Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çocuk tecavüzüne 'hadım' önerisi

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

Anlamıyosun galiba olay adamın ne hakkettiği değil.
Bence çocuğa tecavvüz eden adama, annesini öldürüp kanını lubrikant olarak kullanıp tecavvüz etmek lazım.
Ama sen 1 tane masum adama geri dönüşü olmayan bir ceza verirsen patlar o sistem. Benim teyzem masumken idam edilse tecavvüz suçundan, ben yemişim caydırdığın 10 tane tecavvüzcüyü.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

adamınbiri said:

idam abi direk idam
çocuk tecavüzcüsünün yaşamaya hakkı yoktur zaten öldür gitsin

bu da durumdan duruma degişir bence 18 yaşında erkegin 17 yaşında kız arkadaşıyla yatması sonrası ayrıldıklarında kızın tek suç duyurusu o cocugun cocuk tecavüzcüsü kapsamına girmesine neden olur. Hepimiz cocuk tecavüzü diyince 13 yasında kıza falan sanıyoruz ama bu olayın cogunlugu 15-18 yas arası ınsanlarda oluyor bence sınırlamalar olabilir

25 yasın uzerınde adam yapıyosa su 17 yasında kıza olmussa su vs gibi seyler olabilir. Yani o detaylarını bilmem boyle midir ama 18 yasında erkegın 17 yasında kızla yatması ile 62 yasında amcanın 17 yasında kızla evlenmesi aynı sey degıldır gibime gelıyor.

Akp'den bahsediyoruz abi,hayatın anlamı içki-sex değil diyen tipler bunlar abov.

Yok lan olmasın,sırf psikopat bir ergen birinin altına yatıp sonra şikayet edip hadım ettirebilir yani,abov.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:

Aluriel said:

hadım ettiğiniz adamın o olaydan sonra rahat durmasını nasıl beklersiniz? ne garantisi var başka bir şeyler yapmayacağının? ayrıca çocuk değil de reşit yaşta birine tecavüzün suçu ne olacak bunun yanında peki?

hırsızlık yapanın da elini keselim oldu olacak? zinayıda kırbaçlarız. adam öldüreni de kazığa mı otuturuz artık naparız bilmiyorum.

mantıksız önerilerle gelmek yerine akla uygun bir şeyler sunulmalı.

Nasil bir cözüm düsünürdün? Cocuga tecavüz eden bir insana nasil bir cezayi uygun bulurdun merak ettim. Atalim hapse, sayili gün cabuk gecer ne de olsa...

Hem hadim edip hem ömür boyu hapse aticaksin. Baktikca hatirliycak. Bazi seylerin affi yoktur benim icin. Pardon elim kaydi degil ki bu.
Hirsizlik yapmakla cocuk tecavüzünü ayni kefeye koymak gercekten iyiymis.
Adam öldüreni idam etmek de en dogru yöntem bence.

Bu arkadasa cocuk tecavüzüne karsi akla uygun mantikli bir ceza önerisi verirmisiniz rica etsek.

Kesinlikle,ama bu ceza sistemi sadece çocukları değil genel tecavüzleri kapsamalı ve evet adam öldürenin cezası idam olmalı,tecavüzede hadım + müebbet ağır hapis mis gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:

Nasil bir cözüm düsünürdün? Cocuga tecavüz eden bir insana nasil bir cezayi uygun bulurdun merak ettim. Atalim hapse, sayili gün cabuk gecer ne de olsa...

Hem hadim edip hem ömür boyu hapse aticaksin. Baktikca hatirliycak. Bazi seylerin affi yoktur benim icin. Pardon elim kaydi degil ki bu.
Hirsizlik yapmakla cocuk tecavüzünü ayni kefeye koymak gercekten iyiymis.
Adam öldüreni idam etmek de en dogru yöntem bence.

Bu arkadasa cocuk tecavüzüne karsi akla uygun mantikli bir ceza önerisi verirmisiniz rica etsek.

direk çarpıtıyorsun söylediklerimi. görende madalya verelim demişim sanacak. bak senin anlayacağın dille yazayım tane tane.

yakaladın adamı, hadım ettin sonrada. buraya kadar güzel herşey. sonrasında napacaksın bu adamı? ömür boyu hapiste tutsan tutamazsın. sokağa salsan ne yapacağı belli değil. üstüne üstlük daha da bi kızgın olacak. tecavüzü bırak, gidip kesecek bu sefer.

hırsızlık yapanla aynı kefeye koymuyorum öyle birşey yok kesinlikle. götümüzden laf uydurmayalım şimdi. tecavüzcüleri savunduğum falan yok. bana kalsa at içeri ömür boyu çıkmasın dışarı. adam öldürenin cezası da duruma göre değişmeli şimdi. hani murder/manslaughter/self defense olayı bi yerde. o konu daha karışık.

bazı şeylerin affı yoktur onu anlarım her türlü ama verdiğin ceza adamı nasıl etkileyecek bunu da düşünmen lazım. daha da kötü yönde etkileyecekse bu sefer kaş yapayım derken göz çıkarmış olmayacak mısın?

asıl anlatmak istediğimi tekrar söyleyeyim ki başkaları da senin gibi yanlış anlayıp atlamasın. bu adamları hadım edip ortalığa salamazsın. salarsan işte bu yapacağın en büyük hata olur. sonrasında ne yapacağı belli değil. zaten dengesiz adam. saatli bomba gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

İlaçla deniyor. Bence belli bir yaş altı için okeydir. 13 yaş uygunda gözüküyor. Tecavüz zaten başlı başına iğrenç birşeyken sen kalk 7 8 yaşlarında sağa git desen giden, sola gel desen gelen bir varlığa bunu yapmak.. Hadım edilsin abi. Şeriat diyen olmuşta, adama caydırıcı ceza vermezsen neden yapmasın ki? 80 tane eve giren hırsız 81.ye de girmeye devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne hadım ediceksin, ağır suçtan ceza alanı direk kömür ocağı gibi ağır işlere vericeksin ha patlama felan oldumu aramak ile uğraşmıyacaksın (bknz: nede olsa ömür boyu hapis.) ben hala suçluları cezaevinde niye yatırdıklarını anlamıyorum. Düşününki adamın teki geldi size bıçağı taktı 4 5 ay çektiniz belki sinir koptu bacak felç kaldı sonuç, hapse gider sizin paranız ile paşa paşa yatar hapse gireni it gibi çalıştırıcaksın :D, sonuna kadar okuduysanız şimdi daalın O.o
Sosyal ağlarda paylaş

da bireyin bedenine zarar veren suçlamalar (idam olsun, hadım olsun, lobotomi olsun) hiç bir zaman yargının %100 kesin olamayacağından yola çıkarak yasaklanıyor öncelikle. sonra da tabi daha derin bakış açıları var devletin yasal olarak elinde öldürme yetkisi olması problemi gibi ama onları tartışmak daha zor tabi. ilki kabak gibi ortada bir sorun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...