Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam artık Türkçe

liberal

Öne çıkan mesajlar

benim ingilizcem fena degildir hani, ama steam programini neden baska dilde kullanmak zorunda olayim ki? turkce varsa onu kullanirim gayet. isteyen ingilizce kullansin buna dedigim bir sey yok ama neden "gerek yoktu ki" diyorsunuz onu anlamadim.

oyunu orijinal dilinde oynamaktan yanayim bu arada. gerci her seferinde almanca indiriyor bana steam sagolsun ama ugrasip duzeltiyorum tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir elektronik ürünümü Türkçe kullanmadım hayatım boyunca. Enteresan çevirilerle beynimi bozamam. Nesi kötü diye soruluyorsa alakasız çeviriler programdan programa değişebiliyor ve bulamıyorsunuz bazen bir tutorial okursanız yada bişeye bakayım derseniz. Türkçe kullanan Türkçe kaynaklara bakmaya zorlanıyor ve kaynak kısıtlanıyor böyle oluncada.

Yani kaç defa Türkçe windows'un başına oturupta mal gibi kaldığımı bilirim.

Ama Türkçe olsun tabi. Valve'ın yararına sonuçta. Bir sürü kişi sadece Türkçe olsun istiyor herşey. Oyun moyun alır Valve para kazanır.

Sanane döneminde Half-Life bölümünde adminken o kadar çok ve enteresan soru alıyordum ki steam ile ilgili, delirtiyordu. Oyun yükleyemiyorlardı, açamıyorlardı falan. Steam 101 yazısı yazmıştım adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

önceki sayfada dediğim gibi ne zararı var sorusuna verecek cevabım yok ama ne yararı olduğunu da hiçbir şekilde anlayabilmiş değilim.

Sam said:

Her satılan oyunda var dediklerin sanki, milyonlarca ingilizcesi sıfır insan MMO ve cs benzeri oyunlar oynamadı sanki bu ülkede.

neyse tartışmayı uzatmaya gerek yok şu postunun üzerine zaten. hayırlı olsun kullananlara. ben istersem inglizcesini kullanabildiğim sürece pek umurumda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence steam gibi bir uygulamada TR dil seçeneğinin olması büyük avantaj ilerleyen süreçlerde oyunlar için official TR seçeneğinin olabileceğinin göstergesi. Şuana kadar oyunlarda olmamasının sebebi türkiyedeki korsan potansiyelinin yüksekliğinden kaynaklanması malesef bu durum düzeldiği an oyunlarıda TR olarak oynanabilir görebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

THiM said:

onun disinda zaten dili degistirebiliyorsun oyunun icinden. neden zorla bir dilde oynamani istesinler ki?

diyelim ki yeni çıkacak bir oyun için offical TR seçeneği var. getiren geri zekalı firma da sadece bu versiyonu getirmiş ki olmayacak iş değil hani. oyun çıktığında gidip CE yada box satın almak istediğim de sadece türkçe var elimizde üzgünüz derlerse yakarım orayı demek istemiştim. zaten online alabileceğim dil desteği olan oyunlarda sıkıntım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...