Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saç dökülmesini önleyici en iyi şampuan

alperozg

Öne çıkan mesajlar

NolaxThensbane said:

Doruk senin çaren bende benimde arada tırnak büyüklüğüne kada rçıkan kepek yapıyordu bildiğin kafan soyuluyor.Şimdi bakamıyorum sabah bakınca yazarım buraya ilacın adını.
aha bekliyorum cevabı işallah denemediğim bişeydir :)

Slint said:

Seboreik dermatit olabilir. Dermatoloğa görünmen lazım.
Şampuan, sprey vs. gibi şeylerle geçse de dönem dönem tekrardan çıkıyor. Tam bir tedavisi yok ve çok aşırı olmasa da saç dökülmesine neden oluyor.

valla trye dönünce anca dermatolog, çok zor geliyor gitmek. bi kere gittim devlet hastanesindekine, saçma sapan bi şampuan verdi daha fena oldu. bi dahaki sefere özel hastaneye falan gitmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

abii
anketi görür görmez şok oldum ve acıdım
eer bu kadar araştırıp tek tek yazıp bi de en iyisini soruyorsan senin durum gerçekten vahim görünüyor.
stres'i azalt.şampuanla olcak iş değil.genetik menetik.
dökülür gider.
paran olur ektirirsin varsa şimdi ufaktan başla ektirmeye.

google a yaz tek sayfada hepsi çıkıyor bir de ctrl+c ve ctrl+v yi kullanmayı biliyorsan tadından yenmiyor.
stres azalmaz çalıştığım sektörde :)
bir de henüz açıklık yok saçlarında ama yanlar seyrelmeler başladı erken kalkan yol alır iş işten geçtikten sonra bir anlamı kalmayacak. o yüzden en azından bi önlem olarak yada daha sonra ben elimden geleni yaptım demek için bişi kullanmalıyım diye düşünüyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kişiden kişiye değişiyor işe yarayan şampuan listesi. Kuzenim bioxin'in reklam pazarlama kısmında mı neydi, onunda dökülüyor saçları. Bir kaç ay evvel çıkan yeni şampuanı öneriyordu. Öncekilerin hiç işe yaramadığını söylüyordu hep. Başka bir arkadaşım "ben keldim bildiğin, bioxing kullanmaya başladım, bu haldeyim" dedi, ki kafasında seyrektete olsa baya saç vardı.

Bana Revivogen önermişlerdi, ben gittim yanlışlıkla Revigen aldım, bari kullanayım dedim. Bir baktım dökülme durdu. Çıkarma konusunda bişey diyemeyeceğim ama her şampuanın farklı metabolizmaya hitap ettiğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Gittim 8tüplük tahlil yazdı beslenme bozukluğundan kaynaklandığını söyledi.

2sflık bir reçete verdi 1ay kullandım %100 fışkırma oldu sonra final haftası ve parasızlıktan yarım kaldı eski haline döndü

Nasıl beslenme bozukluğu, afrikada mı yaşıyorsun :), şaka maka o dönemdeki beslenmem nasıl dı ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

kellikle derdi olan beyler,
iyilik olsun diye dermovate'ı rastgele önermeyin. steroidn yan etkileri var en masumu derinin folyo kağıdı gibi incecik hale gelmesi. hele ki her yaraya iyi geliyor bu diye ufak çocuklara doktora danışmadan sürmeyin öteki dünyaya kargo edersiniz direkt çocuğu.

onun dışında revignondur minoksidildir vs... bunlar işe yarayan ilaçlar. yalnız bir tavsiyede bulunayım, ilacı sürdüğünüz yeri evdeyken kapatın dışarı çıkınca da elinizle çok oynamayın. önce kelini kaşıyıp sonra da burnunu kaşıdığı için burnumun üzerinden kıl çıkıyor diye doktora gelenler var :)
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

NolaxThensbane said:

Doruk senin çaren bende benimde arada tırnak büyüklüğüne kada rçıkan kepek yapıyordu bildiğin kafan soyuluyor.Şimdi bakamıyorum sabah bakınca yazarım buraya ilacın adını.
aha bekliyorum cevabı işallah denemediğim bişeydir :)

Ketoral

Beslenme konusuna gelirsek atnı seagle dediği gibi bir iki sene öğrenci işi takıldım çok çektim doktor yaşımı sormuştu (23) bu yaşta imkanı yok bu kadar dökülmesinin genetik falan değil bu dedi tahlil aldı özellikle kurşun(emin değilim tam hatırlıyamıyorum) ekskliği olduğunu söyledi 1ay boyunca vitamin takviyeleri minoxil şampuanlar falan kullandım işe yaradı ama biliyorsunuz bu ilaçları ssk karşılamıyor ve çok pahalı 6çeşit ilaç baya pahalıya kaçtığından devam edemedim ama gerçekten işe yaradı.

Seagle bu arada lazım olursa doktorun adı Hüseyin Durmuşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi abuk sabuk bin tane şampuan önerilmiş, hepsi para tuzağı

ırsi dökülmeye o saçlar gg her türlü. papatya bokuymuş, yok lemur çişiymiş ne kullanırsanız kullanın dökülür o saç.

2 tane çözüm var 1-minoxidil 2-propecia

bunlarda geçici tabi 1-2 sene idare eder sizi

üzülmeyin ama ektirilir, saç kökü klonlama fln geliyo

http://www.seksenliyillar.com/resimler/cimadam.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

kellikle derdi olan beyler,
iyilik olsun diye dermovate'ı rastgele önermeyin. steroidn yan etkileri var en masumu derinin folyo kağıdı gibi incecik hale gelmesi. hele ki her yaraya iyi geliyor bu diye ufak çocuklara doktora danışmadan sürmeyin öteki dünyaya kargo edersiniz direkt çocuğu.

onun dışında revignondur minoksidildir vs... bunlar işe yarayan ilaçlar. yalnız bir tavsiyede bulunayım, ilacı sürdüğünüz yeri evdeyken kapatın dışarı çıkınca da elinizle çok oynamayın. önce kelini kaşıyıp sonra da burnunu kaşıdığı için burnumun üzerinden kıl çıkıyor diye doktora gelenler var :)

Oku yazdıklarımı tekrar. Kullanmadan önce kesinlikle bir dermatoloğa gitmesini önerdim zaten. Bol keseden de sallamıyorum. Saçlarımın belli bölgelerinde 1tl bozuk para ve kibrit kutusu büyüklüğüne kadar değişen 4 dökümle oldu. Şimdi hiç olmamış gibi. Sakallarımdakileri saymıyorum bile...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...