Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Haziran 2011 Genel Seçimler var [ANKET]

mawiman

Öne çıkan mesajlar

mardox said:

son seçimlerde ciddi oranlarda boş çıktı hatta katılım çok düşük cumhurbaşkanlığı seçimi bile oldu ama kimse üzerine alınmadı :)

Ben gittim valla. Ki 2 saatlik yola gittim, kaydım okuduğum yerde olduğu için. Kimse yoktu, imza listesi bomboştu. Görevlilerin canı sıkılmış resmen, gelince müşteri gelmiş gibi sevindiler sdf.

Yaz tatili muhabbetine yemek yapan yerlerin hepsi de kapalıydı öğrenci olmadığı için, aç kaldım bide dönüşte sdf. Benim oyum 2 sayılmalıydı bence..
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bir partiyi beğenmediğimden oy kullanmıyorum demek de aşırı mantıksızca

oturup en çok beğenmediğin partinin önünü en iyi hangisi kırar diye hesap edip atacaksın oyunu

bana kalırsa barajı geçemeyeceği aşikar olan partilere oy vermek bile bir o kadar mantıksız mesela
Sosyal ağlarda paylaş

@mawiman
hacı öyle bi kadiemiz yok,
takım tutmuyoruz sonuçta, "ölsem şuna atmam" dersek, bizden önce ki nesilden pek bi farkımız kalmaz, gözümüz kararır yanlış kararlar veririz.

Ben mesela, 3 seferdir chp ye atarım, ama aklımda ki soruları cevaplarlarsa ve isteklerimi yerine getirir ve korkularımı giderirlerse rahat rahat akp'ye de verebilirim np.
Sosyal ağlarda paylaş

siyasi olarak bir deyim vardır? kötünün iyisi diye fakat geçen seçimlerde görüldü ki bu ülkenin yüzde 48 i mecliste temsil edilmedi ve bunun nedenleri

insanların oy kullanmaması
insanların yanlış oy atması
insanların oylarının baraj altında kalması gibi bir sürü nedeni var

ama beni ilgilendiren bölüm insanların oy kullanmak istememsi

yukarıda yapmış olduğum anket 161 kişi katıl şu ana kadar ve neredeyse yüzde 20 nin üstünde bir durum var oy kullanmamak adına bununda kendilerini ifade edecek bir partinin olmayışından kaynaklandığını sanıyorum...

bu sene seçim hangi partiler arasında olucak üç aşagıya belli ama kaç siyasi partinin katılacagı bilinmiyor ... bundan soruyorum kesinlikle anti-patik bir parti varmı yok mu ? diye

birde anketti tersten yaptığında ulaşacağın sonuç toplumun bazı partiler ne kadar hoşnutsuz olduğunu ortaya koyar ve toplumun hoşgörüsünüde ortaya çıkartır.
Sosyal ağlarda paylaş

O değil AKP CHP ve MHP dışında yok mu bu seçimde atağa kalkabilecek bir parti? Çünkü bu 3ünede oy atasım yok. Mesela AKP ilk seçimi kazandığında şaşırmıştım oha bu kadar oy diye. Yok mudur aynısını yapacak süpriz parti. Aynısı olmasa bile hükümete ortak olabilecek vs.

Edit: Benimle aynı anda attığın mesaja bak kendimi Şekil A gibi hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Bazıları mı? Ülkenin yarısı parti taraftarı yahu. Bu sene yine AKP şampiyon olacak gibi kahretsin :D

yup, ama bu yarısının hepsi aynı partiye oy vermiyor,
x tarafının fanatikleri kadar, y tarafının da fanatikleri var.
Her partinin var öyle "taban" dedikleri bir kesim.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

O değil AKP CHP ve MHP dışında yok mu bu seçimde atağa kalkabilecek bir parti? Çünkü bu 3ünede oy atasım yok. Mesela AKP ilk seçimi kazandığında şaşırmıştım oha bu kadar oy diye. Yok mudur aynısını yapacak süpriz parti. Aynısı olmasa bile hükümete ortak olabilecek vs.

Edit: Benimle aynı anda attığın mesaja bak kendimi Şekil A gibi hissettim.

Hak ve Eşitlik Partisi kalkacak.

FAĞŞİSTT bu partiğğğ diye bağırıyorlar ama sp ve has partiyi gececek.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle akp'ye atmam.

ldp'ye de atmam.

kurtulmuşun partisi iyidir. erbakan hocadan birşey olmayacağının farkına vardı artık sağcı kesim. numan belki keser akboilerin önünü. ona da ihtimal vermiyorum ya.

nispeten nereye atacağım belli.
bu arada tuncay özkan kadıköy 1. bölgeden aday olacakmış bağımsız. ona da atabilirim belki.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

abi chp kadın kollarının twitter adresi kimdeyse işte, insanları atatürk resmi koymaya zorluyor, atatürk resmi koyanların sorusunu yanıtlayacağız içinizdeki sevgi böyle açığa çıkar diyor. böyle muhalefet mi olur allah askına.

http://i54.tinypic.com/23ww9kx.JPG

Muhalefet değil o putlaştırma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...