Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiliseye 'haçı kaldırın' tehdidi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

E tamam Fizban,
Zaten ben de diyorum ki,
Allah Var demekte provakatif,
Allah Yok demekte.

Suark said:
Yok abi basmıyor sizin kafa.

Allah yok demek, müslüman bir toplum içerisinde bulunan insanlara saldırıdır.

Ama gider ateist cumhuriyetinde bunu dersen, saldırı olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir'de alsancakta, ezan okunmaz. Neden? Çünkü Alsancak Çoğunluğu ezanı dinlemek istemiyor.

Ama genel olarak, alınan kararlar çoğunluğa hitap ediyor - doğru yanlış tartışılır -.

Yani, 2 insan oturuyor diye bir mahalleye belediye otobüsü hattı açmıyorlar.

Ha tüm ateistler, alsancak örneğinde oldugu gibi, birleşse, bi semte taşınsalar, cami bile yapılmaz oraya.

@quote için thx Loxias :).
İki şey önemli bu konuda,
1 - ) nasıl dediğin
2- ) nerede dediğin.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Sam said:
valla forumda hangi taraf daha fazla bilemeyiz ama kimin sesinin daha çok çıktığı apaçık belli.

Bu tartışmaların bayrak taşıyıcıları forumu bırakalı yani en aşağı 5 senedir en çok senin sesin çıkıyor.

salla çamuru salla, ya tutarsa?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Viktor said:

Suark said:

Konu,
"Allah yok" demenin, bizim ülkemizde provakatif olduğu.
Fikir belirtmekten öte, ofansif anlam içeriyor.

kime gore?
neye gore?

E dedim ya, bizim ülkemizde diye. Çoğunluğa göre.

@fizban

Kişiye yönelik hareket etmesek? Anlıyorum, çoğunluk gibi defansif haldesin şu anda ve kesinlikle kabul etmeyeceksin ama, salim kafayla bi okusan şu yazdıklarımı

hangi cogunluga gore?
anket?
istatistik varmi?
yapilan bir saha calismasi?
tek tek konusma kayitlari?

gayet goreceli kavramlari kendince kesinlik icinde yaziyorsun, kollektif bilincdisini ve copycat davranislari ele aldigimizda gordugumuz sey bireylerin topluma entegre olabilmek icin one cikabilmsi diger bireyleri veya baskin olan davranis ve dusunceleri kendi dusunceleri olmadigi halde farkinda olmadan taklit edip benimsedikleri gercegi karsimiza cikar. bu sebeple boyle kesin ayrgilara varmadan ve bunlari belirtmeden once birebir survey yoluyla bilgi toplanir fikirler alinir

gerci aptal gibi bunlari niye yaziyorsam, zerre perspektif kullanip empati yapamiya nbir adama 4 sayfa millet laf anlatmaya calimis, oda yazik kendini icine hapsettigi kutunun sinirlari dahilinde tek bir pencereden bakarak allah yok demenin cogunluk allaha inandigi icin provakatif bir hariket oldugunu anlatmaya calismis

timesink direk su thread
Sosyal ağlarda paylaş

peki, demokrasinin azınlığın haklarını korumak demektir diye bi laf duydun mu ? duymadıysan duymuş ol. ben bir ateistim diyelim ki, ev halkım tamamen ateist. 4 kişiyiz. 4 kişi olduğumuz için sabahtan akşama kadar allah var diye provoke ediliyoruz. öldürecez ulan birini, çok feci provoke olduk. hele cuma namazında falan toplanmışlar hep beraber bağırıyolar, allaaah diye aldım baltayı, bi kişiyi kestim. hafifletici sebep sayılır mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

esasında müslümanların bu konuda kafası basmıyor.

Allah yok demek saldırı falan değildir, birazcık kafası çalışan adam inanıyorsa "hayır var" der geçer. Ama yurdumuzda müslüman çoğunluk ayağına müslümanlara fazlaca imtiyaz geçildiği için her hakları var sanıyorlar, cehaletin ve aptallığın verdiği cesaretle de Allah yok diyene saldırıyorlar. Böyle bir hak yok. Bunu yapanın bir adım ötesi oruç vakti açık diye restoranın camını çerçevesini indirmek, ramazanda yemekhaneye giden öğrencileri dövmeye kalkmak.

Kimse sizin inancınıza uymak zorunda değil arkadaşım, kimse sizin gibi yaşamak ya da düşünmek zorunda da değil. Anlayın artık şunu. Adam farklı düşünüyorsa söyler bunu. Provokasyon falan değil bu. Beğenmiyorsan "ben öyle düşünmüyorum" dersin.

Ama birinin "Allah yok" demesinden provoke olmak, buna kızmak hem cehalet hem aptallık. Allah'a küfretse, müslümanlara hakaret etse haklısınız. Allah yok diyo adam, fikir belirtiyor. Bunun toplumu çoğunluğu olmaz. Adamın fikrine saygı duymak zorunda değilsin, ama fikri yüzünden adama saldıramazsın, provoke oldum diyemezsin. Bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

peki, demokrasinin azınlığın haklarını korumak demektir diye bi laf duydun mu ? duymadıysan duymuş ol. ben bir ateistim diyelim ki, ev halkım tamamen ateist. 4 kişiyiz. 4 kişi olduğumuz için sabahtan akşama kadar allah var diye provoke ediliyoruz. öldürecez ulan birini, çok feci provoke olduk. hele cuma namazında falan toplanmışlar hep beraber bağırıyolar, allaaah diye aldım baltayı, bi kişiyi kestim. hafifletici sebep sayılır mı ?

sen azinliksin, toplumun normlarina uymadigin icin kafadan provakatif dusunce sergiliyorsun, sus otur asagi

cogunluk neye inaniyorsa git ona inan bakiyim, aykiriyim ben asiyim nereye kadar bu ayaklar!!
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Allah yok diyen birini öldürünce hafifletici sebep sayılıyor mu?

