Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiliseye 'haçı kaldırın' tehdidi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

daha önce de demiştim, gene diyorum:

forumdaki sorun dine saygı gösterilmemesi değil, saygısızlık yapılması. kör göze parmağı, trollü ifade hürriyeti arkasında korumaya çalışınca yıpranan kavram fikir özgürlüğü.

ayrıca,

xxx yok =/= xxx olduğuna inanmıyorum

bu kadar da saçma önerme uzundur görmedim.

Loxias said:

kimse dine saygı duymak zorunda değil. o dine inanan insanlara saygı duyulur. hindulara ayıp olmasın diye inek yemeyelim o zaman

tekrar oku bence işaretli kısımları.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya iyi de kime göre dine saygısızlık işte. Bunlara sorsan herkes saygısızlık. Aynı mantıkla ateistler yaklaşsa, okunan her ezan ateistlerin inancına saygısızlık oluyor

ateistlerin inancı yok işte, orada din mensubu olanlarla aynı kefeye koymakla hataya düşüyorsunuz.

neye, kime sorusu da gayet açık. hinduların inançları a kişisine komik geliyor diye gidip göstere göstere hinduların arasında dalga geçmeye inanç özgürlüğü mü denir, trolleme mi denir?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İnanç değil dünya görüşü diyelim, ne fark eder? "Allah yoktur, Kur'an denemedir" cümlesi dine saygısızlık değildir ki. Onlara göre kutsal, bana göre bundan ibaret. Bunun saygısız bir tarafı yok yani

DÜNYALAAAAAAAAAAAAAAAR fark eder. dünya görüşü =/= inanç
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Saygı beklemek için önce adamın inanmamasını senin inancınla aynı kefeye koyabilmen lazım.

aynı kefede olabilmesi için inanmamanın bir inanç şekli olması gerekir ki zaten inanmamanın temel olduğu bir görüşün bunu bilerek istemesi sadece kendi kendini baltalamak olur.

bunlar aynı kefede değiller diye sahiplerini farklı kefeye koymak olarak almamak lazım ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

nileppezdel said:

İnanç değil dünya görüşü diyelim, ne fark eder? "Allah yoktur, Kur'an denemedir" cümlesi dine saygısızlık değildir ki. Onlara göre kutsal, bana göre bundan ibaret. Bunun saygısız bir tarafı yok yani

DÜNYALAAAAAAAAAAAAAAAR fark eder. dünya görüşü =/= inanç
,

e napıcaz,

biri inanc diğeri dünya görüşü diye, birinin tanrı var demesine izin verirken, öbürünün tanrı yok demesine izin vermiycekmiyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda ki saygıyı şöyle özetleyeyim ben;

bir insanın dinine saygı beklemesi, "bakın benim için inekler kutsal ve yemek yasak, sende yemeyerek saygı göster" olarak örneklenebilir. bu yanlış

o dine inanan insana saygı göstermekse "gel buraya sana inek eti yedireceğim zaaaa" dediğinde biter.

kimse bana kendi dini esasları dayatmadığı sürece ben o dine inananlara saygılıyım. o inançlarını yaşaması için elimden geleni de yaparım, karşı çıkanlarında karşısında olurum iyilerin dostu kötülerin düşmanıyım yane
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

dinle dalga geçenler sadece patide dalga geçiyolar ki bakma sen maymunluk yapıyolar ciddiye alıp şurda sinirini bozduğuna değmez gülüp geçeceksin.

ben ateistlere bi şey demiyorum onlara saygım var en azından bi görüşleri var ama bu din ile dalga geçen tayfa tam şebelek.

2 kere takside muhabbet ederken inanmıyorum dedim. Biri baya üzüldü diğeri de hafif sinirlendi.

Sinirlenen bana Kaptan Cousteau bile müslüman oldu sen neyin peşindesin dedi bende ona müslüamn adamın cenazesi notre-dame katedralinden mi kalkar abi yapma etme dedim. Üzüldü ve sessizce yola devam etti.

Üzülerek başlayan ise bana cehennemde yanmamak için ilmihlal alıp okumamı, yanmamı istemeyeceğini söylemeden önce daha ilginç bir kişilikti. Ben ona inanmıyorum diyene kadar bana bol bol "sizin yaşınızdaki karılarda yanıyo haa" temalı laflar ediyordu.

Kısacası inanıyorsanız inanın , başkasına karışmayın. Küfür ederse etsin, dalga geçerse geçsin sen inanıyorsan sana ne ondan. Bu kafayla giderseniz beyin yetmezliğinden öleceksiniz diye korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

e napıcaz,

biri inanc diğeri dünya görüşü diye, birinin tanrı var demesine izin verirken, öbürünün tanrı yok demesine izin vermiycekmiyiz?

bu karikatür olayının başlığı ayrıydı, ben burada konunun haç meselesiyle başlayıp paticik'te din düşmanlığı üzerine yöneldiğini gördüğüm için öyle bir mesaj attım. karikatür meselesi için öbür başlık var.

kaçak oynamadığımı görmeniz için de şimdi gidip oraya da fikrimi yazacağım, malum hep bizim kendi samimiyetimizi kanıtlamamız gerekiyor.

saygısızlık deyince forumdaki bilumum troll kadrosu mesajları kastedilmişti, karikatür filan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Cuce said:

e napıcaz,

bu karikatür olayının başlığı ayrıydı, ben burada konunun haç meselesiyle başlayıp paticik'te din düşmanlığı üzerine yöneldiğini gördüğüm için öyle bir mesaj attım. karikatür meselesi için öbür başlık var.

kaçak oynamadığımı görmeniz için de şimdi gidip oraya da fikrimi yazacağım, malum hep bizim kendi samimiyetimizi kanıtlamamız gerekiyor.

saygısızlık deyince forumdaki bilumum troll kadrosu mesajları kastedilmişti, karikatür filan değil.

olayı nedne karikatüre getirdinki benim deidğimin karikatürle ilgisi yok sam.

cok net bişi söledim dünyalar kadar farklı demişsinya, bu dünya fark yüzünden inancı olmıyan ısnanların dünya görüşlerini dile getirme hakkı olmıcyakmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
aynı kefede olabilmesi için inanmamanın bir inanç şekli olması gerekir ki zaten inanmamanın temel olduğu bir görüşün bunu bilerek istemesi sadece kendi kendini baltalamak olur.

Tebrikler! Anlam üzerinde oynayarak milyonlarca ateisti ters köşeye yatırdın.

veya dur, birşeye inanmamak, inanmamaya inanıyor olmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

e o zaman nileppezdel'in önermesinde hiç bi sorun kalmıyo bak sam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...