Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aile imamlığımız resmen başladı

saturn

Öne çıkan mesajlar

Boci said:

bansheee said:

kermit said:

GERGE said:

Benim evin kapısını çalsınlar istiyorum. Suratlarına güzelce çarpayım kapıyı ben de.

e bunu yapmakta özgürsün işte
zorla içeri girmiyolar

iyi o zaman devlet kadrolu felsefeciler tutsun görevleri de kapı kapı gezip "allah yok din yalan" demek olsun.Sen de onları içeri almamakta özgür ol

Ayrıca this..

sen saçmalıyosun farkındaysan
müslüman bi ülkedesin. o iş yatar. işine gelmiyosada her zaman yaptığınız gibi ağlarsınız türkiye şöyle böyle diye başka ülkelere göç edersiniz. ayrıca zaten gereken yerlerde gereğinden fazla "allah yok, kanıtları bile var" diye konuşuyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

İyide zaten camiye gittiğimizde ordaki imam her türlğ yardımcı oluyordu yani her eve belirli bir imam atamaya gerek yoktu ki.

Benim için gerek var, devamlı camiye gitme zorundalığında kalmak istemiyorum . Senin için gerek yoksa bildirirsin, zorla dayatmak yok hoş.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Absolut said:

İyide zaten camiye gittiğimizde ordaki imam her türlğ yardımcı oluyordu yani her eve belirli bir imam atamaya gerek yoktu ki.

Benim için gerek var, devamlı camiye gitme zorundalığında kalmak istemiyorum . Senin için gerek yoksa bildirirsin, zorla dayatmak yok hoş.

hacı devamlı camiye gitmek zorundasın müslümansan. her cuma mesela
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

bansheee said:

kermit said:

anlamadığınız nokta şu
zorlamı gelecekler ? hayır.
istersen imamdan yardım alırsın, istersen almazsın.
neyin lafını yapıyosunuzki ?

Demeçlerinde insanların camiye gelmelerini teşvik edeceğiz gibi şeyler demişler.Devlet eliyle bir dinin yaygınlaşması için çalışma yapılıyor.Yanlış hatırlamıyorsam laikliğin tanımına aykırı.

Yanlış hatırlamıyorsam Diyanet İşlerine de öncülük eden Mustafa Kemal Atatürk'tü.

Ataturk Diyanet Islerinin kapi kapi gezip allahliligi yayma gorevi ustlenmesi amaciyla onculuk etmemisti muhtemelen acilmalarina.
Sosyal ağlarda paylaş

Laik denmiş,
laik devletin dini kontrol etmesi demek beyler,
İşte ülkenin %90 ından fazlası müslüman, e devlette eleman tutup bunu kontrol ediyor.

Dini kullanmak,kontrol etmek güzel şe, baya benefiti var.
Ha özgürlük diyosan, evine almazsın olur biter.

Bunun esas amacı şu : din adı altında yalan yanlış hurafeler varya, aile içinde bunların kullanımlarına engel olmak vs. Hoca geldiğinde sorarsın okumaya üşeniyorsan kitabını.
Ya da ne bileyim evde dayak falan var, hoca gelince şikayet edersin kocanı o da bi paylar onu, Allah korkusunu verdin mi öküzün beline doğrultamayabilir elini bir daha.
Tabi kendi dedemi düşünüorm, Allahsızın teki adam ya hu :p
Zaten korkusu olan adam hiç bulaşmaz dayak işine diyip kendimi çürütüyorum
hayat negzl
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

kermit said:

fede said:

niye gelip birileri bişeyler diyo olm bana. demesinler

izin verme işte istemiyosan mal herif ondan bahsediyorum

başkalarına gitmesinler istiyorum. teklif bile etmesinler istiyorum

sanane olm
adama devlet demiş yapacaksın diye. engelmi olacaksın. yapacağın tek şey sende gidip milletin kapısında gez "imamlar şöyle böyle yapıyolar" diye dolan dur. yapmadığınız şeymi sanki, istiklalde kapıt dağıtıp car car bağırmaktan hiçbi farkı yok.
ayrıca kapısını açıp imamı içeri alan kişilerde belli kişiler zaten neyin sıkıntısını yaptınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon da imama o kadar çok soru soruyorsan sende bir hata var demektir. Bugüne kadar kaç kere imama birşey sormak için camiye gittin?
balon said:

Absolut said:

Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

bansheee said:

kermit said:

GERGE said:

Benim evin kapısını çalsınlar istiyorum. Suratlarına güzelce çarpayım kapıyı ben de.

e bunu yapmakta özgürsün işte
zorla içeri girmiyolar

iyi o zaman devlet kadrolu felsefeciler tutsun görevleri de kapı kapı gezip "allah yok din yalan" demek olsun.Sen de onları içeri almamakta özgür ol

ben ikisinide almıyorum içeri bu senin için sorun olurmu ?
özgür iraden var arkadaşım.
sen burda allah yok diye vaaz veriyosun yeri geldiğinde. "sen" derken sen lafına takılma orda. yani burda insanlar allah yok yalan koskoca derken sıkıntı olmuyoda imam inanların evine gidip allah var deyincemi sıkıntı oluyo ?
evine alacak kişilerin hepside allaha inana kişiler olduğu için senin açından bi sıkıntı varmı ? sana giren bi tarafı varmı ? var demekki ağlıyosun burda.
müslüman bi ülkedeyiz zoruna gitmesin böyle şeyler.

Önce insan içinde konuşmayı öğren ondan sonra gel buralarda anır.Sana giren miymiş
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

balon said:

bansheee said:

kermit said:

anlamadığınız nokta şu

Demeçlerinde insanların camiye gelmelerini teşvik edeceğiz gibi şeyler demişler.Devlet eliyle bir dinin yaygınlaşması için çalışma yapılıyor.Yanlış hatırlamıyorsam laikliğin tanımına aykırı.

Yanlış hatırlamıyorsam Diyanet İşlerine de öncülük eden Mustafa Kemal Atatürk'tü.

Ataturk Diyanet Islerinin kapi kapi gezip allahliligi yayma gorevi ustlenmesi amaciyla onculuk etmemisti muhtemelen acilmalarina.

Peki ne için öncülük etti?

Dini insanlar doğru düzgün anlasın diye değil mi?

Sence o zaman devlet laikliğe karışmıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Bunun esas amacı şu : din adı altında yalan yanlış hurafeler varya, aile içinde bunların kullanımlarına engel olmak vs.

this.
sağda solda gezen o kadar aptal adamlar varki kendini imam zannedip sağda solda vaaz veren
kot pantolon giymeye bile haram diyen adamlar. sen bunu bi imama sorduğunda daha mantıklı bi cevap alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Absolut said:

Abi o zaman gider basvurursun, benim evime imam gelsin dersin. Fikri olmayan, iradesi olmayan koyun gibi adamlar var. Misyonerlik bunlara yapilir zaten, karakterli, kafasi calisan adama iskence falan yapmiyorsan beynini yikayamazsin telkinle. Baya devlet eliyle misyonerlik kapi kapi gezen imam olayi.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Spidee said:

balon said:

bansheee said:

kermit said:

anlamadığınız nokta şu

Peki ne için öncülük etti?

Dini insanlar doğru düzgün anlasın diye değil mi?

Sence o zaman devlet laikliğe karışmıyor mu?

kafasına göre dini önderler çıkmasın diye
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...