. Normal şartlarda türban takmak serbest olsa bu kızlar "neden takmak zorundayım?, neymiş o kural?" diye soracakken şimdi "ibadeth failure! alarım alarım!" diye bağırıyor.

kimse sahip çıkmaz inşallah bu denyoya, yaptığı hareketle kalır, sınavı gg olur. Daha ekmek yemesin akp turbandan.

trolleme haberleri gelsin ama "budist cocuk sınava alınmadı" tadında, datlı oluyor

bu cocuk mesela

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Turbanla sinava girmek yasak ise bu yasagi goz ardi edenleri mis gibi protesto etmis. Protesto amacina ulasmasi icin ne sekilde yapilmali bu tartisilir. Lakin dunyanin dort bir yaninda olan protestolari eger takip ediyorsaniz anlarsiniz. Cogu yerde ciplak kalip protesto ederler bazilari taskinlik yapar cam kirar arac yakar bazilari kendilerini zincirler.

Kendini kurban etmis evet ama bundan size ne yani? Kendi bilecegi is. Malmis salakmis falan tartisilir. Protesto etmesi gereken yerde etmeyip de fikrini aciklamaktan aciz/urkek insanlar daha beter.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam protesto etmiş. Kıza "tutanak tutuldu" geyiğine ne kadar inandınız? O tutanak işlenecek mi sanıyorsunuz? Napolyonn'da faşizm, aşın bunları tarzı söylemleri ile devam etmiş.

Geçenlerde bir tanıdığımızın yardımcısı işten çıkmak istemiş. Neden diye sormuşlar "abla, bana para verecekler, elbise verecekler türban'la cadde'de gezicem, gezmek için para veriyorlar" demiş. Bunları duyardımda bizim başımıza gelince daha bir gerçeklik kazanıyor.

Böyle bir durum varken, böyle bir ülkede gelip bana "faşizm, özgürlükler, türbanla girebilir sınava bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı" etmeyin.

bıdı bıdı bıdı bıdı

EDIT: ha bu arada verilen elbiseler prada, burberry falan.
Sosyal ağlarda paylaş

başı kapalı sınava girmek yasak değil kaynak: http://www.eokul-meb.com/2011-ygs-kurallari-ve-sinav-ile-ilgili-osym-resmi-aciklama-yapti/

Yasak olmayan birşeyi protesto etmiş.

(yazılı olana göre)

tabi insanların haksızlığa uğradığını düşündüğü anda hakkını korumak istemesi doğru ve isabetli.Ancak tek sıkıntı bu hak arayışını başkasının haklarına tecavüz ederek yapmamalıydı.Sınav salonunda aylarca çalışıp bunun hayatının dönüm noktası olarak görenler var.Ve o ortamda o konstrasyonu tamamıyla tecavüz etmesi yanlış.O salondakiler eğer geneli düşük çıkarsa çocuk hakkında dava açma hakkına sahip bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...