Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiliseye 'haçı kaldırın' tehdidi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

nileppezdel said:

İnanç değil dünya görüşü diyelim, ne fark eder? "Allah yoktur, Kur'an denemedir" cümlesi dine saygısızlık değildir ki. Onlara göre kutsal, bana göre bundan ibaret. Bunun saygısız bir tarafı yok yani

e o zaman nileppezdel'in önermesinde hiç bi sorun kalmıyo bak sam

Sam said:

Cuce said:

e napıcaz,

biri inanc diğeri dünya görüşü diye, birinin tanrı var demesine izin verirken, öbürünün tanrı yok demesine izin vermiycekmiyiz?

bu karikatür olayının başlığı ayrıydı, ben burada konunun haç meselesiyle başlayıp paticik'te din düşmanlığı üzerine yöneldiğini gördüğüm için öyle bir mesaj attım. karikatür meselesi için öbür başlık var.

kaçak oynamadığımı görmeniz için de şimdi gidip oraya da fikrimi yazacağım, malum hep bizim kendi samimiyetimizi kanıtlamamız gerekiyor.

saygısızlık deyince forumdaki bilumum troll kadrosu mesajları kastedilmişti, karikatür filan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

konuusn paticikdeteki din düşmanlığıyla ilgis yok sam git baştan oku konu, iki tarafın birbirlerin düşününcesine ters birşey söylediğinde saldırı olarak algılanıp algılanmaması gerektiği.

bi dahakine konuya hakim olup cevap yaz lütfen, gereksiz karıştırıyorsun konuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

sam kıvırıyosun,

ortalık belli, "o inanc değil" diyip sıvışamazsın, bi tarafın hergün dualarda inanmayanlar yanacak demesine izin veriyosan, öbür tarafında tanrı yok demesine izin vericeksin.

fikir özgürlüğü ile kamu düzenini bozmak arasında ince bir çizgi var, demenin şekli, üslubu yöneltiği taraf vs'yi değerlendirip trollemeyle samimi düşünce ifadesi arasındaki farkı görüp değerlendirmek biz forum modlarını algoritmayla çalışan botlardan ayıran tek şey denebilir. duruma göre değerlendirme yapıyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

konuusn paticikdeteki din düşmanlığıyla ilgis yok sam git baştan oku konu, iki tarafın birbirlerin düşününcesine ters birşey söylediğinde saldırı olarak algılanıp algılanmaması gerektiği.

bi dahakine konuya hakim olup cevap yaz lütfen, gereksiz karıştırıyorsun konuyu.

ilgisi ilk sayfalardan itibaren var, sen gelip konuyu değiştirmeye çalışıyorsun sadece. bu kadar defansif bir duruşa gerek yok paticik halihazırda trollden yana tutum takınıyorken.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır sam yanılıyorsun, ben konuyu asla değiştirmedim, konunun gidişatı yon 6-7 sayfadır belki daha fazla, bir inanıca ters düşen bir cümleyi dile getirmenin saldırı olarak algılanıp algılanmıyacağı. bunu tartışmıycam bile. suclama yapmadan önce duruma bir bak lütfen.

konuyu sen geldin değiştirdin.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Sam said:
aynı kefede olabilmesi için inanmamanın bir inanç şekli olması gerekir ki zaten inanmamanın temel olduğu bir görüşün bunu bilerek istemesi sadece kendi kendini baltalamak olur.

Tebrikler! Anlam üzerinde oynayarak milyonlarca ateisti ters köşeye yatırdın.

veya dur, birşeye inanmamak, inanmamaya inanıyor olmaktır.

biseyler ayzmaya gelmsitim ama arkeyn bapz yazmis zaten

gunun postu (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

arcane said:

Sam said:
aynı kefede olabilmesi için inanmamanın bir inanç şekli olması gerekir ki zaten inanmamanın temel olduğu bir görüşün bunu bilerek istemesi sadece kendi kendini baltalamak olur.

Tebrikler! Anlam üzerinde oynayarak milyonlarca ateisti ters köşeye yatırdın.

veya dur, birşeye inanmamak, inanmamaya inanıyor olmaktır.

biseyler ayzmaya gelmsitim ama arkeyn bapz yazmis zaten

gunun postu (tu)

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism
bu tartışmalardaki yeni klişe olan wikipedia'ya burun kıvırma kartını oynayacaksanız başka da birşey yazmıyorum, kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

en son bir avrupa ülkesinde camiler minaresiz olsun diye mi ne bir yasa tasarısı sunmuşlardı hatta burada konusuda olacaktı. onlar minareleri indiriyorlarsa sende kliselerin haçlarını indireceksin yazmıştım.

