Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

en son bir dilenciye ne zaman para verdiniz?

escape

Öne çıkan mesajlar

bak aklıma geldi.
bigün arkadaşımla bir kafenin bahçesinde oturuyoruz dilenci 3-4 çocuk girdi içeri, işte çok açız abla falan dediler. ben de dayanamadım gelin dedim en yakın restauranta gittim ne istedilerse aldım. paralarını ödedim geldm geri arkadaşımın yanına.
10 dakika falan sonra aynı yere tekrar gelip beni görmeyip arka masama bir simit parası diye geldiler. çok sinirlenmiştim ayıp lan. siz yemediniz mi 10 dakika önce yemek falan dedim özür diledi bu sefer de. hey allahım.
gel de güven sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

mmo larda bile dilenen adama zirnik vermem, yazilmis zaten

1-)okuz gibi para kazaniyorlar, normal ise girip calismiyorlar

2-)cogu cete halinde bolge kapatiyor, o isikalrd afilan cam silen mendil satan cocuklara insanlar para verdigi surece hyvanat babalari-abileri onlari dilendirmeye devam edicekler

3-)pintiyim, kendi hobilerim ve yemek haric herseye verilen paraya aciyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ben parada veriyorum, yemekte ısmarlıyorum vs vs kendimce, kendi vicdanımı rahatlatacak, beni mutlu edecek herşeyi yapıyorum. Dilenen adamın benden çok parası varmış, yok aslında ihtiyacı yokmuş,yalancıymış,düzenbazmış beni ilgilendirmiyor.

Ben ihtiyacı olan birine yardım ediyorum niyetim bu,kendimce bir iyilik yapmaya çalışıyorum. İyiliği kimin hakedip hakettmediği benim karar verebileceğim birşey değil.

O yüzden en son ne zaman verdiniz derseniz, dün akşam verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

mmo larda bile dilenen adama zirnik vermem, yazilmis zaten

1-)okuz gibi para kazaniyorlar, normal ise girip calismiyorlar

2-)cogu cete halinde bolge kapatiyor, o isikalrd afilan cam silen mendil satan cocuklara insanlar para verdigi surece hyvanat babalari-abileri onlari dilendirmeye devam edicekler

3-)pintiyim, kendi hobilerim ve yemek haric herseye verilen paraya aciyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen abimin başına gelmiş, çok şaşırdım.

" ya bi çocuk geldi dilenci gibi, abi mendil alır mısın dedi. Biraz fazla vereyim dedim, abi bana para verme defter al dedi.
Yürü lan kırtasiyeye dedim o zaman, gittik, 1-2 defter kalem sözlük falan aldırdı çocuk, fazla değil tam ihtiyacı kadar. Bak diyorum, alalım istediğinden ne kadar lazımsa, yok diyor " bu kadarı lazımdı abi bana saol " diyip ayrıldı."

şaşırtıcı ya hu.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

" ya bi çocuk geldi dilenci gibi, abi mendil alır mısın dedi. Biraz fazla vereyim dedim, abi bana para verme defter al dedi.
Yürü lan kırtasiyeye dedim o zaman, gittik, 1-2 defter kalem sözlük falan aldırdı çocuk, fazla değil tam ihtiyacı kadar. Bak diyorum, alalım istediğinden ne kadar lazımsa, yok diyor " bu kadarı lazımdı abi bana saol " diyip ayrıldı."

şaşırtıcı ya hu.

:(
yazık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

şaşırtıcı ya hu.

bu çok iyiymiş ya
Sosyal ağlarda paylaş

geçen de zil çaldı açtım baktım dilenci şaşırdım ve tamam dedim. tamam dediğim için sözümü yemedim ve 1 tl verdim ama vermek huyum değildir. 1 tl verdiğim adam da 30 yaşında ayağı kolu sağlam kişiydi.

yanım da kız var bardak ta mısır yiyerek gidiyoruz. Arkamızdan 3-4 tane ufak çocuk geldi ve mısır istediler. emredermiş gibi sanki. o yolun ortasında öyle bi kızdım ki herkes dönüp baktı ve çocuklar utanıp gitti. nereye gitti başka sessiz bir av aramaya. o kadar yüzsüz olmuşlar ki ses tonunu, isteme şeklini görmenizi isterdim
Sosyal ağlarda paylaş

Adres sormak için tenha bir yerde derme catma bı evin onunde ki yaslı bir amcayla sohbet etmistik
Sonradan evlatları tarafından terk edildiğini ogrendim
ne yapıyosun nasıl gecınıyorsun dedım
arka da ki eve baktı sustu gozleri doldu
Para versem alırmısın dedim. adam cok utandı kabul etmedi
Adam babama o kadar benziyordu ki
cebimde ki butun parayı zorla eline tutusturdum.
Konusamaz olmustum bi hoscakal bile diyemeden gittim

o adam dilenci degildi ama bu olaydan sonra ne zaman birinın gozunde caresızlık gorsem dayanamayıp veriyorum uc bes lira
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...