Bu arada fizban, ezan'da allah var denmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Suark said:

E tamam Fizban,
Zaten ben de diyorum ki,
Allah Yok demekte.

Suark said:

Suark said:

İzmir'de alsancakta, ezan okunmaz. Neden? Çünkü Alsancak Çoğunluğu ezanı dinlemek istemiyor.

Ama genel olarak, alınan kararlar çoğunluğa hitap ediyor - doğru yanlış tartışılır -.

Ha tüm ateistler, alsancak örneğinde oldugu gibi, birleşse, bi semte taşınsalar, cami bile yapılmaz oraya.

1 - ) nasıl dediğin
2- ) nerede dediğin.

ben üstteki alıntıları 10 sayfada mantık yapının nasıl değiştiğine yönelikti. iki postun arasındaki farkları bulabilecek misin bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Suark said:

Viktor said:

Suark said:

Konu,
"Allah yok" demenin, bizim ülkemizde provakatif olduğu.
Fikir belirtmekten öte, ofansif anlam içeriyor.

kime gore?
neye gore?

E dedim ya, bizim ülkemizde diye. Çoğunluğa göre.

@fizban

Kişiye yönelik hareket etmesek? Anlıyorum, çoğunluk gibi defansif haldesin şu anda ve kesinlikle kabul etmeyeceksin ama, salim kafayla bi okusan şu yazdıklarımı

hangi cogunluga gore?
anket?
istatistik varmi?
yapilan bir saha calismasi?
tek tek konusma kayitlari?

Demişsin viktor? dememiş misin? ne yapayım devlet istatisik kurumundan istatistik mi linkleyim?

garip bir adamsın ya hu
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Allah yok diyen birini öldürünce hafifletici sebep sayılıyor mu?

Bu arada fizban, ezan'da allah var denmiyor.
allahuekber diye baslamıyor mu ezan ? allah birdir demiyor mu ? bir olan sey vardır. bilgin olsun. hani 1 > 0, o acıdan.

bak şimdi benim dediğim noktaya geliyorsun. allah yok diyen birini öldürünce hafifletici sebep sayılmıyor; evet. çünkü allah yok demek provokasyon değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Loxias said:

Suark said:

E tamam Fizban,
Zaten ben de diyorum ki,
Allah Yok demekte.

Suark said:

Suark said:

1 - ) nasıl dediğin
2- ) nerede dediğin.

ben üstteki alıntıları 10 sayfada mantık yapının nasıl değiştiğine yönelikti. iki postun arasındaki farkları bulabilecek misin bakalım

Mantık yapıp değişebilir, değişmez diye birşey yok ki?
da ben anlayamadım arada ki fark nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

Loxias said:

Suark said:

E tamam Fizban,
Zaten ben de diyorum ki,
Allah Yok demekte.

Suark said:

Suark said:

1 - ) nasıl dediğin
2- ) nerede dediğin.

Mantık yapıp değişebilir, değişmez diye birşey yok ki?
da ben anlayamadım arada ki fark nedir?

şu ki 10 sayfa önce "müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülkede allah var derse saldırı olmaz" derken, şimdilerde allah var da yok da saldırıdır diyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

esasında müslümanların bu konuda kafası basmıyor.

Allah yok demek saldırı falan değildir, birazcık kafası çalışan adam inanıyorsa "hayır var" der geçer. Ama yurdumuzda müslüman çoğunluk ayağına müslümanlara fazlaca imtiyaz geçildiği için her hakları var sanıyorlar, cehaletin ve aptallığın verdiği cesaretle de Allah yok diyene saldırıyorlar. Böyle bir hak yok. Bunu yapanın bir adım ötesi oruç vakti açık diye restoranın camını çerçevesini indirmek, ramazanda yemekhaneye giden öğrencileri dövmeye kalkmak.

Kimse sizin inancınıza uymak zorunda değil arkadaşım, kimse sizin gibi yaşamak ya da düşünmek zorunda da değil. Anlayın artık şunu. Adam farklı düşünüyorsa söyler bunu. Provokasyon falan değil bu. Beğenmiyorsan "ben öyle düşünmüyorum" dersin.

Ama birinin "Allah yok" demesinden provoke olmak, buna kızmak hem cehalet hem aptallık. Allah'a küfretse, müslümanlara hakaret etse haklısınız. Allah yok diyo adam, fikir belirtiyor. Bunun toplumu çoğunluğu olmaz. Adamın fikrine saygı duymak zorunda değilsin, ama fikri yüzünden adama saldıramazsın, provoke oldum diyemezsin. Bu kadar basit.

olay kafa basmamasi degil, din oyle emrediyor

gavurla arkadas olma
yahudiye guvenme, muhattap alma onlar lanetli
karini dov, etrafindaki basibos kadinalrin namusunu koru
dinden cikani oldur, kafiri oldur caiz bunlar

ha incildede ayni icerik var ama gavur bazi seyleri asmis, yazarsa yazsin ben iyi taraflarini alir akla mantiga uymiyan yerlerini yok farzederim diyor geciyor, dunya duz diyor lan adamlarin kitabi nereye kadar gidicek

aydinlanma caginda din ve devletin ayrilmasi ile asti adamlar bu sorunlari, ki bide basibos muslumanliga kiyasla organize klisenin gucu ve otoritesi cok ama cok daha belirgindi gunluk hayatta, inanci oldugu gibi kabul etmeyi, baskalarinin inanclari ile ilgilenmemeyi, tanri ile kul arasina araci kurumlar ve kisiler sokmamayi ogrendiler

ki bunun adina biz laiklik diyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...