şimdi ışıklı haç filan tabi olmaz sen londrada "on bir ayın sultanı" diye sultan ahmetteki gibi ışıklı yazı yapabiliyormusun?
ha eğer müslümanlar londrada venedikte camilerine böyle ışıklı yazı yazabiliyorlarsa eğer ramazan ayında buyursun hristiyan kardeşlerimizde bizim ülkemizde ışıklı haçlar yapsınlar.

yani benim özgürlük anlayışım böyle birşey üzgünüm. bana verilmeyen özgürlüğü kimse benden vermeden alamaz.

adam orada minare indirelim diyor burada ışıklı haç istiyor.

senin bir adama borcun varsa ödemeden bir kez daha para istermisin? bir adam senden bir iyilik istemişse o iyiliği yerine getirmeden o adamdan iyilik isteyebilirmisin? adam sana demez mi ya ben senden birşey istiyorum yapmıyorsun sonra gelip benden birşey istiyorsun. manyakmısın sen diye sormaz mı?

buda aynı şey. kendi ülkelerinde müslümanların özgürlüklerini kısıtladıkları sürece müslüman ülkelerde hristiyanların özgürlüklerin artmaz.

bu ne benim ülkemin suçu ne de ülkem vatandaşlarının.

tehtid edilmesi meselesinede gelince. sen devlet olarak benim gibi net tavrını koyamazsan, o alanda bir boşluk varsa, boşluğu doldururlar. suç işleyenlere gereğini yapsınlar ama devlette artık boş yer bırakmasın. o zaman kimse ne tehtid edebilir nede ağzını açabilir ama devlet hükümetlerce pısırıklaştırılırsa ee ağzı olan konuşur o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yoo ben konuyu paticikte din düşmanlığına getirdim,
sonradan türkçe cambazlığına döndü olay.

link
http://forum.paticik.com/read.php?13,5401756,page=7

Mütiş bir agresiflik var inanmayan insanlarda toplum içerisinde zaten,lafın arasında hayırlısı bile desem adam nem kapıyor bundan, burda siz kalkmış "allah yok" demek agresiflik değil diosunuz.

Anlamadığınız şu;
bu tarz hadiseler matematik gibi işlemez, bi aksiyomu alıp üzerine alayına gidemezsin.
Özgürlük, tamam güzel şey. Ama özgürlük dediğin kavram, senin burnunun ucunda biter be güzel kardeşim.
İfade özgürlüğüm var diyosan, kendine var. Başkasına agresif şekilde davranırsan, tepkini alırsın.

Ben burada seneler önce, "Fransız hatunları süfermiş" demiştim, ve eşi fransız kökenli olan bir arkadaş ( isim vermiim ), çok haklı olarak , ağzımın payını vermişti. Düşünememiştim çünkü lafın oralara gidebilieceğini ve agresif algılanabileceğini.

İfade özgürlüğün, karşı tarafı rencide etmeye başladığı anda biter kardeşim, bitirmezsen tepki alırsın.
Ha gerçekten, Allah yok = Allaha inanmıyorum demek diyorsan, temel türkçe kursuna falan yazdırabilirim seni. Ya da ne bileyim daha fazla kitap oku veya daha fazla insanla diyalog haline girmeni önerebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

işte başlıkta bildiğin, türkiye gibi müslüman nüfusun fazla olduğu bir ülkeye klise açarsan saldırı yapmış olursun. buda cevabı olmuş denmiş.

alakası yok,
cımbızla lafları çekip kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Kilise açmak saldırı değil ve kiliseye yapılan hem suç, hem yanlış. Şu an ki konunun onunla zerre kadar alakası yok
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Neden adam haklı olsun ki? Türk hatunları kütür kütürmüş ohş.

Şimdi burada evli olan pek çok pati var, bana laf mı edecekler bunu dedim diye? Sanki eşiyle ilgili planların varmış gibi bir mesaj da yok ortada. Verdiğin örnek fransız eşi olan arkadaşın gereksiz tepkisinden öteye geçemez bence

Sence işte o. Sen kendine yapılınca sesini çıkarmazsın, ama başkası buna alınıyorsa kendini ifade ederken dikkat edersin.
Abi toplum içerisinde beraber yaşıyoruz, başka insanların da fikirleri var?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

işte başlıkta bildiğin, türkiye gibi müslüman nüfusun fazla olduğu bir ülkeye klise açarsan saldırı yapmış olursun. buda cevabı olmuş denmiş.

alakası yok,
cımbızla lafları çekip kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Kilise açmak saldırı değil ve kiliseye yapılan hem suç, hem yanlış. Şu an ki konunun onunla zerre kadar alakası yok

"arkadaşım, toplumun normlarına ters düşen bir hareket yaparsan, hele bunu public yaparsan tepki alırsın."

bu ve buna benzer cümleleri geçtiğimiz sayfalarda kendin kurdun. konumuz da klise. klise açmakta bu ülkenin (en azından senin bahsettiğin) normlarına uyan bir durum değil. anlatabildim mi?

normlara uymuyorsan saldırı yapmış olursun diye sen diyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

türk hatunları güzelmiş diyen bir yabancıya artık, "annen hariç de lan annen hariç de" diye girişeceğim. ne pis insanlarmış

İnsanların değer yargıları ile, sizin değer yargılarınız farklı olabilir.
Aynı olmak zorunda değil, sizinkinin farklı olması sizi üstün yapmaz, sizi sadece siz yapar
Sosyal ağlarda paylaş

Ya fikirleri var da ortada hakaret yok, direk saygısızlık yok bir şey yok. Adam havadan nem kapmış, bunu söylemeye çalışıyorum ben. Fransız kadınları süfermiş dediğinde "hoop benim karım fransız lan" diyen adam havadan nem kapmıştır, senin yaptığın bir saygısızlık yok.

Toplum gerçekleri var evet, insanlar havadan nem kapıyorlar. Biz burada öyle bişey yok demiyoruz, onların yaptığı ayıp, bizim dediklerimizde ayıp olan bir şey yok diyoruz. Hala bu konuyu netleştiremedik sanırım :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...