Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Abi bence açılacak...

Valindel

Öne çıkan mesajlar

Bir iki hafta önce Sabah gazetesinin ekinde Yüksel Aytuğ'un küçük bir yazısı gözüme ilişti. Yaklaşık olarak şöyle demişti: TVde rahatsız olduğum iki reklam var. biri bebeklerin yarışıp babalarının bağırıştığı reklam, bi de Coca-Cola'nın reklamı. İlk reklam bana da itici geldi. Ama ikincisi için aynı şeyi söyleyemem.
Yani tamam ayıp, olmaz, yapılmamalı falan ama bir türk genci olarak beni bu kadariyi yansıtan (yanlış anlamayın, sapık falan deilim genel olrak dedim) başka bir reklam hatırlamıyorum. Bence güzel reklam.

Di mi?[signature][hline]We are following
The will of the one
Through the dark age
And into the storm
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben Cola'nın iddia temalı reklamlarını çok sevdim. En azından bir eğlence var olayda. Oldukça güzel bence. Ayrıca o reklamlarda gördüğün gerçek hayatın bir yansımasıdır abi. Durmadan abi der çoğu insan abi yaa haberin yok senin galiba? (:P)
Yüksel Aytuğ gibi sevdiğim bir yazarın böyle enteresan bir yorum yapması ise garibime gitti. Reklamı beğenmeyebilir ama yazısında saçmalamıştı bence. Böyle bir iddiaya girmeyen kaç kişi var aranızda? varsa da denk gelmemiştir. (Gerçi bizimkinde kimse yerinden kalkmamıştı. 10 dakika ölee oturduk :)) Bence reklamlar çok güzel olmuş.[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Geçti, istemem gelmeni,Yokluğunda buldum seni; Bırak vehmimde gölgeni, Gelme, artık neye yarar?..
Sosyal ağlarda paylaş

Yani Yuksel Aytug orada yaptıgım sey dememıskı yanı yapmak ıstedıgı sey olarak gostermıste olabılır.

Ben begenıyorum İddia temalı coca cola reklamlarını guzel bı dusunce.

Mahalle arasında Colasına maç yapıldıgını hıcmı gormedınız ? ordan yola cıkılıarak yapılmıs reklamlar, rezalet diye nitelendirmek yanlış.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

Bence berbat eğer bu adamların hedef kitlesine bende dahilsem ben ordaki adamların yerine kendimi koyabilmeliyim ama koyamıyorum neden bir kızın bence açılcak diyip yanımdaki arkadaşımla neden iddia ya giriyim ayrıca o kadar abaza da değilim yani her eteği kalkanı Monroe yerine koymak gibi bir fantezim de yok !?!?[signature][hline]Lil'Alur for Shar
Sosyal ağlarda paylaş

Abaza degılım izlemem sevmem mantıgı burada bıraz ters kacıyor. Abazanlıkla alakası yok abaza grup gormemıssınız sız. Çarşıların, kalabalık caddelerin falan başında bi grup sap gelene geçen her kızı Gözleriyle yermiş gibi keserler her yerde vardır bu tur adamlar. Ama bu reklam öyle degıl oyle nıtelendırmek de yanlıs.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

ya valla ikide bir, eteği zart zurt havalanıp son anda kapatan, üstelik bununla çok eğlenen bi kızı bende izlerim. "açılacakmı acaba?" diye.

