Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Libya'ya NATO Müdahalesi

roket adam

Öne çıkan mesajlar

fransa kac senedir natonun askeri kanadindan ayriydi zaten, emo cocuklar gibi kusup birakmisti (diger ulkeler cok feci trolliyordu heralde, bende bi fransiz subayi olsam (allah korusun) bende isyan ederdim hani nato karargahinda calissam, gunde 5 defa maginot line geyigi yapcaklar ve hakli olcaklar adsfafdsasfd)

daha yeni fransa natonun askeri kanadina dondu ve doner odnmez HURRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA diye savasa atladi birseyleri kanitlayip kendine geri dondugu kulupte yer acabilmek icin, geri kalan ulkeler ise WTF FRANCE? modundan yeni cikabildiler

http://members.fortunecity.com/gogodncr/frenchy.jpg

http://members.fortunecity.com/gogodncr/FrenchMilitaryMagazineTwo.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

saftiriklik birşey yok ortada. hepimiz biliyoruz başbakan kabul etmek istemese de, libya'da bu olaylar başlayınca 20 milyarımız için sesimizi yeteri kadar çıkaramadık.

ha yeteri kadar gücümüz olsa gider 20 milyarımıza da sahip çıkardık, libya'ya en kralından demokrasi de götürürdük. siyasi ve hukuki boyutunu bir kenara bırakırsak, ahlaki yönünde hiç bir sakınca bulunmazdı böyle bir eylemin.

böyle bir imkanımız olmadığı için, zurnayı başkası üflüyor. biz de arada basabilirsek 2 nota basmaya çalışıyoruz işte.

arap ülkelerindeki son gelişmeler üzerine kafa yorulması gereken o kadar çok şey var ki; ben ucundan düşüneyim diyorum kısa devre oluyor beynimde.

işin bizimle ilgili bir yönüne değinmek gerekirse, böyle konulara müdahale edecek bir ordumuz olması lazım. şu anda olmaması, böyle bir ihtiyacımız olmamasından dolayı. çıkarsınlar profesyonel ordu yasasını, memleket dışına çıkacak asker şimdiki gibi ana kuzuları olmasın yeter.

savaşmakta kötü birşey yok. adaletten uzak amaçlar için savaşmak bambaşka birşey. gidelim ölelim anasını satayım, dünya kolay fethedilmiyor zaten. en iyi bilen millet biz değil miyiz? ekeke
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada yatmadan önce günün özeti çıkarıyordum... fransa ciddi potansiyeli olan bir ulus aslında, çoğu zaman taşak geçiyoruz gerçi.

nüfus yönünde kıta avrupasında büyük devletler arasında avantajlı olan fransa. almanya'nını nüfusu fransa'dan hızlı bir şekilde düşüyor.

fransa'nın tank ve uçakları ingiltere'ye oranla daha yeni üretim ve teknoloji.

uçak gemisi konusunda; ingilte're ile maliyetleri paylaşıp ancak 2 tane yüzdürebiliyorlar; ama uçak gemisi sahibiler.

sarkozy'e kızıp fransa'yı yakmaya gerek yok. fransa 5 sene içerisinde avrupa'daki yeni ortak. almanya kaybetti.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

sence hangisinin ekonomisi önce çuvallar? nüfus artış/düşüş hızı nüfus büyüklüğünden bağımsız bir veri.

orda sıkıntı yok adamlar kalifiye olmayan işler için hızlı üreme yeteneğine sahip göçmenler aldılar.Üniversiteler şirketler....vb gibi teknoloji üreten kurumlar taş gibin ayakta(gerçi fransa da hiç boş değil)
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

bu arada yatmadan önce günün özeti çıkarıyordum... fransa ciddi potansiyeli olan bir ulus aslında, çoğu zaman taşak geçiyoruz gerçi.

nüfus yönünde kıta avrupasında büyük devletler arasında avantajlı olan fransa. almanya'nını nüfusu fransa'dan hızlı bir şekilde düşüyor.

fransa'nın tank ve uçakları ingiltere'ye oranla daha yeni üretim ve teknoloji.

uçak gemisi konusunda; ingilte're ile maliyetleri paylaşıp ancak 2 tane yüzdürebiliyorlar; ama uçak gemisi sahibiler.

sarkozy'e kızıp fransa'yı yakmaya gerek yok. fransa 5 sene içerisinde avrupa'daki yeni ortak. almanya kaybetti.

sulumanda ole dusunuyordu, fransizlar 20-30 savasi kaybetmeyi becererek koskcoa sulumanin ongorulerini yalan ettikler

fransizdan bi cacik olmaz, tarihin bize ogrettigi en buyuk dersde bu sanirim, simdiye kadar kim fransaya guvenip plan yaptiysa dimdizlak acikta kaldi hani
Sosyal ağlarda paylaş

baktı amerika kendi yerleştirdiği diktatörlerle başa çıkamıyor, ırak savaşından beri daha kullanışlı olan kukla liderleri koyuyor.
said:

Başbakan'ın danışmanı Cüneyt Zapsu ABD'deki dostlarına "Bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın" dedi.

Rabbim her millete kukla lider bahşetmez :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bor geleceği belirsiz ve petrolün gazın yerini tutacak bir maden HENÜZ değil. İleride değerlenirse zaten çoğu maden yeri şimdiden satıldı veya satılıyor. Ama şu an dünyada gereken bor o kadar az miktarki sendeki tonlarca borun değeri yok. Okuduğum yazar buna benzer bişiler demişti ama daha detaylı bilen biri doğru yanlış yorum yapabilir izin veriyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...