Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iş görüşmesinden vazgeçmek

kozalak

Öne çıkan mesajlar

troll selbes tamam da biraz da mantıklı cevap pls.

aktif bank ile görüşeceğim. ankaradan istanbula gidicem. o yüzden boşa para harcamak gibi olacak sanki.
aktifbank ı bilmeyen varsa çalık holding in bankası öle diim. pek büyük de bi banka değil zaten.

ya gidip görüşsem mi acaba en azından mülakat tecrübesi ediniriz sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Icinde bulundugumuz camia pek kucuk. O yuzden en azindan gidip gorusmelisin bence.

Biraz erken karar vermis olsan is durumum degisti, gorusmeye gelemeyecegim diyebilirdin belki de son dakikada bunu yapman pek hos olmaz.

En azindan insanlari ve tavirlarini gormus olursun, ilerde bir yerde tekrar karsilasacak olursaniz hali hazirda bir on izlenimin olmus olur.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ya doğru dedin.
gidim görüşim bi en azından. başvurduğum ilan gizli ilandı. aktif olduğunu bilsem başvurmazdım bile de. nese artık bi arkadasın kuzeni calısıyomus halinden memnunmuş.

aslında haber beklediğim bi yer var ve tahmini 3 hafta bekliycem onun için. bu sırada tutar da bunlar gel çalış derlerse o zaman sıkıntı olur.
umarım süreçleri biraz uzndur. ben de 1 hafta falan düşünme isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Görüşmede gizli ilanın onlar olduğunu bilmeden başvurduğunu, görüşmeye de şartlarını duymak için katıldığını, konuşmalar sonucunda da beğenmezsen beğenmediğini söylersen bir şey demezler. Zaman olsa görüşmeyi iptal edebilirdin ama bu saatten sonra pek hoş olmaz.

edit: Şu görüşmelere genelde tek taraflı bakılıyor da öyle olmadığının farkında olmak lazım görüşme süresince. Sadece onlar sizi seçmiyor o görüşmelerde, sizin de şirketi beğenmeniz ve kabul etmeniz lazım. O yüzden görüşme senin açından olumsuz geçtiyse, onların sana gel çalış demesi bir şey ifade etmez. Durumu açıkça belirtmende de bir sakınca yok.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

aktif bank ile görüşeceğim. ankaradan istanbula gidicem. o yüzden boşa para harcamak gibi olacak sanki.
aktifbank ı bilmeyen varsa çalık holding in bankası öle diim. pek büyük de bi banka değil zaten.

yol masraflarını karşılamıyorlarsa gitme.
bahaneye de gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kozalak said:

yol masraflarını karşılamıyorlarsa gitme.
bahaneye de gerek yok.

cv de adresi istanbul yazarsan karşılamazlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Çok özel bir durum olmadığı sürece hiç bir şirket karşılamaz ilan verdiği iş pozisyonu için başvuranların iş görüşmesine gelme paralarını. Zaten aynı şehirde olmanı beklerler.

edit: Niye karşılamasınlar ya, geri alıyorum, silmiyim yazdığımı. Benim taksi parasını bile karşılamışlardı. Sen de taksi parası iste..
Sosyal ağlarda paylaş

ben de normalde ankarada olduğumdan ve istanbuldaki firmalar pek aramayı tercih etmediğinden adresi istanbul yaptım.
sorduklarında da arkadaşımın adresi işe girdiğim takdirde kalabileceğim yer var ve kısa sürede de eve yerleşebilirim diyorum. yoksa x şehrinden istanbulda iş arayıp bulmak zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurumsallıkla alakalı değil durum. Kurumsal olmayan şirket de gerekli gördüğünde gayet karşılıyor her türlü masrafı ama genel bir ilana başvuranlarla yapacakları görüşmelerde böyle bir şeye sıcak bakan çok şirket yok. Kaç kişi başvuruyor, kaçıyla görüşme yapcaksın, kaç kişi alcaksın, alacağın kişinin konumu ne olacak, ne kadar özel biri olacak sorularının cevabına göre değişiyor durum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...