kendi eğleniyosa bende eğlenirim ayrıca.ne yalan söyliyeyim güzel bacaklı bi kızı görmek hoşuma gider.[signature][hline]Benim Şirket
Gerçi son zamanlarda pek ilgilenemiyorum ama,
işte şimdilik kendini idare ediyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Abazanlıkla eğlenceyi arıştırmışsın biraz galiba? Abazanlık "Öüahhhh. Ben varya bunu nasıl...." gibisinden tanımlanabilir. (beceremedim ama açıklamak zor geldi. Mesela buda tembellik sayılabilir :))
Şimdi ufak bir soru. Sen yapmadın diye diğer insanlarda yapmayacak demek değilki. Hedef kitle oldukça büyük bence. Az mı adam görmedim okulda bir kızın eteği açılacak diye rüzgarlı günlerde son kız okula girene kadar dışarıda durup kıçı donan insanlar. Aha onlar abaza olabilir gerçi :P Ama reklamdakiler abaza olsalar tepkileri daha farklı olurdu emin ol. Yani yolda aynı şeyi b ende görsem bende takılır kalırım. hatta gireriz iddiasına kesin. (Tabi burada bir de güzel bacaklar hakkındaki düşünceler devreye girer. Ayak Fetişistlerine sapık diyosanız bacaklarla ilgilenenlere nasıl bakarsınız? :))[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Geçti, istemem gelmeni,Yokluğunda buldum seni; Bırak vehmimde gölgeni, Gelme, artık neye yarar?..
Sosyal ağlarda paylaş

Abazanlıgı araştırmak zor olmasa gerek...
Evet dedigin gibi öyle tanımlanıyor. Abaza olarak algılamak yanlıs yanı sonuc olarak o reklamdaki olayı.

Bide şey var hani güzel bi hatun yine Yürüyo yanında bi oglan yine bi kaç genç iddiaya giriyolar bence sevgilisidir falan diye sora kızın adres tarif ettigi belli oluyolar apışıp kalıyolar falan, birde Arabaya doluşma iddalı coca cola reklamı var. Yani hoş bence güzel bi yerden yakalamışlar.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

Abi bi kere ben sevmedim. Ürünle hiç alakası yok.[signature][hline]Ben Zydar isimli abimin hesabını 10-25 ağustos arası kullanmış olan şahısım. (Yani 2 haftadır falan Zydar, esas zydar değildi .) Zydarın kardeşi olan benim bu hesabı açmamın nedeni kendime ayit bir hesap istemiş olmamdır
Sosyal ağlarda paylaş

farklı bir gençlik teması gösteriyorlar.
ya da ben bu gençlik türünü daha önce hiç görmedim.

yani sokakta oturup kimin eteği açılcak kimin eteği açılmıycak iddiaya giren
arabaya doluşup kolasına iddiaya giren
sokakta her gün panayır edasıyla eğlenip coşan
bir gençlik görmüyorum.

Biraz şey havası veriyor "sizin hiç işiniz gücünüz yok, gidin kendinize eğlence arayın, saçma da olsa böyle aksiyonlar yapın, bi de bol koka kola tüketin biz de para kazanalım" gibi şeyler.

Bir yerden bir yere giderken arabaya doluştuk kucak kucağa tamam ama reklamdaki çok abartı ve salakça olmuş.

Ya da kızın eteği açılsa izlersin felan tamam.
"abi bak bak abi iddiaya giricem abi senle süper aksiyon yapıcaz abi var ya abi bak abi abi" teması bana saçma geliyor.[signature][hline]imza günü
Sosyal ağlarda paylaş

Birazda aslında reklam gözüyle bakmak lazım yani kendi hayatımızda yaptıgımız şeyler iilla görmek zorundamıyız ki reklamlarda? görmeyince saçma geliyorr. Dediğim gibi mahalle aralarında falan kolasına mahalle maçları yapılmazmıydı, burdan yola çıkılıarak yapılmış reklamlar olarak düşünüyorum.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

Bone tatil mekanı biraz oralar bence. Şahsen ben tatil mekanlarında çok gördüm böylelerini. hatta arlarında da bulundum. Bilmiyorum farklı gençliklerle karşılaşıyoruz her yerde :) Bu araa ürünle ilgisi var. İddia malzemesi kola işte. Zaten bir kolayı nasıl tanıtırsın arkadaş yaa* Al en son çıkan Zem Zem marka kolanın reklamını seyret. Git başka kola reklamlaruına bak. hangisinde ürün tanıtılmış. Ürün orada kullanılan araç zaten. Eh amacına da ulaşıyor bence. Ayrıca reklamlarda oldukça doğal geldi bana.[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...