Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

başbakana lan diyen köylü

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Ya çok iyisiniz hoşsunuz da bişey sormak istiyorum...
Nükleer santral tu kaka yapmasınlar.
HES'ler tukaka yapmasınlar.
Termik santraller havayı kirletiyorlar ve çok masraflılar zaten yapılmasın.
Ne yapsınlar? Bütün elektriğimizi dışardan mı satın alalım?
Hadi burda atıp tutanlar varsayın ki hükümet sizsiniz ne yapardınız nasıl çözüm bulucaksınız ülkenin enerji ihtiyacını çözmek için?

Her boka muhalefet olunca daha mı kültürlü,elit hissediyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

iblameadmins said:

Hadi burda atıp tutanlar varsayın ki hükümet sizsiniz ne yapardınız nasıl çözüm bulucaksınız ülkenin enerji ihtiyacını çözmek için?

Bütün dünya yenilenebilir enerji diye götünü yırtıyor, enerji üzerine çalışma yapan herkes yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmeye çalışıyor, biz gidip doğayı sömürmeye çalışıyoruz.
Dünya uyanıyor, biz uykuya dalıyoruz.

edit: bu arada ben doğru kurulan bir nükleer santralin gayet faydalı olduğunu savunan bir insanım. Ancak, doğayı kirletmeden, adam gibi atık yönetmeliğini uygulayarak, güvenlik koşullarını sağlayarak yaparlarsa. Gidip elin rusuna yaptırılan santralden hayır gelmez bize.
Sosyal ağlarda paylaş

iblameadmins said:

Atıp tutan diyorsun sen biliyor musun o termik santralerin halini?
Çatalağzı termik santrali için konuşuyorum kömürler ithal ediliyor santral türbini kontrolü kazanı kurulumu bakımı herşeyiyle dışarıdan bakılıyor.Kazanılan enerji 120mw %30 verimle çalışıyor 1m$ yatırımla %35 verime çıkartılacakmış allah tayyipten razı olsunmuş.2000kişi çalışıyor 8 mühendis var içlerinden birtanesi mak. mühendisi.Kontrol odasında çay demleyip tv izliyorlar.Kalan devlet kontrolündeki termik santrallerde bu şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

ülkelerini falan bilemem de;
wikibey said:

In 2008, about 19% of global final energy consumption came from renewables, with 13% coming from traditional biomass, which is mainly used for heating, and 3.2% from hydroelectricity.[1] New renewables (small hydro, modern biomass, wind, solar, geothermal, and biofuels) accounted for another 2.7% and are growing very rapidly.[1] The share of renewables in electricity generation is around 18%, with 15% of global electricity coming from hydroelectricity and 3% from new renewables.[1][2]

Renewable wiki
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

iblameadmins said:

Atıp tutan diyorsun sen biliyor musun o termik santralerin halini?
Çatalağzı termik santrali için konuşuyorum kömürler ithal ediliyor santral türbini kontrolü kazanı kurulumu bakımı herşeyiyle dışarıdan bakılıyor.Kazanılan enerji 120mw %30 verimle çalışıyor 1m$ yatırımla %35 verime çıkartılacakmış allah tayyipten razı olsunmuş.2000kişi çalışıyor 8 mühendis var içlerinden birtanesi mak. mühendisi.Kontrol odasında çay demleyip tv izliyorlar.Kalan devlet kontrolündeki termik santrallerde bu şekilde.

Mak müh. son sınıf öğrencisiyim. emin ol biliyorum o santrallerin halini.
Rüzgar enerjisi üzerine türkiyede yatırım yok sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Milyar dolarlık şirketler var şuan türkiyede bu işten para kazanmaya çalışan.
termik santral zaten dünyanın en çağdışı elektrik üretme yöntemi şuan...
Sosyal ağlarda paylaş

Vidar said:

of 3. açılışı mı ne, diğerlerine de yazdım buna da yazayım. hes tü kaka demiyoruz, en azından ben demiyorum. ama gavurların environmental assessment dediği naneyi yapmadan her yere hes yapmak yanlış.

olay tam olarak bu.

zaten hes'leri savunanların genel olarak argümanları; "enerji ihtiyacımız var. yapılmasın mı?". bu sorunun cevabı "böyle yapılmasın".

başlık da televole'den çıkmış, hey mübarek..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...