Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya'da 8.9 büyüklüğünde deprem

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

santrali soğutan ekipler içeri bile giremiyor şu an, dışardan püskürtülen suyla soğutmaya çalışıyorlar. kendileri dediler az önce bu şekilde giderse rodlar açıkta kalır soğutamayız erime başlar diye, 12 saattir santralin içinden ölçüm yapılamamış, sıcak ve rad. dan yaklaşamamışlar.

International Atomic Energy Agency başkanı yarın tokyodan ayrılıyorum bye dedi.

U.S. Nuclear Regulatory Commission Chairman şu an rodlar açıkta, su falan yok etraflarında, çok ciddi rad. var, çarşamba günkü son patlamadan beri durum bu, erimenin eşiğinde olabiliriz demiş. öte yandan cüce aman yani japonlar hayır hiçbir sorun yok herşey yolunda, mis gibi hava, condition is stable npkkthx dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Absolut said:

Rusya süper bir teklifle gelmiş. Bütün japonyayı bizim boş arazilere taşıyalım baştan kurun demişler. Süper fikir bence bizimde doğuda belli bir alanı 200-300bin japona gelin yerleşin nakliye bizden siz burada gelişin dememiz lazım :P

Yalnız şu hakkaten süper birşey, olduğunu düşünsenize:)...

bu nerenin haberi yahu?

ben görmemişim bunu..

abi 4ünün de pert olduğunu düşünsenize.. FALLOUT!!!
Sosyal ağlarda paylaş

sabit 50 işci yoktur, vardıyalı calısıyolardır 100-200 arası işci vardır muhtemelende,

su adna 450000 kişi evsizmiş, daha 3-4 hafta gecicie evler kurulamıcycak mış, ilac'ı gectim yiyicek su dağıtamıyolarmış. hava bi anda soğumus heryer donmus. altyapı dağılmıszaten yollar mollar harapmış hep.

bide adamların nufusuda cok yaslo, ceyreği 65 yas üste, coğunda kronik hastalıklar var ilac kullanmaları lazım
Sosyal ağlarda paylaş

etrafa yakıtta tasıyamıyolarmıi bu arada, aracler calısamıyomus o yüzden.

die hard 4 oldu adamlar, herşey bi anda çöktü

işte altyapı çökmüş tsunamiden, bazı icme su hatlarına tulu su karışmış, benzin menzin taşıycak yol yok bazı yerlerde, kasabalara nasıl yiyicek su götürücekz diye düşünüyo adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

reaktör şeysini daha iyi açıklayan şöyle birşey buldum

ayrıca fukushimanın 20-30 km kuzeybatısında yüksek radyasyon varmış

said:
"Japan's science ministry has observed radiation levels of up to 0.33 millisieverts per hour in areas about 20 kilometers northwest of the quake-damaged Fukushima Daiichi nuclear power plant."

http://www3.nhk.or.jp/daily/english/16_36.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...